İçeriğe Yönlendir

2014 Fiesta Kolçak Kısa Geliyor

Çağatay Özsoy

Recommended Posts

Çağatay Özsoy

Merhaba arkadaşlar, aracımdaki orjinak kol dayama çok kısa geliyor, kolumu üzerine koymam mümkün değil, söküp piyasadaki ürünlerden alsam diyeceğim ama bardaklık kısmı ile birleşik bir yapı var, orta kısmı komple değiştirmek lazım, neyse uzatmak için ne yapılabir kolçağı?

Yorum bağlantısı
Hami Erışık

fordların genelimi böyledir anlamadım,bendeki 2006 c max tada aynı sorun var.

Sag elle hem direksiyonu tutup,hemde dirsegini  kolçaga dayayamıyorsun..

aslında sert aleminyumu reklamcıda lazerle kestirip,deriyle kaplayıp kolçagı iç kısmından vidalayarak boyu uzatılabilir... :unsure2:

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Tamamen sökülüp piyasada bulunan uzun kolçaklardan alınabilir mesela, hem orjinali de hiç kullanılmamış sıfır kalmış olur.

Yorum bağlantısı
Misafir

Bende fiestayı test ederken farketmiştim ve fiestayı benden soğutan tek şeydi bu kolçak olayı kaldı ki bu konuda Forda çok fazla şikayet geliyormuş zaten.Bir çaresi varmıdır bilemedim 

Yorum bağlantısı
Coşkun Erdem

Armsterdam 2 kolcak var bende dusunebiliriz isterseniz

Yorum bağlantısı
Misafir

Fordun orta kolcaklari genelde kol dayamaya degil, dirsek temas ettirmeye odaklanmiş. Piyasadaki orjinal olmayan urunler daha fonksiyonel ama onlarin da el frenini kapatma durumu sozkonusu.

Ben punto'nun orjinal kol dayamasindan son derece memnunum. Yuksekligi ayarlaniyor. Sungerli malzeme kalitesiz degil. Goz olarak dil mekanizmali kapagi kaldiriyorsunuz ve ici ses yapmasin diye lastik malzeme kapli. Ileri geri oynamiyor ama ihtiyac da duyulmuyor.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy

Armsterdam 2 kolcak var bende dusunebiliriz isterseniz

ama onu takmak için galip beyin bahsettiği gibi öncelikle orta tarafı komple değiştirerek kolçaksız yapmak lazım, sonrasında üstüne bunu eklicez. yanlış bilmiyorsam da sadece Armsterdam 2 kolçak fiyatı 250-300 TL, orijinal orta taraf kaç paradır hiç bilmiyorum, ama çok pahalıya gelir hocam..  

fordların genelimi böyledir anlamadım,bendeki 2006 c max tada aynı sorun var.

Sag elle hem direksiyonu tutup,hemde dirsegini  kolçaga dayayamıyorsun..

aslında sert aleminyumu reklamcıda lazerle kestirip,deriyle kaplayıp kolçagı iç kısmından vidalayarak boyu uzatılabilir... :unsure2:

evet sanırım en doğrusu böyle yapmaya çalışmak

Yorum bağlantısı
Coşkun Erdem

ama onu takmak için galip beyin bahsettiği gibi öncelikle orta tarafı komple değiştirerek kolçaksız yapmak lazım, sonrasında üstüne bunu eklicez. yanlış bilmiyorsam da sadece Armsterdam 2 kolçak fiyatı 250-300 TL, orijinal orta taraf kaç paradır hiç bilmiyorum, ama çok pahalıya gelir hocam..

evet sanırım en doğrusu böyle yapmaya çalışmak

Komple orta tarafida degistirebiliriz isteginiz dahilinde. Set olarak bi aractan cikar digerine takms oluruz
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...