İçeriğe Yönlendir

Zemin Mekaniği Ders Geçme Sorusu Yardım

Misafir

Recommended Posts

Misafir
(düzenlendi)

Abilerim kardeşlerim iyi akşamlar.  Umarım konuyu doğru yere açmışımdır. Yanlış ise moderatör arkadaşlardan özür dilerim :) Bir akrabamızın kızı üniversitede ulaştırma bölümünde okuyor zemin mekaniği diye bi dersleri varmış ki ulaştırma ile alakasını hala çözebilmiş değilim. 40 puanı sadece bu soruya vermiş. Aklıma hemen size danışmak geldi. İnşaat jeodezi feofizik mühendislerinin çözebileceğini söyledi ki yakın çevremde bu sektörde mühendislik yapan kimse yok. Sorunun fotoğrafını çektim. İlk resimde soru var ikinci resimde bi grafik istenmiş. Pazartesi bütünleme sınavı olucak ki 60 kişiden sadece 1 kişi geçmiş bu dersi geri kalan herkes bütde. Geçen arkadaşın da vize notu yüksek olduğu için ortalama ile geçmiş. Bu konuda bana yardımcı olabilecek birileri umarım olur. Yardımı olucak arkadaşlar öm den telefon numarası vs yollayıp sorunun çözümünü whatsapp dan resim olarak yollayabilirse çok sevinirim.  Soru Elek analizi diye başlayan satırdaki soru ile başlıyor.

dWvmbZ.jpg

6ladav.jpg

tarihinde Samet Daz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Borga Tansel

Öyle uzaktan olabilecek kadar basit değil. 

Ayrıca ulaştırma mühendisi olarak söyleyim, yollar da zemine oturuyor. Zemin mekaniği ile ne alakası var derseniz, böyle alakası var. Bknz. zemin analizi doğru yapılmamış yol örneği:

Ayrıca, sadece dersi geçmek ezbere yapılan ödev,sınava da karşıyım. Öğrenci önce ne yaptığını ne yaptığını bilecek. Mezun olunca mühendislik yapacak neticede.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Öyle uzaktan olabilecek kadar basit değil. 

Ayrıca ulaştırma mühendisi olarak söyleyim, yollar da zemine oturuyor. Zemin mekaniği ile ne alakası var derseniz, böyle alakası var. Bknz. zemin analizi doğru yapılmamış yol örneği:

Ayrıca, sadece dersi geçmek ezbere yapılan ödev,sınava da karşıyım. Öğrenci önce ne yaptığını ne yaptığını bilecek. Mezun olunca mühendislik yapacak neticede.

Bu açıdan düşünmemiştim haklısınız.. Yanlız bu olay farklı biraz. Hocaları özellikle Bırakmaya yönelik davranıyor ki bu konunun üzerinde durmamış aslında bi bakıma haklı olarak çünkü devamsızlık oranı fazla imiş. kurunun yanında yaş hesabı.. Neyse Yardımcı olup olmamak size kalmış Teşekkürler ;)

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Soruyu ve sorunun çözümünü öğrenince konuyu da öğrenir artık :D Ben bilsem anlatırdım da anlamam [emoji14]

Hangi okul bu Karabük Üniversitesi mi?

Yorum bağlantısı
Misafir

Soruyu ve sorunun çözümünü öğrenince konuyu da öğrenir artık :D Ben bilsem anlatırdım da anlamam [emoji14]

Hangi okul bu Karabük Üniversitesi mi?

Aynen Zafer Dur bakalım bi arkadaş var Abd de şimdi master yapıyor Ona yazdım whatsapp dan Cornel de şimdi. Görürse diye bekliyorum Çevre mühendisi oda.

Yorum bağlantısı
Misafir

Soruyu cozemem ama cozecek varsa da bu haliyle okuyamaz:)Soruya gereken onemi gösterip, puaniyla orantili net bir fotograf cekmek lazim:)

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Misafir

Soruyu cozemem ama cozecek varsa da bu haliyle okuyamaz:)Soruya gereken onemi gösterip, puaniyla orantili net bir fotograf cekmek lazim:)

Saygilarimla.

Haklısın abi indirip büyüyor o yüzden fazla büyük koymak istememiştim. :)Teşekkür ederim

Pi'yi kaç alıyoz? :crazy:

3 alalım :D 

Yorum bağlantısı
Borga Tansel

Bu açıdan düşünmemiştim haklısınız.. Yanlız bu olay farklı biraz. Hocaları özellikle Bırakmaya yönelik davranıyor ki bu konunun üzerinde durmamış aslında bi bakıma haklı olarak çünkü devamsızlık oranı fazla imiş. kurunun yanında yaş hesabı.. Neyse Yardımcı olup olmamak size kalmış Teşekkürler ;)

Daha detaylı ve okunaklı bir fotoğraf olursa elimden geleni yapmaya çalışayım ;)

Yorum bağlantısı
Misafir

n5b74N.jpg

vQaEqA.jpg

Hoca ellerine kağıt vermiş olmazsa temize yazdırıp tekrar cektiririm bi resim daha büyük boyut la atmaya çalıştım tekrar sağol :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Misafir

Daha detaylı ve okunaklı bir fotoğraf olursa elimden geleni yapmaya çalışayım ;)

Umarım işinize yarar bu resim :)

Yorum bağlantısı
Borga Tansel

Umarım işinize yarar bu resim :)

Sorunun çözümü ne zamana lazım? İş'ten kafayı kaldırıp zemin mekaniği notlarıma bakmam zaman alacak gibi :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Sorunun çözümü ne zamana lazım? İş'ten kafayı kaldırıp zemin mekaniği notlarıma bakmam zaman alacak gibi :)

Teşekkür ederim Pazartesiye lazımdı. Hallettik bi arkadaş yardımcı oldu :)

Yorum bağlantısı
Borga Tansel

Teşekkür ederim Pazartesiye lazımdı. Hallettik bi arkadaş yardımcı oldu :)

Sevindim o halde :)

Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...