İçeriğe Yönlendir

Kursa Ödenen Ücretin Içinde 12 Saatlik Direksiyon Dersi Var Mıdır ?

Uğur Ateş

Recommended Posts

Uğur Ateş

Merhabalar, 
Ehliyet kursuna ( b grubu ehliyet için ) 1000 lira  verdik. Ancak direksiyon dersi için 400 lira daha vermemizi istediler. Aksi taktirde araca binemeyeceğimizi söylediler. Böyle bir hakları var mıdır ? Ben ilk defa böyle bir uygulama görüyorum. Ne yapabiliriz ? ( Kendim kursa gittiğimde esktra bir ücret ödemeden baya kullanmıştım aracı. )

Sonuç olarak araç hiç kullanılmadan sınava girildi. Haliyle ilk defa bilmediği bir arabaya oturan sürücü bocalar.  Kurum müdürü; sürücü yokuşta iki kere stop ettirince, tamam in demiş. Olmadı seninki demiş. Müfettişler de arabadan indirmişler hemen.  Yarım saat kullanma hakkı yok mudur ? Hata yapıldığı anda direkt indirebilirler mi ?  

Fikirlerinizi bekliyorum. 

Teşekkürler. 

Yorum bağlantısı
Recep Güney

Sinavda indirebilirler bu normal ama 1400 tl ucret baya baya fazlaymis.

Yorum bağlantısı
Uğur Ateş

Öyle bir durum söz konusu değil.bizimde sürücü kursumuz var. b sınıfı ehlıyet için 800 e kayıt yapıyoruz ve ekstra herhangi bir ücret talep etmiyoruz.

sizin kurs epey uyanıkmış.

Benim bu konuda yapabileceğim yasal birşey var mıdır  ? Kurs ücreti ödedik. Hiç aracı kullanamayacak mıyız ? 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Hata yaptığı anda sınav biter. Yönetmelik değişti. 

Yorum bağlantısı
Onur Oflaz

Erzurumda kurslar şöyle çalışıyor. 300-400 gibi bir ücret alıyorlar bu ücrete ders dahil değil. Ders almak isteyince ücrete ekleniyor. Ancak hiçbir şekilde 1000 tlyi geçmez. Ama benim bilidiğim hiç ders almak istemeseniz bile sinavdan bikaç gün önce arabayla o güzergahta alıştırma yapılıyor.

Yorum bağlantısı
Uğur Ateş

Erzurumda kurslar şöyle çalışıyor. 300-400 gibi bir ücret alıyorlar bu ücrete ders dahil değil. Ders almak isteyince ücrete ekleniyor. Ancak hiçbir şekilde 1000 tlyi geçmez. Ama benim bilidiğim hiç ders almak istemeseniz bile sinavdan bikaç gün önce arabayla o güzergahta alıştırma yapılıyor.

Bahsettiğim kurs Erzurumda değil. Sinop'ta. 12 saat yasal hakkımız olduğunu okudum. 1000 lira para isteyip de artı 400 isteyince benim kafam durdu. 

Öyle bir durum söz konusu değil.bizimde sürücü kursumuz var. b sınıfı ehlıyet için 800 e kayıt yapıyoruz ve ekstra herhangi bir ücret talep etmiyoruz.

sizin kurs epey uyanıkmış.

sınava gelecek olursak yarım saat zorunluluk yoktur.

müfettiş kullanım tarzına bağlı olarak zamanı erken bitirebilir.burada suçlu kurstur.12 saatlik eğitimi araç üzerinde size vermek zorunda.şikayet edin bence

Sürüş gayet iyiydi. Park vs. herşey yapıldı. Yokuşa gelince dur kalkta iki kez stop edilince in denildi.  Yönetmelik bunu diyorsa hiç bir itirazımız yok. Sınava tekrar girilir. 

Yaşadığımız sorun kursla. Araca binemezsiniz. 400 lira vereceksiniz diyorlar. Hakkımız olduğunu söyledik. Bizde öyle birşey yok diyip kesip attılar.  Hakkım varsa ki okuduğum kadarıyla var. Bu kurumu nereye nasıl şikayet edebilirim ? 

Yorum bağlantısı
Onur Oflaz

Bahsettiğim kurs Erzurumda değil. Sinop'ta. 12 saat yasal hakkımız olduğunu okudum. 1000 lira para isteyip de artı 400 isteyince benim kafam durdu. 

1400 hangi ilde olursa olsun çok yüksek haklısınız :)

Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar

Bulunduğunuz yerdeki Milli Eğitim Müdürlüğü'ne şikayette bulunabilirsiniz. Ben ehliyet aldığım zaman araç kullanmayı bildiğim için direksiyon eğitimine katılmayacağım deyip kurs ücretinde indirim yaptırmıştım baya. Tabi olabilecekleri kabullenmiştim. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2

Böyle birşey yok.Ben kayıt olduğumda direksiyon dersi istemiyorum dedim 400e yazıldım çıkartmasıyla falan toplam 850tl ye geldi bana b ehliyeti

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Yokuşta kaldıramamış. Kalması normal. Kurs hatalı ama. 

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

İstabul için konuşuyorum, 800 tl. kurs+ 12 direksiyon dersi (sürüş) ama ekstradan 120 tl. direksiyon sınavına giriş için ödendi. oğlan yeni aldı. 

Yorum bağlantısı
Uğur Ateş

Kalmasında problem yok. Kalması gerekiyorsa kalsın. Kaldı da. Araca bindirmeyen kurs ile problemimiz.  Koltuğa hiç oturtma. Sonra gel kullan. 

Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

direksiyon sınavlarında görev alıyorum. şimdi kurallar çok katı. müfeettişin olmadığı zamanlarda bazı ufak hataları görmezden gelebiliyoruz, adayın heyecanına veriyoruz diyelim. ama müfettişin olduğu kısımlarda direk adayı araçtan indiriyoruz.

Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar

Yeni uygulama iyi güzel de geçmişte ehliyet alanlar ne olacak acaba :) Birinci vites ikinci vites üçe geçmeden sağa yanaş biraz geri gel in aşağıya. 

Yorum bağlantısı
Ergin Ertuğrul

Ödediğiniz 1000 lira sadece kurs ücreti miydi,yoksa maliyeye ödenecek tutarı da peşinen kursa mı verdiniz ? dediğiniz gibi 2000 liraya yakın bir tutar çıkıyor toplam ehliyet alma sürecinde. Kayseri de bu dönem 300 liraya kursa kayıt olan arkadaşım var 2 direksiyon dersi içinde

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Karabük'te 800 liraya kayıt olduk. Direksiyon dersi dahil. Yarın sınava girilecek. Kayıt sırasında bir sözleşme imzalanmissa ve sözleşmede bu durum varsa olumsuz etkiler. Diğer türlü belki MEB etki edebilir. Sözleşme varsa da şikayette bulunun bence.

Yorum bağlantısı
Hakan Gülsoy

3 ay önce kursa 350 tlye kayıt yaptirmistim bende sürdüğümü soyledim ama beni 2 kere çağırdılar sürmeye

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Ben sadece 2 saat tek seferde parkuru gezdim ve aracı tanıdım. Hoca ona bile gerek yokmuş aslında demişti. Ödediğim ücret 450 tl idi galiba teorik+ 2 saat direksiyon dahil. 

Yorum bağlantısı
Onur Oflaz

Ben ehliyet alırken eski para ile 20bin lira sürücü kursuna vermiştim. Daha sonra sınavları geçtim, ehliyet almaya hak kazandım ve 20bin lira da emniyete ehliyet çıkarma harcı olarak vermiştim. Yani kurs ve ehliyet harcı eşitti. Şimdi ehliyet harcı ne kadar oldu? 800-1000 lira var mı?

abi yaklaşık 350 vergi ödedik 100 lira da kart parası aldı emniyet 2014 temmuzda

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...