İçeriğe Yönlendir

Araç İçi Kamera G90 7S Gps'li Ambarella A7 Chipset

Olgu Erhan

Recommended Posts

Olgu Erhan

Bilgisayarınızda codeclerin tam yüklü olması lazım. Yada yeni model bir tv de usbden izleyebilirsiniz.

Çekim içi videodan 1 resim :

E95vJW3.jpg

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Olgu bey bu GT 680W 'dan daha mı iyi acep?

Yakında ben de düşünüyorum da bu ikisinden birisi aklıma yattı. Tek derdim kolay sök tak yapabilmek.

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Olgu bey bu GT 680W 'dan daha mı iyi acep?

Yakında ben de düşünüyorum da bu ikisinden birisi aklıma yattı. Tek derdim kolay sök tak yapabilmek.

ortalama 25 $ a gelen Quadlock sistemi alırsanız çok daha basit sök tak yapabilirsiniz konu ile ilgili çekimler :

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Gece çekimleri çok hoşuma gitti. Güle güle kullanın

Teşekkürler yeni linkler geldi : Kamera gece çok çok başarılı. İsteğe bağlı 1080P 60 fps değerine çıkabiliyor.

https://www.dropbox.com/s/ar9nqc2rnelzbz8/G90.7s%20Gece%20800mb.rar?dl=0  800 mb gece çekimleri 

https://www.dropbox.com/s/mcg2ljuscihk8fc/G90.7s%20Gunduz%20400mb.rar?dl=0  400 mb Gündüz Çekimi

Yorum bağlantısı
Ahmet Aybeyaz

Bu kalitede dikiz aynası şeklinde bir kamera var mı acaba ? Dikiz kamerası şeklinde olanları tavsiye eder misiniz ?

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Bu kalitede dikiz aynası şeklinde bir kamera var mı acaba ? Dikiz kamerası şeklinde olanları tavsiye eder misiniz ?

Bu forumda ayna kamera olarak incelediğim bir model var. Gerçekten başarılı.

Gt680w ile karşılaştırınca ben kamera ilk geldiğinde gündüz çekimini denedim ve video değerleri test programında ( Bitrate Viewer ) 18 ve 21 bin bit-veri arasında değerleri görünce yuh dedim. Gt680w fiyatı gps dahil 100 $ şu anda ve bu kamera 86 $.

Gt680w kamerasında Novatek 96650 chipset bulunmakta ve bilinen en güçlü özelliği gece çekimlerinin çok güzel olması. Ambarella ne yaptıysa gece çekimlerinde istenilen performansı yakalayamamıştı. Hatta A7 chipseti önceki kameralarda uzun uzun inceledim ve gece çekimlerinde gt680w yanında zayıf kalıyordu. Ne zaman ki şöyle bir uzun gece yolculuğu yaptım ve kayıtları izledim işte dedim budur

Kameranın lensinden midir nedir teknik konularda çok iyi değilim ama bir üstteki örnek çekimleri indirip izlemeniz yeterli.

Gt680w 3 dk kayıtları 328 mb alan kaplarken bu kamerada 3 dakikalık kayıt 400 mb kaplıyor. Aynı HD filmlerdeki mantık netlik iyi ise kapladığı boyut fazla

Gece çekimlerinde gt680w ye nazaran daha iyi olduğu noktaların başında farların etkisi ile öndeki aracın plaka parlaması ve okunmaması minumuma inmiş. Netlik ve hatlar daha keskin çünkü video-bit veri oranları daha yüksek.

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

G90 şu anda sanırım fiyat performans oranında en iyi ürün..Bence tek handikapı pilli olması..

Araç kamerasını Allah korusun bir kaza anında ispat amaçlı kullanmayı düşünüyorsak GPS olmayan bir araç kamerası bana pek mantıklı gelmiyor..

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

G90 şu anda sanırım fiyat performans oranında en iyi ürün..Bence tek handikapı pilli olması..

Araç kamerasını Allah korusun bir kaza anında ispat amaçlı kullanmayı düşünüyorsak GPS olmayan bir araç kamerası bana pek mantıklı gelmiyor..

Kesinlikle en iyi ürün, gece çekimleri inanılmaz iyi. Video bit-veri değerlerine ulaşabilen araç kamerası şu an için yok ( 18 bin ) 

Tek tespit ettiğim eksiği vantuzu iyi tutmuyor. Queadlock sistem şart bence.

6 set sipariş ettim 30 güne gelir quadlock parçası almak isteyen özel msj atabilir. 3 set rezerve şimdiden.

HEmen dün gece G90 ile çektiğim resimlerinden 1 adet paylaşıyım  :good1:

WttOFUy.jpg

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Kesinlikle en iyi ürün, gece çekimleri inanılmaz iyi. Video bit-veri değerlerine ulaşabilen araç kamerası şu an için yok ( 18 bin ) 

Tek tespit ettiğim eksiği vantuzu iyi tutmuyor. Queadlock sistem şart bence.

6 set sipariş ettim 30 güne gelir quadlock parçası almak isteyen özel msj atabilir. 3 set rezerve şimdiden.

HEmen dün gece G90 ile çektiğim resimlerinden 1 adet paylaşıyım  :good1:

WttOFUy.jpg

elinizde G90 kamera var mı?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Şu lock sistemi tam olarak ne işe yarıyor? Benim aldığım 680'e uyar mı?

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Şu lock sistemi tam olarak ne işe yarıyor? Benim aldığım 680'e uyar mı?

Uyar tabi sani bey. Hemde süper pratik bir sistem. Paylaştığım videoları izleyin elimden geldiğince anlatmaya çalıştım.
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Gelecek olanlar G90 mi quadlock mu?

Quadlock. Donanımhaber forumunda 6 set için rezerve alındı.
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
(düzenlendi)
tarihinde Olgu Erhan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hakan Sarı

Olgu bey bilgilendirme için teşekkürler. Emeğinize sağlık. 1 saat önce siparişi verdim ve beklemeye başladım. Daha önceki incelemelerinizi okuyarak G1W almıştım. O da kaliteli bir ürün ama babam gördü, beğendi. Onu babama verip bunu kullanmayı düşünüyorum. 

Kafamı kurcalayan şeyler 90 mAh bataryası ve vantuzunun söylenen kadar kötü olup olmadığı. G1W çok sağlam tutunuyor arabamın camına. Acaba biz buna 200-300 mAh lık batarya takabilir miyiz kendimiz. Deneyen var mıdır acaba. Bir de malum çözünürlüğü yüksek olduğu için videolar daha fazla yer kaplayacak. 64 Gb hafıza kartını çalıştırmayı denesek nasıl olur? 

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Olgu bey bilgilendirme için teşekkürler. Emeğinize sağlık. 1 saat önce siparişi verdim ve beklemeye başladım. Daha önceki incelemelerinizi okuyarak G1W almıştım. O da kaliteli bir ürün ama babam gördü, beğendi. Onu babama verip bunu kullanmayı düşünüyorum. 

Kafamı kurcalayan şeyler 90 mAh bataryası ve vantuzunun söylenen kadar kötü olup olmadığı. G1W çok sağlam tutunuyor arabamın camına. Acaba biz buna 200-300 mAh lık batarya takabilir miyiz kendimiz. Deneyen var mıdır acaba. Bir de malum çözünürlüğü yüksek olduğu için videolar daha fazla yer kaplayacak. 64 Gb hafıza kartını çalıştırmayı denesek nasıl olur? 

64 gb destekliyeceğini sanmıyorum. denemek lazım. Batarya konusunda inanın hiç bilgim yok.

Yorum bağlantısı
Hakan Sarı

Kimse 300 mAh lık batarya takıp patlama riskini göze almaz heralde :) Sanmıyorum öyle bir şey olacağını ama..

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Olgu Erhan
(düzenlendi)

asd

tarihinde Olgu Erhan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...