İçeriğe Yönlendir

Motordan Gelen Tak Tak Sesi

Murat Baykar

Recommended Posts

Murat Baykar

selam arkadaşlar, 

ford ka 98 model aracımdan rolentideyken (giderken ses gelse bile duyamıyorum veya vites değiştirirken ses yok) düzenli aralıklarla tak tak şeklinde daha doğrusu daha tok tok diyeyim bir ses var. gaza basınca artma gibi bir durum yok. tahminen ne olabilir ? aslında motordan mı geliyor emin de değilim. fren pedelına basılı iken ayağım pedaldan vuruntuyu daha çok hissediyorum.

Yorum bağlantısı
Murat Baykar

şimdi tekrar dinledim sesi sanki kaputun üstündeki plastik ızgaraların su kanallarının diyeyim altından özellikle yolcu tarafının oradan geliyor metal sesi değil birşey plastiğe vuruyormuş gibi. gaza bastımı biraz hızlanıyor sanki taklama

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Orada polen filtresi var. Kalorifer çalışıyor mu bu sırada?

Yorum bağlantısı
Murat Baykar

fan çalışıyor ama hızı konumunu sıfıra getirdim gene aynı. aracın içinden daha net duyuluyor. çift bir tokloma sesi var.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

fan çalışıyor ama hızı konumunu sıfıra getirdim gene aynı. aracın içinden daha net duyuluyor. çift bir tokloma sesi var.

İç sirkülasyon takılıyor olabilir mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Suat YAPICI
(düzenlendi)

Merhaba benim aracımdada aynı ses var bir gidip bir geliyor.Sabit sanki saniye ayarlı gibi tok tok diye bir ses geliyor pek önemli bir şey olmadığını söylediler.Hava filtresinin hortum bağlantılarından gelebiliyormuş.Bağlantları kontrol et.Sağlamsa sıkıntı yok demektir.

tarihinde Ersen Tapan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Baykar

bugün ustaya gittim elektrikçiye yönlendirdi beni. ses büyük ihtimal dış havayı arabanın içine atan kapaktan daha doğrusu motorunun diş sıyırmasından kaynaklanıyormuş. motor içinden müdahalede bulunamadı. göğüs sökülecekmiş. bütün havalandırma düğmeleri kapalı da olsa kontağı açar açmaz çalışan bir parça olduğu için şuan için sökülmeden birşey yapılamıyor. heralde de doğru tahminde bulundu açılmadan anlayamayacağız. 

Yorum bağlantısı
Murat Baykar

bu arada sıcak soğuk düğmesini soğuk tarafa getirince sesin kesildiğini fark ettim. sıcağa alınca tekrar başlıyor. kalorifer musluğu da yeni değişmişti aslında çıkma mı taktılar acaba hemen nasıl bozulur.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

bu arada sıcak soğuk düğmesini soğuk tarafa getirince sesin kesildiğini fark ettim. sıcağa alınca tekrar başlıyor. kalorifer musluğu da yeni değişmişti aslında çıkma mı taktılar acaba hemen nasıl bozulur.

Muhtemelen musluktan ses geliyor o zaman. Zira o düğmeyi çevirince tek hareket eden parça musluk.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...