İçeriğe Yönlendir

3 Modelden Hangisi

Rasim Bolat

Recommended Posts

Misafir

herkese teşekkürler lg almaya karar verdim. 670 serisini düşündüm ama kullanmayacağım özelliklerine ekstra para vermek pek mantıklı gelmedi 620 modelini alacağım ama tek düşüncem 100 hz sd yayında sorun yaratır mı? philips 200 hz ikisinin de 50 hz olduğu yazılımla birinin 100 hz diğerinin 200 hz olduğu söyleniyor. 100 hz de 3d de kumlanma oluyorsa finlux almam da mantıklı aslında 3 yıl garanti ekstra 2 yıl daha garanti alsam 5 yıl bundan dolayı finlux mantıklı geliyor oda 100 hz ..

Led tv'lerde 100,200,800hz bunların pratik hayatta etkisi birbirinin katlarınkadar değildir. Zaten hepsi yazılımla olur. Bununla beraber sd yayında düşük fiyatlı modellerin performansı da maalesef çok iyi olmaz. Sd yayın konusunda Vesteller ile ilgili internetten forumları okuyun derim. Beğeneni bir hayli fazla ama bu bir tercih meselesi.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

kullandığım 42lm620s 400 hz , kayınpederimde samsung 100hz var hd kanallarda falan akıcılık bariz şekilde belli oluyor . LG yağ gibi akarken görüntüde samsungta ufak lag sorunu var görüntü o kadar akıcı deil . lg 100 hz hiç incelemedim ama 400 hz gibi olmayacağı kesin . gerçi daha önce 400 800 hz falan bi tv kullanmamış kişi bunu anlayamaz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

kullandığım 42lm620s 400 hz , kayınpederimde samsung 100hz var hd kanallarda falan akıcılık bariz şekilde belli oluyor . LG yağ gibi akarken görüntüde samsungta ufak lag sorunu var görüntü o kadar akıcı deil . lg 100 hz hiç incelemedim ama 400 hz gibi olmayacağı kesin . gerçi daha önce 400 800 hz falan bi tv kullanmamış kişi bunu anlayamaz.

Bu hz olayı şartlandırmadır. Led ve lcd tv'ler aslında birer monitördür ve kaynaktan gelen görüntü ekran çözünürlüğüne tam denk geldiğinde en net görüntü zaten alınır. Hd görüntülerde pikseller ekrana tam oturduğundan görüntü kaybı olmaz. Hd görüntü pal'de 50hz, ntsc'de 60hz taramadadır ve görüntüde atlama olmaz. Burada bahsedilen hz akıcılığı hızlandırdığından görüntü olması gerekenden daha hızlı akarak netleşmiş gibi gözükür ama hz arttıkça görüntüler doğallıktan uzaklaşır. Hd kaynaktan yayın seyredilecekse hz en son düşünülecek konulardandır. Bir zamanlar kontrastlar havada uçuşurdu şimdi hz'ler.

Not: Aktif gözlüğe sahip 3d tv'lerde hz'yi direk 2'ye bölmeniz lazım mesela. Yani 800hz denilen tv 400hz'dir. Gözlük 2 göze ayrı görüntü verdiğinden bu şekilde telaffuz edilir.

Bunu yazma nedenim, hz kısmını ön plana çıkaran tv'lerin hd kaynak kullanacaklar için elzem olmamasıdır. Dileyen istediğini tercih edebilir tabi ki.

Saygılarımla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Rasim Bolat

Philips aldık, sürekli dert, kasıyor vs. Bu yüzden Lg...

Sorun ne. Kumanda açmıyor, kapamıyor, tv aptallaşıyor falan mı?

Philips aldık, sürekli dert, kasıyor vs. Bu yüzden Lg...

Sorun ne. Kumanda açmıyor, kapamıyor, tv aptallaşıyor falan mı?

harici uydu alıcısı kullanacağım sadece av moduna alsam yinede kötümü aklım hala philips te  :fiuw:  :fiuw:

Yorum bağlantısı
Rasim Bolat
(düzenlendi)

Led tv'lerde 100,200,800hz bunların pratik hayatta etkisi birbirinin katlarınkadar değildir. Zaten hepsi yazılımla olur. Bununla beraber sd yayında düşük fiyatlı modellerin performansı da maalesef çok iyi olmaz. Sd yayın konusunda Vesteller ile ilgili internetten forumları okuyun derim. Beğeneni bir hayli fazla ama bu bir tercih meselesi.

Saygılarımla.

lg nin bu serisinden vazgeçtim ama lg ile ilgili ekranın köşe kısımlarında siyah gölgelenme olduğunu yazmışlar servis arka led aydınlatmanın bu şekilde yerleştirildiğinin sorun olarak görmediklerini söylemiş bunla ilgili sorun eden var etmeyen var ayrıca; lg full led mi edge led mi kullanıyor biginiz var mı ?

tarihinde Rasim Bolat tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

lg nin bu serisinden vazgeçtim ama lg ile ilgili ekranın köşe kısımlarında siyah gölgelenme olduğunu yazmışlar servis arka led aydınlatmanın bu şekilde yerleştirildiğinin sorun olarak görmediklerini söylemiş bunla ilgili sorun eden var etmeyen var ayrıca; lg full led mi edge led mi kullanıyor biginiz var mı ?

Full led bulamazsınız şu anda. Edge leddir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Rasim Bolat

PHILIPS 47PFK7109/12 600 hz  2200 tl  

LG 47LB652V 3D Smart Uydu Alıcılı 500Hz 2100 tl  

bu iki modele yöneldim  muhtemel  bunlardan birini alacağım artık bunun üzerine çıkmicam artık araştırdıkça led tv'den soğudum her marka her modelde bir sorundan bahsediyorlar. 

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Tercihim LG ya da Samsung gibi kendi ekranını üreten firmalar olurdu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Enes Ayan

Zaten mevcut uydu yayınımız 100hz den fazlasını desteklemiyor diye duymuştum yani 500hz de alsanız yayın 100Hz ile geldiği için fark olmayacak şimdilik

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...