İçeriğe Yönlendir

Kooperatif Senedi Ne Kadar Güvenli?

Behram Doygun

Recommended Posts

Behram Doygun

Çok değerli Fordclubtr ailem kooperatiften bir miktar alacağımız var bize geri ödeme için temmuz ayına senet verelim diyorlar. Ama babam buna yanaşmadı senedin geçerli hükmü olmadığı için. Firma ise bize görüşmemde şahıs senedi olmayıp kooperatif senedi olduğu için biz belediyeler tarafından inceleniyoruz herhangi bir yanlışlık olamaz usülsüzlük açısından diyor. Şimdi ne yapmalıyım senedi almalı mıyım nelere dikkat etmeliyim?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kooperatif senedi şahıs senedinden sağlamdır... 

Ha daha sağlam olsun istiyorsanız yöneticiyi de kefil alın.. 

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

belediyeler tarafından inceleniyor derken? yapı kooperatifi mi bu? öyle ise sadece yaptıkları plan proje incelenir yoksa mali olarak denetim değildir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Alınır, koop senedini tahsil edersiniz, yalnız alacağınız net olmalı, neye karşılık bor senedi aldığınız önemli yani, mesela, adamın birinin elinde koop senedi var, olmayan bir daire için para ödemiş, para yenmiş adam uyanınca yönetici karşılığında koop senedi vermiş, bu senedi ödetmedim mesela, yani bunun gibi bir durum varsa kabul etmeyin, bir kişi dava açarsa para alamazsınız, dava açmadan parayı almayı başarırsanızda bu sefer olay yöneticilere patlar,ceplerinden öderler, zimmet suçu bile olur ve 6 yıldan başlar ...

Senet karşılığı alacağınız şaibesiz sıkıntısız ve net olmalı, yoksa bir üye dahi dava çarsa o parayı alamazsınız...

Belediye incelemesi başka şeydir, öyle olmaz, hesap işleri uzun iştir, sulh cezada dava açıyorsunuz, hata varsa ağır cezaya kadar gider, her dava en az 3 ay arayla olur vs..

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kooeratif ödelemerini herhangi bir kurum denetlemez... 

Ancak iflas eder ve kayyuma devir aşamasına gelirlerse o zaman ticaret odası muhatap olur... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Behram Doygun

Simdi bina bitti kayseride dairelere hazır ama istenen fiyat cok yüksek ve haliyle daireler satılmıyor. Biz 3 sene önce ödemekten çekildik. Bu zamana kadar ha ödeyeceğiz ha ödedik diye diye bu zamana getirdiler ama bir miktar birikmişim var onu da alıp istanbulda ev almam lazım yoksa bankada param boşa yatıyor değer kaybediyor. Cuma günü geri arayacağız dediler yöneticiyle konusturacaklar temmuza kadar olan seneti almazsınız eğer temmuzda elimize para gectimi arariz gelirsiniz veririz diyorlar ama içimde şüphe var 2 senedir hic aramayan insanların bu zamana kadar sağlamaları biraz bu duruma düşürdü beni. [emoji21]

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bu durumda sıkıntı yok gibi, senedi almanız iyi olacak sanırım, yoksa bildiğim kadarıyla üyelikten çıktığınızda paranızı ancak yıl sonunda kasada para varsa alırsınız, yoksa olan dek beklersiniz, senet cazip görünüyor bana göre...

Yorum bağlantısı
Behram Doygun

O zaman cuma günkü denilene göre senede tamah edicez gibi görünüyor. Insallah hakkimizda hayırlısı bakalım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...