İçeriğe Yönlendir

Jant Boyutu Uygun Mu?

Emin Yaren

Recommended Posts

Emin Yaren

Herkese merhabalar.

Geçen ay ortası aracımın lastiklerini değiştiren lastikçi "Abi bu jantlar ölmüş, değişme vakitleri gelmiş, beni çok uğraştırdı" dedi. Ben de sac olan orjinal jantlarımın yerine çelik jant bakmaya başladım fakat forumda gördüğüm kadarıyla fiesta sahipleri çoğunlukla 14" - 15" jantları tercih ediyorlar. Aracım üzerindeki orjinal jantlar 13" ve lastikleri de yeni, alalı 15 gün oldu. 13" çelik jant alsam olur mu? Siz olmadığı için mi 14 veya 15" kullanıyorsunuz? Yardımcı olursanız sevinirim çünkü lastikleri değiştirmek istemiyorum.

Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı

Herkese merhabalar.

Geçen ay ortası aracımın lastiklerini değiştiren lastikçi "Abi bu jantlar ölmüş, değişme vakitleri gelmiş, beni çok uğraştırdı" dedi. Ben de sac olan orjinal jantlarımın yerine çelik jant bakmaya başladım fakat forumda gördüğüm kadarıyla fiesta sahipleri çoğunlukla 14" - 15" jantları tercih ediyorlar. Aracım üzerindeki orjinal jantlar 13" ve lastikleri de yeni, alalı 15 gün oldu. 13" çelik jant alsam olur mu? Siz olmadığı için mi 14 veya 15" kullanıyorsunuz? Yardımcı olursanız sevinirim çünkü lastikleri değiştirmek istemiyorum.

Şimdiden teşekkürler.

Konu uygun bölüme taşınmıştır.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı

benim jantlar 13" sorun olmadığı gibi fiyatları da (özellikle 175*170 r13) uygun oluyor Lastiklerin yediyse aynı yoldan devam

Yorum bağlantısı
Emin Yaren

Orjinal çelik jantlar 14" olunca şüpheye düştüm sadece, bilgi için teşekkürler.

Yorum bağlantısı

flair lerin orjinali 13" sac jant ghia ve fun olanların orjinali 14" Çelik jant diye biliyorum ama kılavuzunda 13-14-15" te uygun olarak gözüküyor

Yorum bağlantısı
Fırat Önal

14' yada 15' kullanan arkadaşlar sanırım görsel olarak katkı sağladığı için öyle alıyordur. Yani bi sıkıntı yok. 13' çelik jant fiyat olarak daha uygundur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Vural

13" almanı tavsiye ederim benim aracın önceki sahibi 14" jant almış arkaya iki kişi oturduğu zaman kasis ve benzeri yerlerde sürtme oluyor benimde lastiklerim yeni olmasa 13" jant almayı düşüyordum. Gia modellerde farklı ebat lastik kullanıyor sanırım o yüzden problem olmuyo diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Nesi ölmüş? Nesi uğraştırmış? Önce bunları bilelim. Jant ölmesi için düzeltilemeyecek durumda eğilmiş, kırılmış vs olması lazım.

Yorum bağlantısı
Emin Yaren

Ustanın dediği bu, belkide yeni jant satmak için söyledi tüm bunları ama içime de kurt düşmedi değil.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...