İçeriğe Yönlendir

2012 Chevrolet Aveo Mu 2012 Fiesta Mi ?

Can Saatçıoğlu

Recommended Posts

Can Saatçıoğlu

Merhabalar..
2012 model 1.3 dizel Chevrolet Aveo LTZ almayı düşünüyorum..Bildiğiniz üzere aracın 5 kapılı hatchback modeli 2012 yılında EURONCAP dan güvenlik testinde segmentinin en iyi aracı seçilmişti ayrıca LTZ paketinde dijital klima ve sunroof hariç pek çok donanım mevcut..8 airbag,hız sabitleme-hız limitleme,2 gözlü soğutmalı torpido,derinlik ve yükseklik ayarlı çok fonksiyonlu deri direksiyon,6 ileri manuel şanzıman ve 1.3 dizel 90 beygirlik motor mevcut..Tek sıkıntı aracın artık Türkiye ye ithal edilmeyecek olması ve sadece 2012 modellerinin mevcut olması..Mekanik olarak ve aracın içinde bulunan bazı parçaların Opel ile aynı olması ve çoğu yedek parçacıda mekanik-kozmetik parçasının ucuz yolla bulunması güzel bir şey ama aracın en kötü yanı ikinci elde hiç piyasasının olmayışı..Bu şartlar altında sizce böyle bir araç mı tercih edeyim yoksa 1.4 veya 1.6 dizel Ford Fiesta Titanium paketi mi tercih edeyim ? Titanium paketin başlıca belirgin özelliklerini ve varsa bu pakete sahip birileri beni Ford hakkında aydınlatabilirse sevinirim..

Yorum bağlantısı
Taner Kültüroğlu

aveo çok güzel araç ama ikinci eldeki durumu ve artık Türkiyede olmayışı önemli bir durum. bütçenize uygunsa fiesta dizel titanium alın içiniz rahat kullanın,, hem kaliteli donanımlı hemde ikinci eli çok hızlı satılan bir araç.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
(düzenlendi)

chevrolet çekildi. Fiesta 40 yıldır birinci ligde.

tarihinde Evren Erakçora tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Can Saatçıoğlu

Ben şahsen 1.6 titanium fiesta istiyordum ama bu araçlardan bizim insanımız pek fazla almamış veya alsa bile ikinci elde çeşitli sitelerde fazla ve uygun fiyata bulmak mümkün değil..1.4 dizellerin düşük beygir güçlü olması beni fazla tatmin etmedi açıkçası..1.3 dizel arabaya binsem bile en azından bir 90 beygir olmasını isterim şahsen bu durumda ancak 1.6 fiestalarda mevcut..Bilgili olan büyüklerimden rica ediyorum titanium veya titanium-x paketin başlıca diğer paketlerden ayrı kılan özellikleri nelerdir malum bizim insanımız bazen yanlış kategorilere ilan veriyor bizde titanium sanıyoruz..saygılarımla..

Yorum bağlantısı

Dizelde beygire takilip arac alirsaniz hata yaparsiniz. Onemli olan torku minumum ve maximum verdigi devir araligidir. Beygir gucu size kadranin 160'dan sonraki bolumu gormekte yarar ama dizel arac istiyorsaniz ekonomi istiyorsunuz demektir. Ekonomi icin daha yavas gitmek faydalidir.

Chevroletteki motor fiat multijet motoru. Bu motor 75 ve 90 bg, 95bg olarak farkli markalarda kullaniliyor. Fiat otomatik harici puntolarda yeni model evoda 75bg tercih ediyor. Fiesta 68bg. Evi kendi aracim, fiesta sirket araci aradaki guc farkini sehir icinde anlamazsiniz. Multijetler torku biraz daha yuksek devirde biraz aracin burnunu kaldiracak gucte verir. Tdci ise torku daha cok yayip sakin ama uzun devir bandinda gucu saglar.

1.6 tdci fiesta demek cok az secenek demek. Sadece bu araca kendinizi baglarsaniz yazik edersiniz.

Peugeot 207'lerde 1.6tdci 90bg rahatlikla o fiyatlara bulursunuz. Hatta 207 sw out(devamini hatirlamadim) modellerinde 110bg'likler vardi diye hatirliyorum ful donanimda. Zaten forddaki motorun mucidi de fransiz psa grubudur. Yani Citroen, peugeot.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Can Saatçıoğlu

Dizelde beygire takilip arac alirsaniz hata yaparsiniz. Onemli olan torku minumum ve maximum verdigi devir araligidir. Beygir gucu size kadranin 160'dan sonraki bolumu gormekte yarar ama dizel arac istiyorsaniz ekonomi istiyorsunuz demektir. Ekonomi icin daha yavas gitmek faydalidir.

Chevroletteki motor fiat multijet motoru. Bu motor 75 ve 90 bg, 95bg olarak farkli markalarda kullaniliyor. Fiat otomatik harici puntolarda yeni model evoda 75bg tercih ediyor. Fiesta 68bg. Evi kendi aracim, fiesta sirket araci aradaki guc farkini sehir icinde anlamazsiniz. Multijetler torku biraz daha yuksek devirde biraz aracin burnunu kaldiracak gucte verir. Tdci ise torku daha cok yayip sakin ama uzun devir bandinda gucu saglar.

1.6 tdci fiesta demek cok az secenek demek. Sadece bu araca kendinizi baglarsaniz yazik edersiniz.

Peugeot 207'lerde 1.6tdci 90bg rahatlikla o fiyatlara bulursunuz. Hatta 207 sw out(devamini hatirlamadim) modellerinde 110bg'likler vardi diye hatirliyorum ful donanimda. Zaten forddaki motorun mucidi de fransiz psa grubudur. Yani Citroen, peugeot.

Saygilarimla.

Evren Bey merhabalar..

Ben aynı zamanda kendime 1.3 dizel düz vites punto evo dynamic bakıyorum hele cam tavanlı-hız sabitlemeli vb tüm donanımları barındıran ucuz bir araç bulsam direk almayı düşünüyorum gün içinde bir tane bulmuştum bulduğum anda satılmıştı..Hoş punto evo bulması zor bir araç değil uygun fiyata devretmeyi düşünen temiz araç beklemek önemli..Bir punto evo kullanıcısı olarak aracı nasıl buluyorsunuz alt devirleri nasıl genellikle araç üst devirlerde mi kullanılmak istiyor yakıt tüketimi benim için çok sorun değil ailecek alışığız 18 litrelerde yakan araçlara ama ben üniversite öğrencisiyim ve okuluma gidip gelirken neticede serserilik yapma niyetim yok az yaksın beni gezdirsin param benzine değilde arkadaşlarla vakit geçirirken cebime para kalsın diye böyle küçük park etmesi kolay az yakan araç bakıyorum..Fiyat aralığım 2. elde maksimum 33 bin TL..herkesin önerilerini bekliyorum...selamlar...

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Evren Bey merhabalar..

Ben aynı zamanda kendime 1.3 dizel düz vites punto evo dynamic bakıyorum hele cam tavanlı-hız sabitlemeli vb tüm donanımları barındıran ucuz bir araç bulsam direk almayı düşünüyorum gün içinde bir tane bulmuştum bulduğum anda satılmıştı..Hoş punto evo bulması zor bir araç değil uygun fiyata devretmeyi düşünen temiz araç beklemek önemli..Bir punto evo kullanıcısı olarak aracı nasıl buluyorsunuz alt devirleri nasıl genellikle araç üst devirlerde mi kullanılmak istiyor yakıt tüketimi benim için çok sorun değil ailecek alışığız 18 litrelerde yakan araçlara ama ben üniversite öğrencisiyim ve okuluma gidip gelirken neticede serserilik yapma niyetim yok az yaksın beni gezdirsin param benzine değilde arkadaşlarla vakit geçirirken cebime para kalsın diye böyle küçük park etmesi kolay az yakan araç bakıyorum..Fiyat aralığım 2. elde maksimum 33 bin TL..herkesin önerilerini bekliyorum...selamlar...

Aracla ilgili açtığım konu diger miodeller basligi altinda. Ben cok memnunum. Sehirici icin cok ideal bir arac. Biraz hizla vites degistirmek gerekli. Dizel alt devir sevmez zaten. Frenler diger araclara gore oldukca sert ama guvenli. Dynamic, cam tavan ve asist kit(hiz sabitlemeli) arac keyif verir. Memnun kalirsiniz.

Benim aracin bir fotosunu paylasayim.

Saygilarimla.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/index.php?/topic/255671-Fiat-Punto-Evo-Deneyimleri

f7e68d592c6c7e9175670e0054924647.jpg

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Ben sizin yerinizde olsam Fiesta'yı tercih ederdim. Aveo çok dolu bi araç ama 2. El ve Türkiye'deki geleceği çok boş.

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Bu iki araç hiçbir konuda karşılaştırılamaz, tek kelime fiesta......

Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk
(düzenlendi)

Titanium fiestanın trend fiestadan ayıran başlıca özellikler;

1-Ön sis farları

2-Yağmur ve far sensörü

3-4cam otomatiği

4-Dijital klima

5-Hız sabitleyici

6-Otomatik içe katlanan aynalar

7-Otomatik kararan dikiz aynası... Ve daha biçok özelliktir.

tarihinde Fatih ALTINOLUK tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Bir aracı satılığa çıkardıktan 3 saat sonra satabilmek önemli bence. . . 

Yorum bağlantısı

Titanium fiestanın trend fiestadan ayıran başlıca özellikler;

1-Ön sis farları

2-Yağmur ve far sensörü

3-4cam otomatiği

4-Dijital klima

5-Hız sabitleyici

6-Otomatik içe katlanan aynalar

7-Otomatik kararan dikiz aynası... Ve daha biçok özelliktir.

Titanyum x'in farki neydi? Sanki katlanir aynalar x paketteydi.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Zehra pakette katlanır ayna ve siyah arka cam var diye biliyorum bende.

Yorum bağlantısı
Muhammed Salih YILDIZ

fiestaların dizelde 96 beygirlikleri yokmu ? bizimki benzinli 96 beygir ?

Yorum bağlantısı
Burak Tan

Hocam eğer uzun süre binerim diyorsanız dolulugundan dolayı ben Aveo derim.

Ama 2. El de çok önemli tabii.

Bence 2 araçtan da hangisinin temizi denk gelirse onu alın.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...