İçeriğe Yönlendir

Sonunda Ses Sistemini Bitirdim

Savaş Değişli

Recommended Posts

Savaş Değişli

Emeğinize sağlık güle güle kullanın ses sisteminin bi sınırı yok ne yazık ki :)

Aynen Alper bende 700 lira falan bütçe olur diyordum bi baktım 3300 tl gitmiş :)

S.a kardeşim hayırlı uğurlu olsun nazar değmesin direksiyon kumandasın iki kablo var teypden kaç kablo çıkıyor 3 tane ise biri key a birisi key b biriside key gnd dir bunlardan sadece bir tanesi key a yada key b fordlara uyumlu ikisinden birini dene kumandanın şasesine de key gnd  bağlanacak tam olarak anlatamadım ama bir dene istersen

Ercan aynen dediği gibi.Direksiyon kumandasından 2 kablo geliyor ama orj teybin arkasına giren sokette 3 kablo var. grpund siyah beyaz kablo diğeride key 1 e bağlanıyor ama teyp ile kumanda dirençleri birbirine çok yakın olduğu için sürekli akım alıyor ve sanki tuşa sürekli basılıymış gibi oluyor. Teyp ve kumanda çıkış dirençlerine bakıp direnç arasını biraz açınca bu iş olur gibi

Yorum bağlantısı
Ercan Ayas

Bende ilk bağlantıda aynı sorun oldu ses tuşu takılı kalmış gibi sürekli açıldı sonra kabloları faklı kombinasyonlarda deneyince düzeldi ama teyp marka farkı var benimki roadstar rd9110n direk uyumlu oldu yani 

Yorum bağlantısı
Savaş Değişli

Bende ilk bağlantıda aynı sorun oldu ses tuşu takılı kalmış gibi sürekli açıldı sonra kabloları faklı kombinasyonlarda deneyince düzeldi ama teyp marka farkı var benimki roadstar rd9110n direk uyumlu oldu yani 

Sen iki kabloyu mu bağladın Ercan? yani teyp te 3 kablo var ya ground key 1 key 2 diye. Biri boşta mı kaldı?

Yorum bağlantısı
Ercan Ayas

evet sadece iki kablo bağlanıyor zaten kumandada iki kablo mevcut bağladıklarımın birisi key gnd diğerini hatırlamıyorum a mı b mi diye deneyerek oldu yani

Yorum bağlantısı
Savaş Değişli

Hımmm anladım Ercan bende iki tane bağladımda key 1 de tuşları tanıyor key 2 de hiç görmüyor tuşları. Key 1 de tanıyor ama bu sefer bir tuş sürekli basılı duruyor gibi

Yorum bağlantısı
Ercan Ayas

soketten çıkardın mı kabloları benim tesisatçı soketin kenarından denedi öyle oldu ona soketi kes öyle dene dedim iki üç denemeden sonra düzeldi tabi teyp direnç değeri de farklı olabilir pıoneer ve sony lerdeki gibi o zaman çaresi biraz zor....

Yorum bağlantısı
Savaş Değişli

Yok soketten çıkarmadik Ercan. Bugün elektronikciden ohm lari olctureyim bide direnç atayim araya

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...