İçeriğe Yönlendir

Devirdaim Değişimi Sonrası Hava Alınması

Bülent Koç

Recommended Posts

Bülent Koç

Arkadaşlar geçen hafta motordan garip bir hırıltı ve vuruntu sesi geldi... hemen aklıma yağ geldi, daha yeni değiştirmiştim acaba eksik kaldı da yatak mı vuruyor dedim çünkü ses gerçekten o şekilde geliyordu, hemen 5-40 aldım yol üzerinden yarım litre kadar koydum seste azalma bile olmadı, bu nedenle bilye ya da devirdaim olmalı diye düşündüm, serviste kayışı söküp çalıştırdım ses kesilmişti... devirdaimi sökmek resmen bela, uzun uzun saplamalar tutuyor sanırım 6 ya da 7 tane, paslanmışlar, çok zor söküldüler... parçayı Ankara'da bulamadım ama eskiden beri iş makineleri ve kamyonların devirdaimlerini tamir eden bir ustamız var, içinin tamir takımını bulup halletti, açmışken bilyeleri ve de kayışı da değiştirdim, şimdi resmen saat gibi oldu... özellikle kışın soğutma sistemi çok önemli, hava alma işiyle ilgili bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim, sabah açıp tamamlayacağım suyu ama özel bir hava alma tekniği var mıdır?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferhat Bulut

forumdan öğrendim ve aracımın kalörifer peteği temizlendikten sonra ustanın havanın alınması için yaptığı işlem; Antifirizi eklediğiniz kabın kapağını açık bırakıyorsunuz ve aracı rölantide 10-15 dakika çalıştırıyorsunuz,eksilen suyu tamamlıyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Emre Olgum

Gecmis olsun allah beterinden korusun ama 17 senelik bir parcayi tamir ettirip tekrar kullanmak bence cok buyuk risk ben olsam yenisini takardim

Istanbulda cok parca satan yer var 16 saatte elinizde

Yorum bağlantısı
Bülent Koç

Gecmis olsun allah beterinden korusun ama 17 senelik bir parcayi tamir ettirip tekrar kullanmak bence cok buyuk risk ben olsam yenisini takardim

Istanbulda cok parca satan yer var 16 saatte elinizde

16 senelik parça derken, devirdaimin sadece housing denen dışını kullandık, içi zaten bildiğiniz sıfır malzeme... kendim değişik arabalar toplarım, arabanın bir çok parçasını elde üretmek mümkün...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...