İçeriğe Yönlendir

Xenon Far Vizeden Geçer Mi?

Mustafa Kavas

Recommended Posts

Mustafa Kavas

Aracim 2008 model mondeo..arac vizeye gidecek ve xenkn farlari cikarip çikarmamak arasinda kaldim ne yapmaliyim.

Yorum bağlantısı

Çıkarmalısınız,aksi taktirde kalacaktır.

Aracim 2008 model mondeo..arac vizeye gidecek ve xenkn farlari cikarip çikarmamak arasinda kaldim ne yapmaliyim.

Konu uygun bölüme taşınmıştır.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

geçen hafta kardeşime araç aldık. satıcı muayene yaptırıp verecekti . gittik tek kusur zenon far diye geçemedik . ucuz sarı ampul alıp taktık ve geçtik . sis farı içinde geçerli aynı sorun .

bu arada öne yapılan yarım kaput korumalar muayeneden geçiyormuş . bilginize . yakın renk ve yarım olmak şartıyla .

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Tam korumada geçer, neden geçemezmişki, arabayı komple koruma yapsanda geçer, yeterki renksiz olsun, buda yenimi çıkmış şimdi  :angry:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Çokça yazdık forumda. Otomatik eğim ve far yıkamanız yok ise xenon far'la muayeneden geçemezsiniz.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

renksiz olacakmış abi . yarımdan kastım farklı renklerde yapıyorlarya onlar geçmiyormuş . yarım aynı renklerde olursa geçiyormuş . tamda geçer heralde şeffaf olanlar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Küçük

Bende sisler için xenon düşünüyorum ama muayenem 8.ayda olduğu için kararsızım. Alsam kendim söküp takabilir miyim? Montajı hakkında bilgisi olan var mı? Araç 2011 Honda Civic Elegance

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bende sisler için xenon düşünüyorum ama muayenem 8.ayda olduğu için kararsızım. Alsam kendim söküp takabilir miyim? Montajı hakkında bilgisi olan var mı? Araç 2011 Honda Civic Elegance

Lütfen karşıdan gelen sürücü ve önünüzde giden sürücüyü de düşünün ve sislere xenon takmayın. Kör kör geziyoruz sonra...

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

zenon far olmayacak ve balansıda aracın üzerinde olmayacakmış . muayenedeki eleman balansı görürsem onaylamam falan demişti. 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Özellikle civic kullanıcıları far+sis xenon takmadan suremiyor sanırım.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Tam korumada geçer, neden geçemezmişki, arabayı komple koruma yapsanda geçer, yeterki renksiz olsun, buda yenimi çıkmış şimdi  :angry:

Suni deriden yapılanlar içindir, beyaz arabaya siyah kaput koruma yaparsa kalır.. ;)

Yorum bağlantısı
Mustafa Kavas

Sisler xenon degildi ve farlari normala dondurdüm bu şekilde vizeden geçti...tesekkur ederim ilginiz için.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

zenon far olmayacak ve balansıda aracın üzerinde olmayacakmış . muayenedeki eleman balansı görürsem onaylamam falan demişti. 

Balastı nereye istersem oraya koyarım, iyice saçmaladılar artık.

Yorum bağlantısı

Sisler xenon degildi ve farlari normala dondurdüm bu şekilde vizeden geçti...tesekkur ederim ilginiz için.

Hayırlı olsun o halde.

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

Balastı nereye istersem oraya koyarım, iyice saçmaladılar artık.

öyle dedi abi . kolluk bende kıllık bende der gibi söyledi . bizim için bişey değişmedi aldığımız kişi muayeneden çıknca eski haline getirtti . aldığımız ampullerde boşa çıktı . 

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Arabada xenon ampuller çalışır halde değilse, balastı gördüm vs haklı bahane değildir. Dediğin gibi laf olsun diye konuşmuş.

Bir laf vardır, çingeneye yetki vermişler, önce babasını kesmiş. Bu da o hesap işte.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

Farlarda xenon var ise ve otomatik eğim sensörü ve yıkama yoksa geçmez.Sisler için bana söylenen eğer siste xenon varsa geçmez ama çalışmıyorsa hafif kusurlu geçer.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Sani Gerşon

Otomatik far ayarı ve far yıkama olmadan xenon'la geçmeniz %99 imkansızdır. %1'lik kısım çalışanın hata payıdır.

Muayenede merceğe bakmıyorlar. Zira japon araçlarında merceksiz fabrikasyon xenon da kullanılabiliyor. Tabi buna özel reflektör ve ampul kullanııyor, o ayrı :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

peki madem şansım yok söktüreceğim xenonları o halde.

Plaka konusunda bilginiz varmı acaba?

Teşekkürler..

Plakaya pek takılmıyorlar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...