İçeriğe Yönlendir

Jant Buzlanma Problemi

habib özboyacı

Recommended Posts

habib özboyacı

merhaba arkadaşlar bi uyarıda bulunmak istiyorum aracımın jantları arasına kar girmişti oda gece buz tutmuş ertesi gün uzun yola cıkacaktım nitekimde cıktım arac 70 80 den sonra acayip sarsıntı yapıyordu ilk yarım saat çözemedim sanki araba değilde traktör gibi ydi balansı gitti dedimdaha sonra bir arkadasımı aradım durumu anlattım oda jantlar arasında buzlanma olduysa ondandır dedi hemen müsait bi yere cekip sıcaksu ve alkol yardımıyla cözdüm buzları sorun düzeldi böyle bişey basınıza gelirse bilgi amaclı yazdım herkese kazasız günler dilerim ayrıca buzlamayı önlemek için çözümü olan üyeler varsa bilgilerini bekliyorum

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

merhaba arkadaşlar bi uyarıda bulunmak istiyorum aracımın jantları arasına kar girmişti oda gece buz tutmuş ertesi gün uzun yola cıkacaktım nitekimde cıktım arac 70 80 den sonra acayip sarsıntı yapıyordu ilk yarım saat çözemedim sanki araba değilde traktör gibi ydi balansı gitti dedimdaha sonra bir arkadasımı aradım durumu anlattım oda jantlar arasında buzlanma olduysa ondandır dedi hemen müsait bi yere cekip sıcaksu ve alkol yardımıyla cözdüm buzları sorun düzeldi böyle bişey basınıza gelirse bilgi amaclı yazdım herkese kazasız günler dilerim ayrıca buzlamayı önlemek için çözümü olan üyeler varsa bilgilerini bekliyorum

Konu ilgili bölüme taşınmıştır.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Benim de başıma gelmişti geçenlerde. Buz çözücü sıkarak çözmüştüm. Bilgi için teşekkürler. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Tekerlek üzerinde farklı noktalardaki ağırlık yaratacak durumlar, balansı bozarak böyle bir olaya sebebiyet vermiş olabilir. Çok teknik konuştum yaf..  :) Teşekkürler..  :flowers:

Yorum bağlantısı
Caner Tiryaki

benim sol arka balata donuyor.. Sıcak su değilde normal su döküp çözüyorum.. 

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Balans düzeltmek için genelde belli noktaya kurşun takılır. Burada tersi olmuş, balansı düzgün lastiğe orantısız ağırlık bindiği için balans bozulmuş.

Geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...