İçeriğe Yönlendir

İlaç Pompasından Köpük Pompası Yapma

Ali Taşdemir

Recommended Posts

Ali Taşdemir

değerli forum üyeleri yaklaşık 1 aydır basınçlı zehir pompasından köpük pompası yapmak için uğraşıyorum ama bi türlü istediğim gibi köpük olmuyor denemediğim şey kalmadı...yardımcı olursanız yada fikir alışveriinde bulunursak sevinirim

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Zehir pompası ne hocam?

Abi sanırım tarım ilaçlamada kullanılan sırta takılan pompalardan.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Birkan Ergin

Ben bunun hazır yapılmışını kullanıyorum. Ağız kısmına ve içindeki hortuma modifiye yapmak gerekiyor. Özellikle ağız kısmındaki nozul önemli. Nozulun geçirildiği ağıza bulaşık süngerinin yeşil kısmından konuluyor. İçindeki hortuma da üst kısmından 2-3parmak aşağıdan bir delik açılması gerekmekte. Köpük yapmayı o delik sağlarken, perde şeklinde atmasını ağız kısmındaki nozul sağlamakta. Burada önemli olan ufak bir pompa yerine büyük hacimli bir pompa almak. Ayrıca kaliteli bir plastikten üretilmesi lazım. Yoksa kısa sürede plastikte yarılma sorunu baş gösteriyor. Aşağıdaki videolar bana ait. Doğru şekilde modifiye edilirse ve uygun bir şampuan kullanılır ise bu şekilde bir performans elde edebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Mark banyo gibi bir sprey alın, ucunda metalden açılabilen bir çelik süzgeç var, bu varken köpük atar, bunu koparıp pompanın ucuna takın iş tamam :)

Yorum bağlantısı
Ali Taşdemir

Ben bunun hazır yapılmışını kullanıyorum. Ağız kısmına ve içindeki hortuma modifiye yapmak gerekiyor. Özellikle ağız kısmındaki nozul önemli. Nozulun geçirildiği ağıza bulaşık süngerinin yeşil kısmından konuluyor. İçindeki hortuma da üst kısmından 2-3parmak aşağıdan bir delik açılması gerekmekte. Köpük yapmayı o delik sağlarken, perde şeklinde atmasını ağız kısmındaki nozul sağlamakta. Burada önemli olan ufak bir pompa yerine büyük hacimli bir pompa almak. Ayrıca kaliteli bir plastikten üretilmesi lazım. Yoksa kısa sürede plastikte yarılma sorunu baş gösteriyor. Aşağıdaki videolar bana ait. Doğru şekilde modifiye edilirse ve uygun bir şampuan kullanılır ise bu şekilde bir performans elde edebilirsiniz.

birkan bey bende de büyük pompadan var araç yıkama pompası olarak aldım hortuma delik deldim ancak nozulu bi türlü yapamıyorum ayrıntılı olarak paylaşırsanız sevinirim..yani köpük oluyor ama sizdeki gibi değil

Yorum bağlantısı
Birkan Ergin

birkan bey bende de büyük pompadan var araç yıkama pompası olarak aldım hortuma delik deldim ancak nozulu bi türlü yapamıyorum ayrıntılı olarak paylaşırsanız sevinirim..yani köpük oluyor ama sizdeki gibi değil

Bendeki ürünün ağız kısmı nozul uygulamaya birebir. Yani direkt nozulu tak içine süngeri tıka kullan şeklinde. Kesme biçme yapıştırma yapmaya gerek yok. Nozul olmadan zaten perde şeklinde köpük atamazsınız. Siz kullandığınız ürünün ağız kısmına nozul yerleştirdiniz mi ?

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

iyide böyele birşey kullanmak faydalı değil bence siz köpüğü sıkıp aracı fırça veya  süngerle ovuyorsunuz ama ilk oğmada yapışan partükülleri tüm araç üzeründe gezdiriyorsunuz o partükülün küçük bir taş olduğunu düşünün araç harita çift kova sitemi eni iyisi değilmi bence 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

iyide böyele birşey kullanmak faydalı değil bence siz köpüğü sıkıp aracı fırça veya  süngerle ovuyorsunuz ama ilk oğmada yapışan partükülleri tüm araç üzeründe gezdiriyorsunuz o partükülün küçük bir taş olduğunu düşünün araç harita çift kova sitemi eni iyisi değilmi bence 

Bunu kullananın basınçlı yıkama makinesi olmalı el altında, bununla köpük sıkıp bahçe hortumuyla olacak iş değil zaten ;)

Yorum bağlantısı
Birkan Ergin

Okan abi burada zaten fırçasız oto yıkama şampuanı kullanmak lazım. Köksal abinin dediği gibi ayrıca basınçlı yıkama makinasıyla da durulama gerekmekte. Kimi zaman bu bile yetmiyor. O zaman mecbur bu işlemlerin üzerine bir de çift kova yapmak gerekmekte. Özellikle arabanın çok kirlenmediği bahar ve yaz aylarında, 15-20 dakikada araba yıkamak için bu tarz bir ürün ya da foam lance olmazsa olmazlardan. Rahatına alışınca çift kovayı göz aramıyor :)
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

En iyi yıkama, su ve mf bezle cilalı şampuanla yıkama, gerisi yetersiz ne yazıkki, el değmeden çitilemeden temizlik olmaaaaz, boşa köpükle falan uğraşmayın, köpük+basınçlı yıkama= hala kir var, üzügünüm :)

hortum ve köpük olsun derseniz de bunu alın, ama yine mf bez ve el değmek zorunda, bunu yapmadan sadece köpük su sıkıyım demek için abd de bahçeli evde yaşamak lazım...

http://www.aklindatut.com/EZ_Water_Jet_Cannon_Hortum_Basinc_Tabancasi.aspx

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

En iyi yıkama, su ve mf bezle cilalı şampuanla yıkama, gerisi yetersiz ne yazıkki, el değmeden çitilemeden temizlik olmaaaaz, boşa köpükle falan uğraşmayın, köpük+basınçlı yıkama= hala kir var, üzügünüm :)

hortum ve köpük olsun derseniz de bunu alın, ama yine mf bez ve el değmek zorunda, bunu yapmadan sadece köpük su sıkıyım demek için abd de bahçeli evde yaşamak lazım...

http://www.aklindatut.com/EZ_Water_Jet_Cannon_Hortum_Basinc_Tabancasi.aspx

Abi bundan bende var kiri akıtma saffası ve çift kovayla köpürtükten sonra kurlama saffası on numara ama köpükle basınç yapma kiri çıkarmıyor mutlaka ovalama gerekli lakin bu ürün halı yıkarken muzam işe yarıyor işte  ;)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Dediğim gibi, alayı yetersiz, hortumu alacaksın su akacak, osırada mf bezle şakır şakır yıkayacaksın, yada çift kova tekniği ile, başka yolu yok, kolun ağrıyacak biraz :)

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Yazın eldivene pek gerek duymuyorum(garajdaki araba+h.sonları biniyorum)

Kışın;

1. yıkama köpük+basınçlı su(durulama aşağıdan yukarıya doğru).

2.yıkama köpük+eldiven+basınçlı su(durulama yukarıdan aşağıya basınçtan ziyade şampuanı akıtmak için).

Yorum bağlantısı
Ali Taşdemir

Bendeki ürünün ağız kısmı nozul uygulamaya birebir. Yani direkt nozulu tak içine süngeri tıka kullan şeklinde. Kesme biçme yapıştırma yapmaya gerek yok. Nozul olmadan zaten perde şeklinde köpük atamazsınız. Siz kullandığınız ürünün ağız kısmına nozul yerleştirdiniz mi ?

evet yerleştirdim perde şeklinde alıyorum ama sizdeki gibi köpük yapmayı beceremedim

okan bey bizim basınçlı makinamız var basınçlı makine olmadan bu ürün bi işe yaramaz

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

evet yerleştirdim perde şeklinde alıyorum ama sizdeki gibi köpük yapmayı beceremedim

okan bey bizim basınçlı makinamız var basınçlı makine olmadan bu ürün bi işe yaramaz

Makinenin markası nedir? uygun aparatı ile bir foam lance alın hiç bunlarla uğraşmayın derim. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Yazın eldivene pek gerek duymuyorum(garajdaki araba+h.sonları biniyorum)

Kışın;

1. yıkama köpük+basınçlı su(durulama aşağıdan yukarıya doğru).

2.yıkama köpük+eldiven+basınçlı su(durulama yukarıdan aşağıya basınçtan ziyade şampuanı akıtmak için).

Ooo kapalı garaj ve yazın kullanım, elbette gerekmez :)
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...