İçeriğe Yönlendir

Yetkili Servise Dışarıdan Parça Götürme

Turgut Ünal

Recommended Posts

Turgut Ünal

Aracımın yıllık bakımı yaklaştı.Bakım için yetkili servise gitmeyi düşünüyorum. Ön fren balatası bitmek üzere. Yetkili servis yaklaşık 300 lira civarına değişimini yapıyor. İnternet üzerinden Kale marka veya motorcraft'ın fren balatasını alıp,bunların yetkili serviste motajını yaptırabilir miyim veya ne cevap alırım?

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Takarlar belki ama garanti vermez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Geveci

Servisin insiyatifine kalmış bir durum . Otosan servisi puma marka motor yağı koymak istedi aracıma , bende castrol aldım getirdim kabul etmediler . Sonuç olarak yağ değişimi yaptırmadım .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hami Erışık

servis dışardan parçayı kabul etmez,faturada ne olarak gösterecek + nereden para kazanacak,100 lük balatayı 200 e bisatsın sana....100 de işçilik süper.

ben sanayide ön arka takım kale balata 90 +40 işçilik sonuç harika..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Ben balatalarımı kendim değiştiriyorum siz de yapabilirsiniz[emoji3]

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Servisten orjinal parça alıp sanayide yaptırabilirsiniz ancak dışarıdan parça alıp serviste yaptıramazsınız. En azından bana böyle denkgeldi.

Birçok insan parçayı orjinal olarak servisten alır dışarıya yaptırır. Siz neden böyle bir yol seçmek istiyorsunuz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Parçayı dışarıda da taktırabilirsiniz. Niye yetkilide taktırmak istiyorsunuz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özgür Aybey

fren balatasında motorcraft tan başkasını takmanızı tavsiye etmem.sanayilerde de hemen hemen bütün tamirciler değiştirir fren balatasını sizn arabanın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Burada bulunan servisin iş emri kağıdında " müşteri parçayı dışarıdan getirmiş " gibi bir ibare görmüştüm . Sanırım servislerin insiyatifine göre değişiyor .

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Turgut Ünal

Parçayı dışarıda da taktırabilirsiniz. Niye yetkilide taktırmak istiyorsunuz?

Bakım için yetkili servise gidecem.gitmişken alacağım balatayı orada taktırayım dedim.kabul etmezseler dışarda taktırırım.

Servisten orjinal parça alıp sanayide yaptırabilirsiniz ancak dışarıdan parça alıp serviste yaptıramazsınız. En azından bana böyle denkgeldi.

Birçok insan parçayı orjinal olarak servisten alır dışarıya yaptırır. Siz neden böyle bir yol seçmek istiyorsunuz?

Serviste orijinal balata 250 TL,internette orijinal balata 130 TL.O yüzden.

Yorum bağlantısı
Misafir

Müşterinin getirdiği Balata takıldı, sorumluluk bize ait değildir! Diye işemrine yazılarak; Balata değişim işçiliği ödersiniz.

Yorum bağlantısı
Oktay Temiz

Daha iki gün önce yetkili serviste ağır bakım yaptırdım ve yapılmışken 15 bin bakımınıda yaptırayım dedim yap olarak fmy kullanıyor servis ben castrol istedim dişardan getirsem olurmu dedim kabul etmediler mecbur kaldım fmy yağ kullanıldı şuan için bir sorun yok ama castrol gibi olur mu bilmiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

mantıksal olarak bakıldığında kabul etmemesi gerekir. Şöyleki tostçuya giderken ekmeği kaşarı sucuğu ketçap mayonezi yanınızda götürüp abi bunu bana tost yap dediğinde büfeci asla kabul etmez :)   Fakat dışardan parça alıp servisin iş yaptığını bir kaç forumda okumuştum . tamamen insiyatife kalmış birşey , servis müdürü ile kankilik durumları varsa hiç pürüz olmaz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Ekci

fordburada.com orjinal motorcraft balatayı 100 liraya satıyor. 30 işçilik en fazla 130 liraya yapılacak işlem için servise gitmek  :i-ih:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdal Soysal
(düzenlendi)

mantıksal olarak bakıldığında kabul etmemesi gerekir. Şöyleki tostçuya giderken ekmeği kaşarı sucuğu ketçap mayonezi yanınızda götürüp abi bunu bana tost yap dediğinde büfeci asla kabul etmez :)   Fakat dışardan parça alıp servisin iş yaptığını bir kaç forumda okumuştum . tamamen insiyatife kalmış birşey , servis müdürü ile kankilik durumları varsa hiç pürüz olmaz

Ama pideciye giderken içini götürebiliyoruz :)

Şaka bir yana bende serviste parça götürerek yaptırmıştım. İş emrinde "Müşterinin getirdiği Parça takılacaktır" diye yazıyordu. Faturada da aynı ibare ve 1 saatlik elektrik işçiliği ücreti yer alıyordu.

Düzenleme: r-->m harf değişikliği :)

tarihinde Serdal Soysal tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

İş emrine yazarlar olay biter, ben yağımıda bazen parçayıda dışardan getiririm takarlar, hatta peco sitroen parçası daha uygun olur,onları taktırırım mesela, sadece işçilik alırlar o kadar, orjinal parça olursa daha iyi olur tabiii...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Ben balatalarımı kendim değiştiriyorum siz de yapabilirsiniz[emoji3]

:nazar:  :bravo:  :good1:

Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Ağalık güzel şey beya :) Ben hizmet etmem hizmet alırım diyorsunuz yani :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...