İçeriğe Yönlendir

1999 Ford Ka Buji Kablosu

Ramazan Elbaşı

Recommended Posts

Ramazan Elbaşı

Ford Ka 1999 1.:i buji kablosu gece bakıldığında 2 kablonun boylu boyunca aydınlandığı Görülüyor. Bu normal mi?

Kablo Uzunluğu cm. Olarak ne kadardır? Ebaydan uygun boy ve orjinal kablo linki verebilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Aydinlanmaktan kasit? Elektrik akimini mi goruyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Ramazan Elbaşı

Aydinlanmaktan kasit? Elektrik akimini mi goruyorsunuz?

içren dışa ışıma oluyor. Kablonun içi aydınlanıyor gibi.
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Oo, kablo ölmüş veya dış kaplaması olması gerekenden çok daha ince. Bujilerle beraber değiştirmekte fayda var. Bujiler sadece yetkili servislerde mevcut. KA'nın bujisi özeldir, gelişi güzel sakın almayın. Forumda buji bilgisini bulabilirsiniz.

Kablolar içinse MErkez Oto ile görüşmekte fayda var.

Yorum bağlantısı
Ramazan Elbaşı

Oo, kablo ölmüş veya dış kaplaması olması gerekenden çok daha ince. Bujilerle beraber değiştirmekte fayda var. Bujiler sadece yetkili servislerde mevcut. KA'nın bujisi özeldir, gelişi güzel sakın almayın. Forumda buji bilgisini bulabilirsiniz.

Kablolar içinse MErkez Oto ile görüşmekte fayda var.

Teşekkürler Sani Bey. Birlikte değişim yapacağım. Merkez otodan daha önce alış-veriş yapmıştım. Bu konuda oldukça iyiler. 

Orjinal kablosu serviste pahalı. O yüzden ebay dan bakmıştım. Daha uygun olmaz mı? Merkez otoda orjinal yok sanırım.

Yorum bağlantısı
Ramazan Elbaşı

Ebay'da parça kodu ile bulabilidiniz mi peki?

aracın yılına göre arama yaptım. 1999 1.3i ama çıkan sonuçlara emin olamadım. kablolar kısa göründü gözüme.

Yorum bağlantısı
Ramazan Elbaşı

Ateşleme bobininden bujilere gelen kabloların Bağlantı Şekli ve sırasını paylaşabilir misiniz? Bobinin Ateşleme Sırası 1-3-2-4 diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Misafir

Ateşleme bobininden bujilere gelen kabloların Bağlantı Şekli ve sırasını paylaşabilir misiniz? Bobinin Ateşleme Sırası 1-3-2-4 diye biliyorum.

Ramazan Bey ben de 98 KA'm için baya bi aradım orjinal kablo fakat nafile. Açıkçası e-bay aklıma hiç gelmedi:) En sonunda servise gitmek zorunda kaldım. Onlar bile temin etmekte fazlasıyla zorlandılar. Yaklaşık 10 gün bekledim kablolar ve bobini, geldi uymadı geldi uymadı sonunda hallettiler neyseki.

Hala sıralamaya ihtiyacınız varsa yarın ya da ctesi günü kabloların fotoğraflarını yollayabilirim size. Bobin çok ters bir yerde olduğu için(açıkçası okadar altta ki yerini bile kestiremiyorum) çıkışını çekemem fakat buji kablolarının üzerinde numaraları yazıyor, onlar yardımcı olur sanırım.

Yorum bağlantısı
Ramazan Elbaşı
(düzenlendi)

Teşekkür ederim. 1 haftadır kablo bekliyorum. Ince uçlu olunca zor bulunuyor. Serviste tanesi 100. Diğer türlü 4 lü 70 civarı.

Keşke ebaydan alsaydım.

Rica etsem. Gece ışıksız ortamda kaputu açıp gaz verince kablolar parlıyor mu? Bakabilir misiniz. Bende 2 si öyle de.

tarihinde Ramazan Elbaşı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...