İçeriğe Yönlendir

98 Model Ka Aracim Hizlanmiyor

Olcay Demiral

Recommended Posts

Olcay Demiral

arkadaslar slmlar.ben sakaryadan aranıza katıldım aracım 98 model ford ka 1.3 lim aracımı alalı 2 ay oldu ama aracımda gaza yuklennce hemn gaz yıyıp hızlanmıyr.bazen kendını acar gıbı oluyr ılerı atıyr gıbı oluyr sonra yıne gaz yememeye baslıyr.nedenı ne olabılır acaba?bujılerını degstrdım bogaz kelebgını temzledım rolantı valfını temzledım hava valfını temızledım ama sorunu bır turlu cozemedım.

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

Öncelikle merhaba.Forumumuzda Türkçe harfler kullanmaya ve kısaltmalar yapmamaya özen gösteriyoruz.Umarım siz de aynı özeni gösterirsiniz.Aracınızı güle güle kullanın.Aracınızı aldıktan sonra neler değiştirdiniz.Önceki sahibi triger kayışını değiştirdiyse sente atlamış olabilirler.Buna bir baktırmanız gerekecek.Bunun yanında baskı balata ve aracınız lpg li ise lpg kontrolü yaptırmanızda fayda var .Bunların dışında aracınızı bir bilgisayara bağlatıp sorun varsa sildirin ve tekrar deneyin.Hala aynı problemler devam ediyorsa Kompresyon testi yaptırmanızı öneririm.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yazdiginizi okumakta biraz zorlandim acikcasi.

Oncelikle bu araclarda triger zincirlidir. Bu sebeple degisim yapildigini sanmıyorum. Bence debriyaj gidik. Bu arada hava valfi nedir?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

önce subap ayarı ve doğru buji olup olmadığı kontrol. elektroniğe sonra girişilir

Yorum bağlantısı
Olcay Demiral

Cevaplarınız için teşekkürler ve yazım için kusura bakmayın .Hava valfi derken maf sensörünü söylemek istemiştim:)).aracım benzinli büyük ihtimalle baskı balata gibi görünüyor.Peki baskı balata arızasında arasıra hızlanır mı?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

balata biterse motor gaz yer, devir yükselir ancak hız aynı kalır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Caner Yücel

Baskı balata birden gaz yiyip bırakmaz, gaza yüklenirsiniz araç devir yükselir ancak yürümez aynı sakinlikte ağır ağır hareket eder. Ki sorun oysa yolda kalmanıza ramak var demektir sıyırmak üzeredir. Bu yüzden sorunun baskı balata olduğunu sanmıyorum.

Benzin pompasında bir durum olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Olcay Demiral

Baskı balata birden gaz yiyip bırakmaz, gaza yüklenirsiniz araç devir yükselir ancak yürümez aynı sakinlikte ağır ağır hareket eder. Ki sorun oysa yolda kalmanıza ramak var demektir sıyırmak üzeredir. Bu yüzden sorunun baskı balata olduğunu sanmıyorum.

Benzin pompasında bir durum olabilir mi?

Benzin pompasının durumunu bilmiyorum ama en son benzin almadan önce depo da benzin çok az kalmıştı.bu arada araç sallamaya başlamıştı acaba diyorum benzin deposunun sonu geldiği için pislik gitmiş olabir mi ?benzin filtresinden olabilir mi?cuma depomu fulledım ama aracım yine tekledi bugün.iyi bir usta şart oldu gibi hem baskı balataya baktırım hemde benzin pompasına baksın.Birde bir kaç gündür dikkatimi çeken şey aracı kullanıp aractan indigimde balata kokusu gibi bir yanık kokusu geliyor.

Yorum bağlantısı
Caner Yücel
(düzenlendi)

Olcay bey, üstatlarımız daha iyi bilirler ama; buna benzer bir olay başımıza gelmişti. Dediğiniz gibi bir miktar araç devrini alıp sonra yığılıyor ise muhtemelen benzin pompasından kaynaklanıyor olabilir. Baskı balatayı kontrol ettirin, ustanız araca binip denediğinde fark edecektir durumunu.

tarihinde Caner Yücel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Olcay Demiral

Olcay bey, üstatlarımız daha iyi bilirler ama; buna benzer bir olay başımıza gelmişti. Dediğiniz gibi bir miktar araç devrini alıp sonra yığılıyor ise muhtemelen benzin pompasından kaynaklanıyor olabilir. Baskı balatayı kontrol ettirin, ustanız araca binip denediğinde fark edecektir durumunu.

Benim araç devrini bulmada sıkıntı yasıyor.Gazı kökluyorum araç bagırıyor ama gitmiyor ibre yukselmiyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

önce subap ayarı ve doğru buji olup olmadığı kontrol. elektroniğe sonra girişilir

bence de budur.

Ustanızın "usta" mı yoksa "usta" mı olduğuna bağlı olarak bulamayabilir. Ford ka ile ilgili bilgisi yoksa hiç anlayamaz.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Benim araç devrini bulmada sıkıntı yasıyor.Gazı kökluyorum araç bagırıyor ama gitmiyor ibre yukselmiyor.

Kesinlikle debriyajınız bitmiş. Volanı da yiyorsunuz şu an.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

gaz yiyip hızlanmıyor mu? gazı yiyip hızlanmıyor mu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olcay Demiral

Kesinlikle debriyajınız bitmiş. Volanı da yiyorsunuz şu an.

Çok geç kalmayalım diyorsunuz yani Sani bey.

gaz yiyip hızlanmıyor mu? gazı yiyip hızlanmıyor mu?

hayır hızlanmıyor.Ama bazen sanki biranda açılıyor gibi oluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Çok geç kalmayalım diyorsunuz yani Sani bey.

hayır hızlanmıyor.Ama bazen sanki biranda açılıyor gibi oluyor.

hangisi?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...