İçeriğe Yönlendir

Torpido Kapağının Ayaklarından Birinin Çıkması

Bulent Halis

Recommended Posts

Bulent Halis

Merhabalar;

Yakın zamanda ford fıesta 2011 aracımı sattım. yerıne gecen cuma 2013 model titanyum Tekno paket- cam tavanlı 1.6 TDCİ motorlu B-Max aldım. arac daha 5000 km. Bugun araca gırdıgımde sürücü koltugunun yanındaki yolcu koltugunun oldugu yerdekı paspasın uzerınde plastık bır parca buldum. bu ne dıye bakarken -torpıdoya koyayım sonra bakarım ısım var- dedım. torpidoyu acınca torpidonun bır ayagı cıkmıs, ordan dusmus oldugunu gordum. onu yerıne tuturdum sımdılık o parcayla ama tekrar cıkar gıbı duruyor. Sankı o plastık parcanın kafasında bır aparat daha varmıs gıbıydı ama onu bulmadım. neyse cok uzattım, :) boyle bır durum basına gelen var mı? cozumu nedır? kolay gelsın. Sımdıden tesekkurler yardımlarınız ıcın.

Ayrıca ford b max hakkında kullanıcılarının yorumlarını merak edıyorum. İyi bir tercıh yapmıs mıyım acaba fıestadan sonra ? :)

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Aracınız hayırlı olsun iyi günlerde sevdiklerinizle kazasız belasız kullanın. Ayrıca foruma hoş geldiniz.

Aracınız tabii ki güzel ve oldukça hoş bir araba. Önemli olan severek ve isteyerek binmeniz. Her araçta ufak tefek kusurlar olabilir. 2013 model olduğuna göre garanti süresi devam ediyordur. Servise gidip göstermeniz daha iyi olur diye düşünüyorum. Belki parçayı komple değiştirirler.

Yorum bağlantısı
Tayfun Doğan

Benim 2012 fiesta da aynısını yapıyordu. Parça kendi kendine çıkıp duruyordu. Servis : torpidoyu komple sipariş edeceğiz diyince vazgeçtim. Sonra ne olduysa bi daha çıkmadı. Ters falan taktım heralde...

Yorum bağlantısı
Bulent Halis

bende arabayı 5000 km de aldım dıye sevınıyodum sıfır gıbı :) daha ılk gunden torpıdo elımde kaldı :) ama genel olarak aractan memnunum.. fıestadan sonra baya farklı ve konforlu gelıyor....

Yorum bağlantısı
Reşit Can Yurdacan

Aracınız hayırlı olsun aynı olay benim araçta da başıma geldi çocuk oynarken bir baktım bir parça düştü dediğiniz gibi taktım ama ondan sonrada bir daha çıkma olmadı.

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Allah kaza bela vermesin. 

Yorum bağlantısı
cem oruç

Merhabalar;

Yakın zamanda ford fıesta 2011 aracımı sattım. yerıne gecen cuma 2013 model titanyum Tekno paket- cam tavanlı 1.6 TDCİ motorlu B-Max aldım. arac daha 5000 km. Bugun araca gırdıgımde sürücü koltugunun yanındaki yolcu koltugunun oldugu yerdekı paspasın uzerınde plastık bır parca buldum. bu ne dıye bakarken -torpıdoya koyayım sonra bakarım ısım var- dedım. torpidoyu acınca torpidonun bır ayagı cıkmıs, ordan dusmus oldugunu gordum. onu yerıne tuturdum sımdılık o parcayla ama tekrar cıkar gıbı duruyor. Sankı o plastık parcanın kafasında bır aparat daha varmıs gıbıydı ama onu bulmadım. neyse cok uzattım, :) boyle bır durum basına gelen var mı? cozumu nedır? kolay gelsın. Sımdıden tesekkurler yardımlarınız ıcın.

Ayrıca ford b max hakkında kullanıcılarının yorumlarını merak edıyorum. İyi bir tercıh yapmıs mıyım acaba fıestadan sonra ? :)

Hayırlı olsun

Benim araçta da o problem olmuştu. Servis 3 defa yaptı! ancak her defasında yeniledi. İnşaAllah sizin problemi çözerler.

Yorum bağlantısı
Bulent Halis

Arkadaslar halletırdım servıse, bakım yaptıgımda... sımdılık bır problem yok... cokda acıp kapadıgım soylenemez ama sımdılık bır problem yok :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ufuk Çetinkaya 2

Bendede oldu. İkiside çıktı. Bakıma gittiğimde taktırdım. Şuan ni sorun yok ama kaybetmemeye çalışın.fiyatı 60 tl idi sanırım. İki plastik vida için aşırı pahalı.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Hikmet Kaptanoğlu

Bende de aynı sorun mevcut. Aracı aldığımdan beri paspastan toplayıp takmaktan yoruldum, üstüne üstlük yerine oturtulan pimler kalıcı olarak yerlerinde durmuyor, bir süre sonra yine düşüyor. Sanırım kalıcı çözümü yok.    

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Murat Çakmaker.

öncelikle aracınız hayırlı olsun bu sorun bende de vardı ben bir hata yapıp bir damla japon yapıştırıcı damlattım soradan öğrendimki torpidonun arkasında sigorta kutusu varmış ona ulaşabilmek için kolay sökülür olması gerekiyormuş aynı hataya sizde düşmeyin.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...