İçeriğe Yönlendir

Lpg Beyin Değişimi Ve Muayene

Muhammet Arslan

Recommended Posts

Muhammet Arslan

Herkese merhabalar,

Geçen gün arabamı muayeneye götürdüm, kaldım.

Sebep;

Son muayeneden sonra LPG beyni değişmiş, dolayısıyla LPG'nin takılmasından sonraki muayenede sisteme kaydedilen veriler uyuşmuyormuş.

2 yıldır bu şekilde kayıtlar tutuluyormuş. Dolayısıyla artık LPG beyin değişimi sonrasında yeni proje çizdirilmesi gerekiyormuş. Sızdırmazlığı da geçerli saymadılar. Hafif kusur yazıyor sızdırmazlık için ama sonuçta geçersizmiş eski rapor.

Beyin değişimi yapıp da muayeneye gidecek olanlar olursa, kalmasınlar diye uyarayım dedim.

Selamlar.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Arkadaşım komple lpg sistemini değiştirdi ve geçti muayeneden, 3-4 ay kadar önce.

İlginç olmuş

Sızdırmazlık artık ilk montajda alınıyor ve sonraki muayenelerde gerek olmuyor diye biliyorum.

tarihinde Eray Turan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serhad İncedere

Çok saçmaymış ya. Yeri değişse anlarım yeni proje istesinler ama beyin değişiyor diye de yeni proje mi istenirmiş.  :shok:

Yorum bağlantısı
Süleyman Kaya87

O zaman biz aracın hiçbişeyini değiştirmeyelim. Beyin değişti diye muayeneden kalınır mı mantığa bak [emoji19]

Yorum bağlantısı
Muhammet Arslan

geçmiş olsun muhammet, lpg beynini niye degiştirdin?

Sağolun Abi, ben değiştirmedim lpg beynini, Hakan Abi değiştirmiş ben almadan önce ;)

Benim bir sıkıntım olmadı lpg ile ilgili. Hiç dokunmadım lpg sistemine. Arada şamandıra takılıyor depo doluymuş gibi, onu da pompada hallediyorlar.

Söyledim proje çizilirken bir bakıverin diye şamandıraya da, belki hallolur o da.

Şimdi LPG'cide araba.

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Arkadaşım komple lpg sistemini değiştirdi ve geçti muayeneden, 3-4 ay kadar önce.

İlginç olmuş

Sızdırmazlık artık ilk montajda alınıyor ve sonraki muayenelerde gerek olmuyor diye biliyorum.

oyle bi durum yok artık sızdırmazlık alınmassa  tarihinden önce trafik çevirmesine denk gelirseniz 1000 kusur cezası :D var

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

O zaman biz aracın hiçbişeyini değiştirmeyelim. Beyin değişti diye muayeneden kalınır mı mantığa bak [emoji19]

Ehil kişilermi değiştirmiş, yoksa rastgele biryerde mi değişmiş.

LPG beyni ve tank bilgileri sisteme Kayıtlı. Tank 10 yılda bir değişmesi gerekiyor. Bundan dolayı bu değişimler projeli ve Kayıtlı olması gerekli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Çok saçmaymış ya. Yeri değişse anlarım yeni proje istesinler ama beyin değişiyor diye de yeni proje mi istenirmiş.  :shok:

proje istemesı normal bütün sıkıntı gazcılar da regulatör değişiminde tadilat raporu alabiliryorsunuz üçretsiz 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

proje istemesı normal bütün sıkıntı gazcılar da regulatör değişiminde tadilat raporu alabiliryorsunuz üçretsiz

Rapor verirse vergi verecek [emoji35][emoji35]
Yorum bağlantısı
Kemal Öremiş

Normalde muayenede tank dan başka hic bir parca bin sorun olmaması gerekir sadece tank no kayıtta olması lazim diye biliyorum

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...