İçeriğe Yönlendir

Far Açık Uyarısı (S-Max)

Oktay Demirağ

Recommended Posts

Oktay Demirağ

Merhaba, 

Açıkcası konu başlığı nasıl yazılmalıydı bilmiyorum ama öğrenmek istediğim, belki bir sorun, belki de bir özellik hakkında bilgi danışacağım. 

Sorun şöyle ki, akşamları arabayı kilitleyip sabah tekrar açtığımda bir  "ding dong" uyarı sesi geliyor. Göstergelerde ise aşağıda fotosu olduğu far açık  ışığı yanıyor. Gerçekten açık mı diye baktığımda sadece ön parkların yanık olduğunu, arka parkların ise sönük olduğunu görüyorum. Aynı sorun sabah işe gelip, akşam eve gitmek için de bu durumla karşılaşabiliyorum. Ancak kesinlikle aracı kilitleyip 5 dk sonra açtığımda böyle bir sorun olmuyor. Bu arada farlar sürekli Auto durumda. Bu durum neyden kaynaklanabilir acaba ?

rgvgnV.jpg

Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Araba nedir?

S-max

Otomatik karşılama ışıkları olabilir.. Gecikmeli sönen vs.. 

Işıklar açık değil, sadece ön park lambaları yanık oluyor. Otomatik karşılama da 06 S-Max da yok diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

gündüz farları hava biraz karardımı sensörler okur va normal farları açar bende öle kuryede

tarihinde Okan Tansel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Özgür İncigülcan

Oktay abi sen yine birşeyleri aktif etmişsindir  :D  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

gündüz farları hava biraz karardımı sensörler okur va normal farları açar bende öle kuryede

vaybe kuryede bilmediğim bir özellik  :good1:

Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Oktay abi sen yine birşeyleri aktif etmişsindir  :D  :D

Olabilir tabiki :), kurcalamıştım ELM ile o zamanlar ama bu ne tür bir özellik anlayamadım. Kafasına göre takılmasa, yani sürekli olarak her açtığımda yansa tamam diyeceğim ama kafasına göre takılıyor.Bazı günler böyle bir sorun hiç olmuyor, bazen sabah akşam yapıyor.  Hadi normal farları açsa yine sorun etmiyeceğim ama sadece ön parklar ne alaka çözemedim.

Bence bir şekilde follow me home.. 

Klavuzu oku Oktay

Abi kılavuzu baya bir araştırdım, ancak böyle bir şeye benzer bir örnek maalesef görmedim. Belki de bir sorundur onu da bilmiyorum tabiki. 

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

vaybe kuryede bilmediğim bir özellik  :good1:

;) bendeki delüxs lakin yağmur ve far sensörü var.bu tepkimeyi veriyor hihih

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Auto konum ayna altındaki sensör ile bağlantılı olduğu için hava şartlarının etkisi olma ihtimali yüksek.Bence sorun yok ama normal havalardada yapmaya devam ederse bakılmalı.

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

;) bendeki delüxs lakin yağmur ve far sensörü var.bu tepkimeyi veriyor hihih

çok niyetlenmiştim . ticarisine ve dolusuna baktım . sonradan vazgeçtim . far olayından bilgim yoktu . 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Oktay Abi far anahtarı otomatikte değilken de yapıyor mu aynı şeyi?

Ben sürekli otomatikte tutmayı akünün sağlığı açısından olumsuz olarak görmüştüm ve kapatıyordum. Çünkü çalıştırırken harcanacak enerjinin bir kısmı farlara gidiyordu.

Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Oktay Abi far anahtarı otomatikte değilken de yapıyor mu aynı şeyi?

Ben sürekli otomatikte tutmayı akünün sağlığı açısından olumsuz olarak görmüştüm ve kapatıyordum. Çünkü çalıştırırken harcanacak enerjinin bir kısmı farlara gidiyordu.

Hiç otomatik durumda olmadığında yapıyor mu diye test etmedim. Açıkcası sürekli Auto da durmasının bir mahsurunu ben bilmiyorum. Yani zaten kontağı çevirdiğimizde araç farlarını kapatıyor, ne gibi olumsuzluk olabilir ki ?

Ama dediğiniz şekilde kapalıyken de yapıyor mu diye gözlemliyor olacağım.

Auto konum ayna altındaki sensör ile bağlantılı olduğu için hava şartlarının etkisi olma ihtimali yüksek.Bence sorun yok ama normal havalardada yapmaya devam ederse bakılmalı.

Oktay Abi, dediğin olabilir. Genel de bu tip sorun yaşadığımda, araç ya geceden ıslanmış oluyor, yada ıslak şekilde park edilmiş oluyor. Bunu da tam gözlemliyor olacağım.

Ama her iki durum bile geçerli olsa, neden sadece ön parklar yanar bunu da yine de bilmiyor olacağım :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

ön park yanması follow me home ihtimalini güçlendiriyor.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Auto genel olarak farın otomatik çalışması amacı ile yapılmış bir uygulama.Auto bölümüne arka park bağlı değil diye biliyorum

Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

ön park yanması follow me home ihtimalini güçlendiriyor.. 

Abi bir ayrıntı daha var, kumandadan açtığımda değil, şayet herhangi bir kapısını açarsam yanıyor.

Yorum bağlantısı
Misafir

Abi bir ayrıntı daha var, kumandadan açtığımda değil, şayet herhangi bir kapısını açarsam yanıyor.

Hafta içi yeni mondeoyu incelerken karşılaştım böyle bir özellik ile.farlar kapalı iken içerden kapıları açtım parklar yandı...Bir müddet sonra bu seferde dışardan kapıyı açtım,yine parklar yandı..

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
Hafta içi yeni mondeoyu incelerken karşılaştım böyle bir özellik ile.farlar kapalı iken içerden kapıları açtım parklar yandı...Bir müddet sonra bu seferde dışardan kapıyı açtım,yine p
Hafta içi yeni mondeoyu incelerken karşılaştım böyle bir özellik ile.farlar kapalı iken içerden kapıları açtım parklar yandı...Bir müddet sonra bu seferde dışardan kapıyı açtım,yine parklar yandı..

Araba yeni surume guncelliyor heralde :D

Yorum bağlantısı
Misafir

Araba yeni surume guncelliyor heralde :D

Belkide vardır o özellik,s-max'ların boş olanını görmedim hiç.

Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Evet, bir kaç konu denedim.

1- Farlar auto konumda değilken böyle bir durumla karşılaşılmıyor.

2- Farlar Auto pozisyonunda ve aracı stop etmeden önce normal farlar yanıyorsa ve de aracı stop etmeden kapıyı açtığımda daha sonra stop ettiğimde,  bu durum ile daha sık karşılaşılıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...