İçeriğe Yönlendir

Dvd Gps Elektriksel Problem

Murat Bahci

Recommended Posts

Murat Bahci

selam...

ilk oncelikle bu yil ford ailesine katilmak fordun surus zevkini tatmak ve bazen sorunsal bazen modifiye anlaminda bilgi edindigim ford clubune sonsuz tesekkurler....

benim aracim ford focus 2 2006 model hac.

Iki ay once uluslararasini online sitesinden cin mali dvd gps aldi... Ister gps sistemi olsun ister video olsun ister muzik radio olsun tam parasinin hakkini veriyordu.Taki aklima geri kamerasi taktirmak istememle bu zevk yerle bir oldu.. fotografta gordugunuz gibi acc yani kirmizi kablo band ile birbirine yapistirigim iki ucu birbirinden ayrildi ve bir anlik dalginligim ile aac + ucu dvd player(yani teyip) dis kasasina dokununca bir anda iki ufacik kivilcim cikti bu arada iki uc birbirinden ayri oldugu icin dvd haliyle elektrik gelmiyordu.... sonra 2 acc + kabloyu birbirine bagladim ancak dvd playere elektrik gelmedigini gordum hic bir sekilde tepki vermiyor..... olcum cihaziyla kirmizi aac+ ile sari aac- olcuyorum deger 15v civarlarinda cikiyor sari ile siyahi olcuyorum ayni sekilde 15v civarlarinda ancak kirmizi aac+ ile siyah olcugumde bazen deger 0 bazende max 4v veriyor.... teyibin kablosundaki sigorta ile teyibin arkasindaki 15 sigortada saglam..... ama hic bir sekilde dvd acilmiyor...... arabanin eski orjinal teyibini taktigimda tikir tikir calisiyor..... biraz uzun oldu ama ustalarimin tam teshisi icin her detayi yazmak istedim.... fotograflarin boyutu biraz buyuk.... yardimlarinizi bekliyom saygilar...

4L37Bq.jpgVlGoqj.jpggkDdY2.jpg

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Tahmin yürütyorum, cihazın içinde kendi sigortası olabilir mi acaba?

Yorum bağlantısı
Murat Bahci

Acikcasi sanmiyorum cunku cihazin arkasinda ,5lik bi sigorta var ancak kablodada bir sigorta var ama kablo orjinal degil direksiyon kumandasi icin sonradan alinmis ama kesinlikle calisiyor

Yorum bağlantısı
Murat Bahci

Tahmin yürütyorum, cihazın içinde kendi sigortası olabilir mi acaba?

bu gun cihazi actim herhangi bi sigortaya rastlamadim ne yazik ki....

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

herşey olabilir sikintilı durum işin ehli bi  tamirci çözebilir

Yorum bağlantısı
Murat Bahci

herşey olabilir sikintilı durum işin ehli bi  tamirci çözebilir

turkiyede olsa her turlu yapardim ama avrupada yasadigimiz icin elektrikci sanayi ve bunun gibi konularda acayip sikinti yasiyoruz..... acmasi bakmasi bile saat basi 50 60 euro isterler ozel servis.... 

Yorum bağlantısı
Murat Bahci

torpidodaki bir sigortanin patlamasindan dolayi yeterli gucu saglayamadigi icin dvd calismiyormus.... sigorta degistikten sonra calisti yani gps dvd cihazi saglam :)

konu kilit...

Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...