İçeriğe Yönlendir

Siz Olsanız Hangi Makinayı Alırdınız? ( Nikon D5100 / Canon 650D )

Berkay Özdemir

Recommended Posts

Berkay Özdemir

1500 Tlye kadar bir iş için makineye ihtiyacım var. Araştırmalarım sonucu maddi olarak gücüm yetenler bunlar..

Siz olsanız hangisini alırsınız , neyi tavsiye edersiniz..

http://www.evkur.com.tr/p/12961/nikon-d5100-digital-kamera-18-55

http://www.evkur.com.tr/p/11971/canon-eos-650d-body18-55-dc-lens-%C4%B0le

http://www.evkur.com.tr/p/51119/canon-eos-1200d-18-55dc-dslr-18-mp-af9-fhd-movie-foto%C4%9Fraf-mak%C4%B0nes%C4%B0

Önerilerinizi bekliyorum .. Teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Misafir

Kesinlikle canon 650 d lensleri daha ucuz ve dokunmatik ekran olması artı özellikleri.

Yorum bağlantısı
Misafir

650d ve 700d'nin birbirine çok benzer özelliklerde çıkması 650d için şüphe uyandırmıştı. Sonrasında takip etmedim. Uzun süredir vatanbilgisayarda aşağıdaki model uzun süreden buyana mevcut. Pentax iyidir ama 5100'e göre nasıldır isterseniz araştırın, fiyatı uygun. 

http://www.vatanbilgisayar.com/pentax-k-r-124mp-prime-ii-hdvideo-30-lcd-18-55mm.html

Bir de aşağıdaki sony var. Sabit aynalı SLT teknolojili. 1 poz karanlık çıkarır ancak normal kullanımda bunu farketmezsiniz. Vizörü klasik dslr gibi değil, optiktir. Çekeceğiniz footoğrafın nasıl göründüğünü çekmeden ovf(optik vizörden anlarsınız.) SLT'ler video çekiminde SLR'lerden çok öndedir. Ayrıca saniyede çektiği fotoğraf sayısı ile normal slt'ler arasında belirgin fark vardır. Ben A57 modelini kullandım. A58 tam olarak üst modeli değil ama yerine gelen  model.

http://www.vatanbilgisayar.com/sony-slta58k-18-55-201-mp-slr-dijital-fotograf-makinesi.html

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Bende 650d kullanıcısı olarak Canon'dan yana tercih kullanıyorum. Hem şekli şemali hem de yan ürünlerinin kolay bulunabilmesi ve selefine göre ucuza bulunabilmesi açısından bence de Canon.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasir Baş

Forumda bir kaç arkadaş fotoğraf makinası ilana koymuştu, fiyatları da uygundu. Düşünürseniz ilan bölümüne bir bakın derim. Hem ekonomik hem de güvenli 2. el ürün almış olursunuz.

Yorum bağlantısı
Sinan Kozan

yaklaşık 2 yıldır canon 650d kullanıyorum gayet memnununum diger ürünü bilmiyorum ama canon güzel işinizi fazlasıyla görür.

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

650d lerden hemen sonra 700d çıktı. Bir kısım seri no ya sahip olanların ele gelen kısmı soyuluyordu sanırım. Bir kısmında da yazılımsal hata olduğu formlarda yazılıyordu. 700d nin hemen çıkması şüpheleri çoğalttı. Bence Canon olacaksa 700d olmalı.

Yorum bağlantısı
Erhan Güler

D5100 vardı , ben çekim kalitesinden memnun kalmadım açıkçası,ürünü sattım. Canon hakkında bilgim yok.

Yorum bağlantısı
Misafir

650d iyidir. Ayrıca gelecekte farklı lensler almayı da düşünürseniz canonda daha uyguna bulabilirsiniz

Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Burda fotoğrafçı arkadaşta 5100 var. Bende 650 d.  Kesinlikle ama kesinlikle 650 d alın. 1200 d için yorum yapamam kullanmadım.

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

650d lerden hemen sonra 700d çıktı. Bir kısım seri no ya sahip olanların ele gelen kısmı soyuluyordu sanırım. Bir kısmında da yazılımsal hata olduğu formlarda yazılıyordu. 700d nin hemen çıkması şüpheleri çoğalttı. Bence Canon olacaksa 700d olmalı.

Fikret abi, 650d lerde dediğiniz soyulma sıkıntısı sadece bir seride var, Canon'un sitesinde cihaz seri numarasıyla sorgulanabiliyordu (bende sorgulamıştım hatta). Eğer problemli seridense makinanızdaki o kauçuk yerleri değiştiriyorlardı.

700d nin çıkma sebebi ise benim bildiğim kadarıyla şöyleydi. 650d ile video çekerken eğer netleme otomatikte ise sürekli lensin netleme sesini kayıt altına alıyor cihaz. 700d de bu sıkıntı yok. Aralarındaki benim bildiğim tek fark bu..

Bence bu özellik için de aradaki farkı vermeye gerek yok. O kadar para verinceye kadar 60d gibi bir makine daha var ;) Video çekimini fotoğraf makinasından pek yapmıyorum ama yaparsam da manuel netleme ile bu sıkıntıyı yaşamadan kullanıyorum..

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Fikret abi, 650d lerde dediğiniz soyulma sıkıntısı sadece bir seride var, Canon'un sitesinde cihaz seri numarasıyla sorgulanabiliyordu (bende sorgulamıştım hatta). Eğer problemli seridense makinanızdaki o kauçuk yerleri değiştiriyorlardı.

700d nin çıkma sebebi ise benim bildiğim kadarıyla şöyleydi. 650d ile video çekerken eğer netleme otomatikte ise sürekli lensin netleme sesini kayıt altına alıyor cihaz. 700d de bu sıkıntı yok. Aralarındaki benim bildiğim tek fark bu..

Bence bu özellik için de aradaki farkı vermeye gerek yok. O kadar para verinceye kadar 60d gibi bir makine daha var ;) Video çekimini fotoğraf makinasından pek yapmıyorum ama yaparsam da manuel netleme ile bu sıkıntıyı yaşamadan kullanıyorum..

Yok aslında video çekimindeki ses aslında önceki lenslerde var diye biliyorum. Çünkü STM lensler 650d ile geldi. Sanırım sorun o değil.

Tabii ki 650d güzel makine arkadaşım kullanıyor. Ama insanların içine kurt düşürdüler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Bende tam o sırada aldım, 1650 liraydı 650d, 1999 liraydı 700d. Sormuştum arasındaki fark nedir diye, bana bu şekilde izah etmişlerdi. Lenslerden kaynaklı olacağını sanmıyorum ama çok da iyi bilmiyorum tabi.. Misal bendeki lens de 18-55 ve 50mm her ikisinde de otomatik netleme modunda lens oynamalarındaki sesi videoya işliyor. Ancak harici mikrofon takarsak veya manuel netleme yaparsak ses almıyor :/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Bendr 650D var. Sorularinizi yanitlayabilirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren GÜZELKAN

Satilik tertemiz bir d500 var elimde , bir heves alinip coz az kullanılmış hemde canta ve filtreleriyle birlikte :-) bu arada kesinlikle nikon derim bana göre daha sağlam ve tok bir cihaz 0 alinicaksa nikon derim..

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

Nikon lensde kaybettiriyor lensleri cok pahaliya geliyor

Yorum bağlantısı
Berkay Özdemir

650D siparis ettim. Lenslerinin ve parcalarinon uygun olmasi sebebiyle ve birkac fotoğrafciyla gorusmem sonucu.. Hayirlisi bakalim, öğrenmek istediğim bilgiler için mesaj atacagim cok tesekkurler

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

650D siparis ettim. Lenslerinin ve parcalarinon uygun olmasi sebebiyle ve birkac fotoğrafciyla gorusmem sonucu.. Hayirlisi bakalim, öğrenmek istediğim bilgiler için mesaj atacagim cok teşekkürler

Her türlü konuda yardımcı olmaya çalışırız ;)

Hayırlı uğurlu olsun..

Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Aramızda epeyce canon d650 ci varmış :)

Hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...