İçeriğe Yönlendir

Aracımız Için Kokuları Kendimiz Hazırlayabilirmiyiz ?

Volkan Ceneviz

Recommended Posts

Volkan Ceneviz

beğendiğimiz herhangi oda spreyini yada kokusunu kalıcı olması için neler yapmalıyız neredeyse çoğu esansları spreyleri kullandım aracım için geçerli kalıcı koku ayarlayamadım ikinci gün yok oluyor esans assamda sprey sıksamda şimdi benim herhangi hoşuma giden spreylerden cam şişenin içine koyup da kalıcı olması için etil alkol yada esasn gibi herhangi karışımlar ile koku elde etmem mümkün mü joker-kure-arac-kokusu-117032_5_1.jpg?v=

bu tür şişenin içinde koku var ama istediğim gibi değil ve çok iğrenç artı sadece meyveler için var ben düzgün beğendiğim çiçeklerin kokusu sprey halinde satılıyor ben beğendiğim spreyi bunun içine doldursam koku yayması için neler gerekli belki karışık soru oldu ancak araştırmadığım yer kalmadı tam olarak bu işi nasıl çözerim

Yorum bağlantısı
Onur Oflaz

içine giren fitil çıkabilirse çıkarın. Kokuyu değişip fitili tekrar takın. Bu şekilde yaparsanız istediğiniz kokuyu alırsınız sanırım :)

Yorum bağlantısı
Volkan Ceneviz

denedim bu tür ürünlerde farklı etil alkol yada esans var çünkü koyduğum koku yayılmadı şişede öylece duruyor

Yorum bağlantısı
Onur Oflaz

denedim bu tür ürünlerde farklı etil alkol yada esans var çünkü koyduğum koku yayılmadı şişede öylece duruyor

Çok garip  :unsure2:  kullandığınız sprey kokuda da bulunması gerekmiyor mu bunların?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Sprey olayı farklı onlar gaz ile yani basınç ile dağılıyor. Onları sıvı halde bir yere koyarsanız işlev görmeyecektir.

Yorum bağlantısı
Volkan Ceneviz

işte bende onları olduğu yerde dağılmaları için ne yapmam lazım yani resimdeki ürünler ne kullanılarak dağılıyor o maddeyi şişenin içinde değiştirdiğim kokuya katıcam :)

Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Açık parfüm satışı yapan yerler var. Kişiye özel parfüm oluşturuyorlardı. Onlardan bilgi alabilirsiniz. Yayılmanın nasıl sağlandığı konusunda da yardımcı olurlar. Bir parfüm şişesini ne kadar yıkarsanız yıkayın o şişeye başka bir parfüm koyunca eski kokusu gibi olmuyor. Daha önce denemiştim.

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Resimdeki urunun icinde fitil var. Fitil parfumu icine cekiyor ama sanilandan daha hacime cektiginden hareketle beraber koku yayiliyor. Size onerim aktardan vanilya alin. Yemeklere konan vanilya degil bu. Limontuzu gibi. Sonra onu eyup sabri tuncer kolonyasinin kucuk fisfisli sisesine 3-4 cay kasigi karistirip iyice calkalayin. Sonra aracin paspaslarini kaldirip haliya, koltuk altlarina, leke yapmazsa koltuklariniza sıkın ama aracta yolculuk yapacaginiz zaman yapmayin. Agir bir koku olacak. Ertesi gun bagaja, sonra yine paspas altlarina. Sonra periyodu uzatin. Arac cok guzel kokar. Ben su anda doldurma perfumlerden kullaniyorum. Tomy Hilfiger galiba su anda yibe vanilya esansli. Haftada bir koltuklara halilara sıkıyorum. Aynada da bu ahsap kokulardan var o da hindistan cevizi. Sallandikca esintisi oluyor. Guzel bir uyum yakaladilar:)

Saygilarimla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Volkan Ceneviz

fikriğinizi kısa sürede gerçekleştiricem evren bey fakat ben sürekli koku olması için şişede fitil ile koku yayılmasını istiyorum örneğin resimdeki gibi ürün aldığımda araca koyunca hemen etkisini gösteriyor ertesi gün aracın içini o koku sarıyor ancak istediğim kokulardan yok hep kötü tuhaf kokular var amacım o şişelerin içerisine  nasıl karışım yapıyorlar da o koku kalıcı olarak yayılıyor

Yorum bağlantısı
Misafir

aslında koku hep var,yani yok olmuyor,sadece burnunuz o kokuya alışıyor ve siz hissetmiyorsunuz kokuyu

Yorum bağlantısı
Erdem Terzioğlu

Telefondan girdigimden resmi goremedim ama airwick in cubuklu kokularindan aldim eve kokusu da cok hosuma gitti ve cok guzel dagiliyor. Koca odaya koydum simdi oda oda gezdiriyorum. Bi sure durunca odayi bogdu gibi sanki. O sebeple araba kucuk oldugundan bayabilir belki. Ama kokusu guzeldi.

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

fikriğinizi kısa sürede gerçekleştiricem evren bey fakat ben sürekli koku olması için şişede fitil ile koku yayılmasını istiyorum örneğin resimdeki gibi ürün aldığımda araca koyunca hemen etkisini gösteriyor ertesi gün aracın içini o koku sarıyor ancak istediğim kokulardan yok hep kötü tuhaf kokular var amacım o şişelerin içerisine nasıl karışım yapıyorlar da o koku kalıcı olarak yayılıyor

O sisedeki glade veya daha ucuz bir marka var aslinda cok kisa omurlu. Arac icersinde kapagi acik biraktiginizda 1 hafta 10 gunde biter. Icinde nasil bir madde var bilmiyorum ama biraz yogun ya da dibinde az kaldiginda jolemsi bir kivamda aktigi goruluyor. Bir aracimda ust uste 4 kere kavun kokulusunu kullandim. Sonrasinda koku olmadan da aracin icersinde bu koku kaldi fakat bircok kisiyi kavun kokusu boguyor.

Glade'in cam icine konan kartuslari var. Simdi satildigi kutuyla da kullanilabiliyor. Genelde cok fazla cesidi var. Bir ara 5.5tl idi. Bundan aracin torpidosu, bagaja, kapi iclerine bir kactane koyarsaniz cam sisedekine benzer bir etki alabilirsiniz. Gunese direk maruz kalinca kuruyup toz haline geliyor ama koku vermeye de devam ediyor. Cam siseye gorw cok daha fazla cesidi var.

84066b62d5b1014399e2d3d486e3c49f.jpg

Genelde kuruyanlari torpidoya koyup yenisini kullanmaya basliyordum. Bir sure sonra aracguzel kokmaya baslar:)

Saygılarımla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

aslında koku hep var,yani yok olmuyor,sadece burnunuz o kokuya alışıyor ve siz hissetmiyorsunuz kokuyu

kesinlikle katılıyorum , ben glade in kavun kokusunu kullanıyorum arabada kokuyu farketmemeye başladım yeni bir şişe daha açacaktım ama ogün arkadaşım arabaya binince sıkılmadınmı bu kavun kokusundan dedi ve bende vazgeçtim:)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...