İçeriğe Yönlendir

Hararet Göstergesi

AHMET OLCAY
Çözüme git AHMET OLCAY tarafından,

Recommended Posts

AHMET OLCAY

Değerli forum üyeleri uzun yolda gelirken hava rüzgarlıydı hatta fırtına vardı. bir ara baktım ki hararet saati tavan yapmış. hemen çektim sağa açtım kaputu baktım motorda birşey yok çok şükür. su haznesine baktım varmı su kaynatma falan diye o da yok çok şükür. Sonra farkettim ki saatte problem var. yalancı hararetmiş. bi ara rampa çıkarken yandan sert bir rüzgar esti saat normale döndü sonra tekrardan tavan yaptı. Bi yerde bi şase yaptığından şürheleniyorum. müşir sağlam kontrol ettik. kabloda bi yerde şase yapıyor belli ki saat tavan gösteriyor. Yardımlarınızı bekliyorum. Ben bu ısı müşürüne civalı saat taktırsam nasıl olur mümkün mü bu?  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sistem hava yapmış olabilir mi? Müşüre müdahelede bulunmayın sakın. Önce hava kontrolü yaptırın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Değerli forum üyeleri uzun yolda gelirken hava rüzgarlıydı hatta fırtına vardı. bir ara baktım ki hararet saati tavan yapmış. hemen çektim sağa açtım kaputu baktım motorda birşey yok çok şükür. su haznesine baktım varmı su kaynatma falan diye o da yok çok şükür. Sonra farkettim ki saatte problem var. yalancı hararetmiş. bi ara rampa çıkarken yandan sert bir rüzgar esti saat normale döndü sonra tekrardan tavan yaptı. Bi yerde bi şase yaptığından şürheleniyorum. müşir sağlam kontrol ettik. kabloda bi yerde şase yapıyor belli ki saat tavan gösteriyor. Yardımlarınızı bekliyorum. Ben bu ısı müşürüne civalı saat taktırsam nasıl olur mümkün mü bu?  

Ahmet bey son zamanlarda aracınızda antfriz kontrolü yaptırdınızmı. Aracınızın orjinal antfrizi kırmızı renkde olmalı. Yeşil veya mavi renkte antfrizler bazen yalancı hararete neden olabiliyor. :yes:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
AHMET OLCAY

Şahin bey araca kışlık bakımda kırmızı antifiriz konulmuştu dediğiniz gibi kırmızı antifiriz kullanıyorum. Sani bey müşüre bi müdahale olmadı. sadece fişi çıkartılıp takıldı fan kontrolü için. Sistemin hava yapması durumu nasıl oluyor, kendimiz kontrolünü yapabilir miyiz?

Yorum bağlantısı
AHMET OLCAY

rüzgarlı bir havada oldu varmıdır ilgisi bilmiyorum.  havasını nasıl alırız bu sistemin? hararet tavanda araç kullanıyorum bi gün hakiki hararet yaparsa fark etmeyceğiz allah korusun.

Yorum bağlantısı
Sinan İlter

Aynı sıkıntı benim arabada oldu.ne kadar havasını alsakda, arkadaşların dediklerini denesekte ara sıra yapmaya devam etmişti.

İnşallah siz çözüm bulursunuz

Yorum bağlantısı
AHMET OLCAY

Aynı sıkıntı benim arabada oldu.ne kadar havasını alsakda, arkadaşların dediklerini denesekte ara sıra yapmaya devam etmişti.

İnşallah siz çözüm bulursunuz

Sinan bey şimdilik araştırma yapıyorum, yabancı forum sitelerini falan da araştıracağım. forumumuzda bilgin ustalarımız ve ilgili arkadaşlarımız var sağolsunlar ellerinden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorlar. Sorunu giderdiğim an çözümü mutlaka paylaşacağım.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
AHMET OLCAY

forumdaşlar benim sorunum çözülmedi yardımlarınızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Bülent Ateş

Merhaba bu olayın bir benzeri benim başıma farklı marka bir araçta gelmişti arıza en son gösterge panelinin içinde yani sökülünce arka kısımda kablo soketinin takıldıgı yerde lehim çatlamış ustalar söktüler soketin etrafındaki lehimler tazelendi ve sorun düzeldi belki sendede durum aynı olabilirmi ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
AHMET OLCAY
(düzenlendi)

Merhaba bu olayın bir benzeri benim başıma farklı marka bir araçta gelmişti arıza en son gösterge panelinin içinde yani sökülünce arka kısımda kablo soketinin takıldıgı yerde lehim çatlamış ustalar söktüler soketin etrafındaki lehimler tazelendi ve sorun düzeldi belki sendede durum aynı olabilirmi ?

Bülent bey merhaba, müşirden çıkan kabloları ölçüm aleti ile ölçtüm. motor çalıştıktan sonra motor ısındı ve soğuma esnasında direncin giderek arttığını gördüm müşir sağlam görünüyor, acaba termostat mı arızalı diye düşünüyorum? sistemde başka ilgili parça var mı diye baktığımda başka bir bağlantıda(yani ilgili parça sistem vs) göremedim kabloları takip ettiğimde kablolarda sağlam her hangi bi yerde şase vs tespit etmedim sanki sizin dediğiniz gibi gösterge geliyor aklıma ama gösterge sökme işine de iyi bir kontrol yapmadan girmek istemiyorum.

tarihinde AHMET OLCAY tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Çözüm
AHMET OLCAY

Sorun çözüldü. kablolarda hararet göstergesinde hiç problem yok. çok araştırdım yabancı forum sitelerinde falan tamamen sorun %99 müşirden kaynaklıdır. müşir değişti problem çözüldü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Serkan Balcı

Bende de hararet gostergesi dusuge dogru inio sonra tam olmasi gereken yani ortaya dogru yukselio arasira dikkatimi cekio ama normalin ustune hic cikmio sizce sebebi musurmudur?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Bende de hararet gostergesi dusuge dogru inio sonra tam olmasi gereken yani ortaya dogru yukselio arasira dikkatimi cekio ama normalin ustune hic cikmio sizce sebebi musurmudur?

Lpg var mı ?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Hayir hic takilmadi

Gösterge düşüp çıkıyor mu, eğer öyleyse sistemde hava olabilir, yokuş inerken falan soğuyor olabilir veya müşürdür..

Yorum bağlantısı
Serkan Balcı

Gösterge düşüp çıkıyor mu, eğer öyleyse sistemde hava olabilir, yokuş inerken falan soğuyor olabilir veya müşürdür..

Yokus asagi dikkat etmedim ilk firsatta edicem.evet ara ara giderken dusuo sifira sonra tam ortaya gelio

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Yokus asagi dikkat etmedim ilk firsatta edicem.evet ara ara giderken dusuo sifira sonra tam ortaya gelio

Aman hava olmasın da.. Yolda benim arabada soğuyor, kışın kalorifer ısıtmaz en fazla..

Yorum bağlantısı
Serkan Balcı

Aksine polen filtresinide degistiriyorum ben mukkemmel isitiyor..kirmizi antifirizde var cabuk isinandan

Yorum bağlantısı
Serkan Balcı

O zaman çok soğumuyordur, yine de emin olmak için müşür değiştirilebilir..

Tamam cok tesekkurler.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...