İçeriğe Yönlendir

Araç Kiralarken Teminat Seneti Düzenlenmesi Hakkında

Osman Nuri Köknar

Recommended Posts

Osman Nuri Köknar

Selamlar..

İki hafta sonra iki üç aile topluca şehir dışına gitme zarureti olduğundan 15 kişilik araç kiralayıp gidelim dedik. Yaklaşık iki aydır bu tür araçları kiralayan kurumsal firma aradım ama yok bulamadım. Bu gibi araçları kiralayan şirketlerin hepsine malum site üzerinden ilanlar ile ulaştım. Oturduğum yere yakın olması ve gidip konuştuğumda içime ısındığı için aracı bir firmadan kiralamaya karar verdim. Araç full kaskolu şekilde veriliyor ama Allah korusun kaza olması durumunda aracın yattığı gün kadar parayı benden alacak. Aracın uzun yolda seyahat etmesi için gerekli tüm belgeler mevcut. Ayrıca araç için 90 bin liralık doldurulmuş " teminat seneti" imzalamamız gerekiyormuş. Daha önce bilindik firmalardan araç kiralamıştım ve böyle bi senet imzalamamıştım.Bu gibi araç kiralarken genelde teminat seneti mi imzalanıyor? Yani normal prosedür bu şekilde mi? Siz değerli forum üyelerimizin bu konuda bilgi ve tecrübelerine ihtiyacım var.

Yorum bağlantısı
Kubilay Evis

Selamlar..

İki hafta sonra iki üç aile topluca şehir dışına gitme zarureti olduğundan 15 kişilik araç kiralayıp gidelim dedik. Yaklaşık iki aydır bu tür araçları kiralayan kurumsal firma aradım ama yok bulamadım. Bu gibi araçları kiralayan şirketlerin hepsine malum site üzerinden ilanlar ile ulaştım. Oturduğum yere yakın olması ve gidip konuştuğumda içime ısındığı için aracı bir firmadan kiralamaya karar verdim. Araç full kaskolu şekilde veriliyor ama Allah korusun kaza olması durumunda aracın yattığı gün kadar parayı benden alacak. Aracın uzun yolda seyahat etmesi için gerekli tüm belgeler mevcut. Ayrıca araç için 90 bin liralık doldurulmuş " teminat seneti" imzalamamız gerekiyormuş. Daha önce bilindik firmalardan araç kiralamıştım ve böyle bi senet imzalamamıştım.Bu gibi araç kiralarken genelde teminat seneti mi imzalanıyor? Yani normal prosedür bu şekilde mi? Siz değerli forum üyelerimizin bu konuda bilgi ve tecrübelerine ihtiyacım var.

Aman diyeyim. Hiç gerek yok!

Bu da bizim yaşadığımız bir olaydır. Okumanızı tavsiye ediyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar

Aman diyeyim. Hiç gerek yok!

Bu da bizim yaşadığımız bir olaydır. Okumanızı tavsiye ediyorum.

Daha önce okumuştum konunuzu bilgim var. Teminat seneti usulüne uygun düzenlendiği zaman sıkıntı olmaz Diye düşünüyorum. Merak ettiğim şey bu gibi araçlar kiralanırken böyle mi işliyor işler?
Yorum bağlantısı
Misafir

Gecen gun bir arac kiraladilar sirkette ozel bir is icin . Local bir kiralama firmasiydi. Arac caravelle. Tanidik olmasina ragmen senet imzalatmisti. Kredi kartindan limit blokesi de yapmislar. Bir hayli garanticiler

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Kubilay Evis

Daha önce okumuştum konunuzu bilgim var. Teminat seneti usulüne uygun düzenlendiği zaman sıkıntı olmaz Diye düşünüyorum. Merak ettiğim şey bu gibi araçlar kiralanırken böyle mi işliyor işler?

Evet böyle işliyor maalesef. Bundan dolayı kurumsalları araştırmaktan vazgeçmeyin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat Önal

2 taraf açısından da riskli durumlar. Kiralayan kişi insan değilse kiralamacı mağdur, kiralamacı insan değilse kiracı mağdur. Allah araba kiralatmasın inşallah.

Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar

Evet böyle işliyor maalesef. Bundan dolayı kurumsalları araştırmaktan vazgeçmeyin.

Haklısınız kurumsal firmalardan şaşmamak lazım. Ama 15 kişilik araç kiralayan bir firma bulamadım. Ayrıca anlaştığım firma aynı zamanda turizm acentası. Yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere. Bünyesinde bulunan araçlar otobüsler hayli fazla. Kurumsal firma gibi karşılandım. İnşallah güzel olumlu bir sonla alışveriş tamamlanır.

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

Arac kiralarken mutlaka avisten kiralarim avealilara indirimide vardi en son 80 liraya kiralamistim :)

Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar

Gecen gun bir arac kiraladilar sirkette ozel bir is icin . Local bir kiralama firmasiydi. Arac caravelle. Tanidik olmasina ragmen senet imzalatmisti. Kredi kartindan limit blokesi de yapmislar. Bir hayli garanticiler

Saygilarimla.

Teşekkür ederim bilginiz için. Evet bu firmada işini garantiye almak istiyor. Neden teminat seneti imzalatıyorsunuz deyince kendince haklı bir çok sebep sıraladı. Açıkçası bazılarına hak verdim.

Arac kiralarken mutlaka avisten kiralarim avealilara indirimide vardi en son 80 liraya kiralamistim :)

Bende öyle yapıyordum ama bu tip araçları yok malesef. Bu tip firmalar olsaydı fazla para vermeye bile razıydım.

Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Bu yolcu, öğrenci taşıma şirketlerinden kiralasanız şoförüyle birlikte. Genelde okul servisleri bu işleri yapıyorlar. Böyle birşey düşünebilir misiniz? işinizi görür mü? ne için kullanacağınızı bilmediğim için bir öneriydi. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar

Bu yolcu, öğrenci taşıma şirketlerinden kiralasanız şoförüyle birlikte. Genelde okul servisleri bu işleri yapıyorlar. Böyle birşey düşünebilir misiniz? işinizi görür mü? ne için kullanacağınızı bilmediğim için bir öneriydi.

4 günlük bir süre ve Allah nasip ederse hayırlı bir iş için kullanılacak. 4 gün boyunca şoförün konaklaması ve diğer işlemler uymadığı için şoförsüz kiralamamız gerekti. Teşekkür ederim öneriniz için.
Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

osman kardeşim şunu sakın sormayı mümkünse sözleşmeye not düşmeyi unutmayın aracı siz geri teslim etiğinizde sorunsuz olduğu ve teslim aldıklarında teminat senedinizi alıcağınızı kati olarak sözleşmeye ekletin çünkü vermiyorlar. bahanede hazır 1 ay sonra bile ceza geliyor diyorlar benim öyle bir senedim hala kiralamacıda politikasıymış vermiyormuş bende bazı konuşmaları ses kaydı aldım saklıyorum nolur nolmaz diye 

tarihinde Okan Tansel tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar

osman kardeşim şunu sakın sormayı mümkünse sözleşmeye not düşmeyi unutmayın aracı siz geri teslim etiğinizde sorunsuz olduğu ve teslim aldıklarında teminat senedinizi alıcağınızı kati olarak sözleşmeye ekletin çünkü vermiyorlar. bahanede hazır 1 ay sonra bile ceza geliyor diyorlar benim öyle bir senedim hala kiralamacıda politikasıymış vermiyormuş bende bazı konuşmaları ses kaydı aldım saklıyorum nolur nolmaz diye 

Biliyorum abi bu konuları. Şöyle bir şey var zaten teminat senedine sözleşme konusunu ve ne için verildiğini not düşeceğim. Aracı teslim ettiğim zaman da araç "sağlam teslim alınmıştır, senedin sadece trafik cezaları için imzalandığını " arkasına not düşeceğim. Yani bu şekilde yapmayı düşünüyorum. Umarım sıkıntı çıkmaz. Çıkarsa da seve seve uğraşacağımı adama peşinen söyledim :) 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

90 bin liralık teminat senedi mi :shok:  asla imzalamam.etrafta bir sürü olumsuz örnek varken.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Şoförlü bir araç kiralayın.

Yani araç kiralama prosüdürü devreye girmesin.

Allah esirgesin yolda yatak sarsa parasını senden isteyecek araç sahibi.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Misafir

Şoförlü bir araç kiralayın.

Yani araç kiralama prosüdürü devreye girmesin.

Allah esirgesin yolda yatak sarsa parasını senden isteyecek araç sahibi.

+1

Sağdan soldan, okul, fabrika vs servislerinin biri ile görüşün/ anlaşın. Kendi olmazsa mutlaka size bir araç ayarlarlar. Şoförlü. Hem daha ucuza gelir.  ;) (Tecrübe ile sabit)

Yorum bağlantısı
Erol Güven

Sıkıntılı bir durum bence hiç girmeyin bu işte ne olur ne olmaz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...