İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk3 Titanium

Ali İnce

Recommended Posts

Ali İnce

Merhabalar, uzun zamandir 2.0tdci otomatik oncelikli olarak (manueli de olabilir) mondeo bakiyorum. Donanim olarak ghia ve titanium'un arasinda cok bariz bir fark var mi? Mutlaka forumlarda yazilmistir fakat zamanim biraz kisitli, arastirma yapamadim maalesef. Linkteki araclar icin fikir beyan edebilir misiniz?

http://m.sahibinden.com/classifiedDetail.html?id=205014697&rnd=5140

Bu titanium olarak buldugum arac.

http://m.sahibinden.com/classifiedDetail.html?id=176000683&rnd=4637

Bu da ghia olani. Titanium 27bin, ghia 27.750 ye birakiyor. Fakat ben samsundayim arac adanada, arac alindiktan sonra izmire ailemin yanina gidecek, yani adana icin arac bana extra bir 500 liraya daha patlayacak.

Her turlu tavsiyenize, "ya bunlari bosver bizim dayioglunda daha temizi var" seklindeki tekliflerinize acigim, tek sartim aracin siyah olmamasi (babamda renk takintisi var binmiyor siyah arabaya). simdiden hepinize tesekkur ediyorum:)

Yorum bağlantısı
Murat Gök

Bu kasada titanyum donanım yoktur... Ghia donanım dizellerde en full donanımdır... Nadir de olsa extra donanımlısı (deri koltuk, sanruf vs.) bulunabilir... Jatko şanzımanı meşhurdur... Almadan önce km ve mekanik kontrol incel eleyip sık dokunmalı...Temizini bulmak samanlıkta bulunan iğneye benzer... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali İnce

Titanium Olan link ghia mi acaba yanlis mi yazilmis? Ankara'da kontrolune yardimci olurum diyen bir abimiz/kardesimiz veya servis tavsiyesi verebilecek birisi var midir acaba?

Yorum bağlantısı
Mehmet İncetekin
(düzenlendi)

Merhaba;
Öncelikle umarım sizi üzmeyecek temiz bir mondi sahibi olursunuz.
Ancak benim dikkatimi ikinci ilandaki
"Ekonomi yazılımı. Araç 170 hp civarında ve uzun yolda 60 litreyle 1200 km şehir içi 900-1000 arası yol yapmaktadır."
ibaresi çekti.
Forumda bilgisi olan arkadaş varsa bizi aydınlatırsa çok sevinirim. Ekonomi yazılımı diye bir şey var mı?

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/269288-mondeo-almak-istiyorum/#entry2654640

Bu konuda yakıt verisi ile ilgili detaylı yazmıştım. Gerçekten böyle bir şey var mı yoksa ŞEHİR EFSANESİ Mİ?

Çünkü bu arkadaşın hesabına göre araç şehir dışında 18 kuruş civarında yakmaktadır. Şehir içi ise 2000 cc araca göre muhteşem bir yakıt verisi bulunmaktadır.

tarihinde Mehmet İncetekin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Mondeo Mk3lerde 2007'de az da olsa Titanium donanım mevcuttur ama aynı donanımda ghiaları da mevcut. Tabi ki 2004 ve 2006 daki makyajlardan sonrası için konuşuyorum. Bunun haricinde fabrika yazılımı olarak  ekonomi yazılımı mevcut değildir. Fabrikadan çıkışı 130 bg 330 nm torktur. Daha sonra yazılım atsa da belirtilen kmlerin gerçekçi olması şüpheli. Ama yine de kullanan arkadaşlar daha net yorumlar yaparlar. 

Yorum bağlantısı
Murat Gök

Merhaba;

"Ekonomi yazılımı. Araç 170 hp civarında ve uzun yolda 60 litreyle 1200 km şehir içi 900-1000 arası yol yapmaktadır."

ibaresi çekti.

Forumda bilgisi olan arkadaş varsa bizi aydınlatırsa çok sevinirim. Ekonomi yazılımı diye bir şey var mı?

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/269288-mondeo-almak-istiyorum/#entry2654640

Bu konuda yakıt verisi ile ilgili detaylı yazmıştım. Gerçekten böyle bir şey var mı yoksa ŞEHİR EFSANESİ Mİ?

Çünkü bu arkadaşın hesabına göre araç şehir dışında 18 kuruş civarında yakmaktadır. Şehir içi ise 2000 cc araca göre muhteşem bir yakıt verisi bulunmaktadır.

Bu araç bizim forumdan Cengiz kardeşimindi ya :) Satmıştı o yazılım vardı araçta

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Çayır

01 EE PLAKALI ARACIN KM.S, ORJİNAL DEĞİLDİR! 

bende o araca bakıyordum bi ara. 5664 e sorgulama yolladım. gelen sonuçlarla, aracın yazılı km.si uyuşmuyor.

Yorum bağlantısı
Ali İnce

Oncelikle yorumlar icin tesekkurler.

01 plakali aracin sahibi km ye kefil oldugunu soyledi, bu ay 5664ten 30 sorgulama yapmisim, sorgulama hakkim dolmus :/ tekrar sorgulatamadim fakat sasi numarasini aldim, sigortaci soylenen haricinde bir problem olmadigini soyledi.

Forumdaki ilani gordum fakat dedigim gibi araci babama aliyorum, siyah takintisi var, bir onceki aracimizi (skoda roomster 1.4tdi) gayet memnun olmasina ragmen sirf siyah renginden dolayi sattik.

Ankara'da araci suraya gotur orda baksinlar diyebileceginiz bir servis/usta var midir acaba? Bir de ghia donaniminda esp standart mi ve otomatikte kaydirma/kacirma tarzi bir sikintiyi onlemek icin hill holder tarzi bir donanim var mi?

Tekrar tesekkurler :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Merhaba;

ibaresi çekti.

Şehir dışında sakin kullanımda (120-130 km hızda) 5-5,5 litre dizel en fazla. Hatta 90-100 km sabit hıza otomatik mk3 3,8 Litree yakmıştı. (Mehmet Özyürek Test etmişti. Aynı yolun gidişi ve dönüşünün ortalaması)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Gök

Forumda arama yaparsanız Ankara'da Öner oto tuncay usta var.. Forumun çoğu ahalisi oraya gitmekte..Benim gitmişliğim yok...Ayrıca şaşmaz sanayide Azim ford vardır..Kalite biryerdir..Otomatik kolay kolay geri kaçmaz.. Ghia'da esp standart olmasa da 2006 yarıyıldan sonra standart kapsamındadır.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Oncelikle yorumlar icin tesekkurler.

01 plakali aracin sahibi km ye kefil oldugunu soyledi, bu ay 5664ten 30 sorgulama yapmisim, sorgulama hakkim dolmus :/ tekrar sorgulatamadim fakat sasi numarasini aldim, sigortaci soylenen haricinde bir problem olmadigini soyledi.

Forumdaki ilani gordum fakat dedigim gibi araci babama aliyorum, siyah takintisi var, bir onceki aracimizi (skoda roomster 1.4tdi) gayet memnun olmasina ragmen sirf siyah renginden dolayi sattik.

Ankara'da araci suraya gotur orda baksinlar diyebileceginiz bir servis/usta var midir acaba? Bir de ghia donaniminda esp standart mi ve otomatikte kaydirma/kacirma tarzi bir sikintiyi onlemek icin hill holder tarzi bir donanim var mi?

Tekrar tesekkurler :)

Esp Standart değil.

Jatco sağlamdır. Şanzumandan korkmayın. Ama kontrol ettirin yinede

Yorum bağlantısı
Erhan Karaman
(düzenlendi)

titaniumdaki bildiğim farklar ghialarda maun kaplama olan yerler titaniumda gri çelik renkli,bir de jantları farklı. benim bildiğim başka bir farkı yok. motoru daha güçlü diye duymuştum bir ara ama teyid edebileceğim bir yer olmadı.

bu arada ilk linkteki araçta ne titanium ne de ghia jantı var. focus 2,5 titanium jantı onlar :)

tarihinde Erhan Karaman tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

ibaresi çekti.

Depo zaten 60 litre almaz... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali İnce

Cevaplar icin tesekkurler. Adanadaki aractan indirim alamadim, pazar gunu Ankaradaki araca bakacagim. Insallah temiz cikar da bir mondi sahibi oluruz. Yine de her turlu tavsiyenize, surada su arac var vs gibi onerilerinize acigim, ust limitim 27 bin :)

Yorum bağlantısı
Cengiz Koşak

01 EE plakali arac benim eski aracımdir özelden yazarsaniz herturlu bilgiyi verebilirim :) kafaniz rahat eder

01 EE PLAKALI ARACIN KM.S, ORJİNAL DEĞİLDİR!

bende o araca bakıyordum bi ara. 5664 e sorgulama yolladım. gelen sonuçlarla, aracın yazılı km.si uyuşmuyor.

Eminmisiniz ? Arac benim eski aracımdir lütfen doğru bilgi veriniz

Merhaba;

ibaresi çekti.

Eski mondeom ile adana denizli 950km sehir disi 150km sehir ici toplamda 3.37 den shell nitro ile 130tl ye gitmistim :) saygilar ekonimi yazilimi vardır ve mondiler uzun yolda mazotu koklar
Yorum bağlantısı
Mehmet İncetekin

01 EE plakali arac benim eski aracımdir özelden yazarsaniz herturlu bilgiyi verebilirim :) kafaniz rahat eder

Eminmisiniz ? Arac benim eski aracımdir lütfen doğru bilgi veriniz

Eski mondeom ile adana denizli 950km sehir disi 150km sehir ici toplamda 3.37 den shell nitro ile 130tl ye gitmistim :) saygilar ekonimi yazilimi vardır ve mondiler uzun yolda mazotu koklar

Arkadaşım öncelikle bu forumda böyle bir bilgiyi sormamın nedeni ben de defalarca yakıt konusunda farklı veriler duydum ve bunun doğru olup olmadığını, eğer doğruysa yakıtı daha da düşürmek için yapabileceğimiz neler var onu öğrenmek içindir.

Ancak sizin verdiğiniz bilgilere göre ortalama 3,4 lt yakmışsınız ki fabrika verileri bile bunun üzerinde

Şehir içi yakıt tüketimi 8.3 Lt/100 kmspacer.gif Şehir dışı yakıt tüketimi 5.2 Lt/100 kmspacer.gif Ortalama yakıt tüketimi 6 Lt/100 km

Ben bu hafta aracımın bakımlarını yaptırdım, yağ, yağ filtresi, hava filtresi (balatalara varana kadar, gergi bilyeleri) gibi parçaların hepsi değişti, kayışların bakımı yapıldı. Ancak sizin verdiğiniz değerlere yakıt olarak yaklaşamıyorum.

Ben de aracımı uzun yolda çok kullandığım için böyle bir yazılım varsa yaptırmak istiyorum.

Yönlendirebileceğiniz bir servis ya da usta varsa bilgi verirseniz sevinirim...

Yorum bağlantısı
Yildirim Karaca

Bu kasada titanyum donanım yoktur... Ghia donanım dizellerde en full donanımdır... Nadir de olsa extra donanımlısı (deri koltuk, sanruf vs.) bulunabilir... Jatko şanzımanı meşhurdur... Almadan önce km ve mekanik kontrol incel eleyip sık dokunmalı...Temizini bulmak samanlıkta bulunan iğneye benzer... 

benim bacanağında var araç titanyum 

Yorum bağlantısı
Murat Gök

benim bacanağında var araç titanyum 

Öğrenmiş oldum Yıldırım bey..Ben yok diye biliyordum..Teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Cengiz Koşak

Arkadaşım öncelikle bu forumda böyle bir bilgiyi sormamın nedeni ben de defalarca yakıt konusunda farklı veriler duydum ve bunun doğru olup olmadığını, eğer doğruysa yakıtı daha da düşürmek için yapabileceğimiz neler var onu öğrenmek içindir.

Ancak sizin verdiğiniz bilgilere göre ortalama 3,4 lt yakmışsınız ki fabrika verileri bile bunun üzerinde Şehir içi yakıt tüketimi 8.3 Lt/100 kmspacer.gif Şehir dışı yakıt tüketimi 5.2 Lt/100 kmspacer.gif Ortalama yakıt tüketimi 6 Lt/100 km

Ben bu hafta aracımın bakımlarını yaptırdım, yağ, yağ filtresi, hava filtresi (balatalara varana kadar, gergi bilyeleri) gibi parçaların hepsi değişti, kayışların bakımı yapıldı. Ancak sizin verdiğiniz değerlere yakıt olarak yaklaşamıyorum.

Ben de aracımı uzun yolda çok kullandığım için böyle bir yazılım varsa yaptırmak istiyorum.

Yönlendirebileceğiniz bir servis ya da usta varsa bilgi verirseniz sevinirim...

Adana da iseniz yardimci olurum ama baska biryer icin yorum yapamam 3.4 lt degil yakitim tam 4.0 4.2 arasi değişkenlik gostermisti
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...