İçeriğe Yönlendir

Ilginç Bir Kaza

Ekin Güney

Recommended Posts

Ekin Güney

Aşağıdaki durumlarda mutlaka polis yada jandarma çağırmanız gerekiyor yoksa karşı tarafla anlaşıp tutanak tutsanız bile geçersiz sayılır sigorta yada kaskodan paranızı alamazsınız.

misal siz gittiniz bir araba ile çarpıştınız ancak bu çarpışma esnasında yoldaki bariyerlerde zarar gördü(kamu malı) ama siz kazaya karıştığınız otomobille anlaşıp tutanak tuttunuz bu tutanak geçersiz olur ve sigortadan para alamadığınız için mağdur olursunuz

a. Sürücü belgesiz motorlu araç kullanılıyorsa veya yetersiz sürücü belgesi ile motorlu araç kullanılıyorsa,

b. Sürücüde yaş küçüklüğü varsa,

c. Sürücüde alkol veya akıl sağlığı şüphesi varsa,

d. Kazaya karışan araçlardan birinin veya daha fazlasının kamu kurumlarına ait olması,

e. Kamu kurumlarına ait eşyada zarar meydana gelirse,

f. Trafik Kazasında sadece 3 üncü kişilere ait eşyalara zarar gelirse,

g. Kazaya karışan araçlardan birinin veya birkaçının trafik sigortasının bulunmaması,

h. Trafik kazası ölüm ve/veya bedeni zarar ile sonuçlanmışsa.    Alıntı:Lukany

Hüseyin bey yazdıklarınız hepsi hakkında bilgi sahibiyim ama polisin bana dediği neticesinde mecburen tutanak tuttum. Tutanak normal standart prosedür olan kaza tutanağı.

Yorum bağlantısı
Burak Beykurt

Bu durumlarda aklıma tek bir söz geliyor.Adaletin olmadığı yerde anarşi başlar :(

Yorum bağlantısı

Geçmiş olsun.

Bu başınızdan geçen olay size ders olsun. Alkollüyken birisine çarparsanız kaçın, bir tanıdığınızı yanınıza alıp geri dönseniz de polis nasıl olsa bir şey yapmayacak.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum. Ülkemi ve devletimi seviyorum. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Devrim bey böyle bir durum hiç başıma gelmemişti bilseydim zaten emin olun yakaladığımda aynısını yapardım anahtarını alırdım.Tecrübe oldu artık nasıl davranacağımı biliyorum.

Bu gasp olur... Yapmayın sakın... 

Yorum bağlantısı
Murat Dere

İsteriz. Kendi verirse gasp olmaz di mi abi? :seytan:

Yorum bağlantısı

Olmaz :)

Muhteşem ikili yine beyin fırtınası yapıyor :D
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Polisin gelmemesi gibi bir olay yok. Karsidaki kisi ehliyetsiz ise, alkollu ise, tek tarafli kaza ise, yaralanma veya olum var ise kamu araci ise, taraflar arasinda tutanak tutmak icin anlasma saglanamadiysa sigorta islemleri icin polisin gelmesi ve tutanak tutmasi gerekiyor.

Saygilarimla.

Anlaşma kelimesi bana yanlış geliyor üstad, şöyle ki yazılanın adı kaza tespit tutanağı.. Herkes ifadesini yazacak, kusuru tramer belirleyecek, değil mi ?

Büfeden iki bira alıp olur böyle şeyler aslanım, iç şunu rahatlarsın tutanak kolay hallederiz deyip polisi aramak lazım galiba.. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Anlaşma kelimesi bana yanlış geliyor üstad, şöyle ki yazılanın adı kaza tespit tutanağı.. Herkes ifadesini yazacak, kusuru tramer belirleyecek, değil mi ?

Büfeden iki bira alıp olur böyle şeyler aslanım, iç şunu rahatlarsın tutanak kolay hallederiz deyip polisi aramak lazım galiba.. :D

Dogru. Anlasmadan kastim; Kirmizi ışıkta gecti bir taraf ama kesinlikle kabul etmiyor. Kabul etmedigi gibi sizin kirmizi da gectiginizi soyleyip bu sekilde yazmazsan tutanagi imzalamam diyor. Kazanin olus seklini yazip, tramer veya sirketlerin daha sonra sucluluga karar vermesi tabi ki olmasi gereken.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Dogru. Anlasmadan kastim; Kirmizi ışıkta gecti bir taraf ama kesinlikle kabul etmiyor. Kabul etmedigi gibi sizin kirmizi da gectiginizi soyleyip bu sekilde yazmazsan tutanagi imzalamam diyor. Kazanin olus seklini yazip, tramer veya sirketlerin daha sonra sucluluga karar vermesi tabi ki olmasi gereken.

Saygilarimla.

Ben inşallah öyle bir durumda kalmam ama şöyle söylerim; ben kırmızı da geçmedim, sen de senin hanene kırmızı da geçmediğini yaz.. Polis çağırdığımızda tedirgin olup dürüstleşecek hali yok nasıl olsa.. Kabul de etmeyecek, sıkışan trafikteki o kadar insanın ahını alamam şahsen.. Radyo Trafik var dinliyorsan, arada sırada arar sunucuya da anlaşma deyip durma şuna onun adı tutanak derim.. :D;)

Yorum bağlantısı
Recep Güney
(düzenlendi)

okuldan kalmayı askerden dayagı kaldırdılar e zaten adliyelerde suçlular da cezalandırılmıyor zaten yapanın yanına kar kalıyor her yerde kımıl zararlıları arttı. devlet bu işe el atana kadar 15-20 sene geçer. bunu ancak sigorta şirketleri çözer.kasko ve sigorta yaptırana prim indirimi yapacak trafik magandalarının bir tarafından alacak masrafını da:)

tarihinde Recep Güney tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Burak ANAVATAN

Cok gecmiş olsun hocam Allah daha büyüğünden korusun hocam ben bazı arkadaşlar gibi döv vs diyemem çünkü bi tane vurursun gider kafasını vurur bi yere ölür gider bedelini cezaevinde kaybettiğin yıllarla ödersin ki orada insan bütün araba gitsin yeterki burada olmayayım diyor en guvenlisi kontak anahtarını almak tekrar gecmiş olsun Allah butun forum üyelerimizi ve vatandaşlarımızı kazadan beladan korusun

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Sayın forum üyelerine konuyu danışmak istedim. Ankarada seyir halinde gidiş geliş olan caddede giderken sollayan aracın ayarlayamaması sonucu sol arka çamurluğuma çarparak kaçtı. Peşinden gidip yakalayıp durdurdum 26-27 yaşlarında bir erkek direksiyonda bira içiyor.Öyleki ayakta zor duruyor. Alkollüyüm dedi kendi ağzıyla polis çağırma tutanak tutalım dedi. Ben polis çağırdım tekrar kaçtı. Plakasını aldım aracın fotoğrafını bile çektim. Polisin gelmesini beklerken tekrar geldi bana çarpan araç alkolsüz başka birisi vardı direksiyonda. Polis geldi durumu anlattım. Alkollü olduğunu kaçtığını sonra başka bir kişiyle geldiğini polisin cevabı tutanak tutun veya şikayetçiysen git mahkemeye dava aç dedi, ben onun aracı kullanıp kullanmadığını bilemem oldu.

Sonuç:

Alkollü ayakta duramaya bir kişi bana çarpar. Standart prosedür olan trafik kazası gibi tutanak tutulur.

Yorumlarınızı öğrenmek istedim abilerim kardeşlerim.

sayın Ekin bey görevim gereği bu konuyu aydınlatmak istiyorum.

Hasarlı trafik kazalarında taraflardan biri olay yerini terk etmiş ise olayın takibini kazanın olduğu  bölge sorumluluk alanındaki Polis merkezi amirliği takip eder.

Polis merkezi amirliği görevlisi trafik şubesi görevlilerini çagırır ve alkol testi yaptırır. Eğer polis sizinle böyle bir konuşma yapmış ise lütfen ama lütfen o polisi şikayet edin... :yes:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ekin Güney

Geçmiş olsun.

Bu başınızdan geçen olay size ders olsun. Alkollüyken birisine çarparsanız kaçın, bir tanıdığınızı yanınıza alıp geri dönseniz de polis nasıl olsa bir şey yapmayacak.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum. Ülkemi ve devletimi seviyorum. 

Amacım başıma gelen başkasının başına geldiğinde nasıl davranacağını bilsin benim başıma ilk defa geldi.

bende isterim diye düşünmüştüm murat bey yazmış :)

sayın Ekin bey görevim gereği bu konuyu aydınlatmak istiyorum.

Hasarlı trafik kazalarında taraflardan biri olay yerini terk etmiş ise olayın takibini kazanın olduğu  bölge sorumluluk alanındaki Polis merkezi amirliği takip eder.

Polis merkezi amirliği görevlisi trafik şubesi görevlilerini çagırır ve alkol testi yaptırır. Eğer polis sizinle böyle bir konuşma yapmış ise lütfen ama lütfen o polisi şikayet edin... :yes:

Gelen polis trafik polisiydi ve alkol kontrolü yapmadı bunun yanında tutanak tut diye akıl verdi.Durumu açıkladım detaylı bir şekilde, kaçtığı için polis çağırmıştım polis gelmeden geri geldi. Görevinizi tam anlayamadım bilgilerinizden şahin bey ama bu alanda çalışan saygıdeğer bir forum üyesisiniz galiba bilgilendirmeniz için teşekkür ederim rapor sonucunu bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Guest Aykut Can
(düzenlendi)

Ben artik bu ulkede basimiza gelen her kazada belada "aa olmedim, ailem de sag ve salim. Tamam o zaman mesele zaten cozulmus" diyip gecmemiz gerektigini dusunuyorum. Bizi, hakkimizi koruyacak yasa, kanun ve bunu uygulayacak irade yok. Basina bela gelen, geldigiyle kaliyor. Fazla kasmaya gerek yok. Idealist olmaya gerek yok.

Canimiz sagsa en buyuk sansimiz bu. Hak, hukuk, adalet... Cok fantastik geliyor kulaga. Keske olsalardi...

tarihinde Aykut Can tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...