İçeriğe Yönlendir

1994 Mondeo Frene Basınca Titreme Ve Arka Taraftan Gelen Uğultu

Ali ATAKUL

Recommended Posts

Ali ATAKUL

Merhabalar değerli forum üyeleri 
Aranıza yeni katıldım yakın bir zamanda 1994 model Mondeo 2.0 Glx sahibi oldum.
Aracımı severek ve sorunlarını bilerek biraz da uygun fiyata aldım.  :) (Ağır bir kazası yada değişeni yok)

Öncelikle 100km'nin üzerine çıkınca frene bastığım da araç inanılmaz şekilde titriyor araştırmalarım sonucunda 
porye bilyasından yada diskte yamulma olduğunun  kanaatindeyim.
Eğer disk kalınlığı uygunsa geçici çözüm olarak diskleri tornalatmayı düşünüyorum. Ne kadar sağlıklı olur bilemiyorum.
Daha önce yaptıranlara bir danışmak istedim ve İstanbul'da bu işi yaptırabileceğim bir yer tavsiyesine ihtiyacım var ve 
Bu işlem için tahmini ne kadar bütçe ayırmam gerekir.

İkinci problem ise porye bilyasından olması kuvvetle muhtemel diye düşündüğüm arkadan gelen uğultu problemi aracıma
uygun ve makul fiyatlı porye bilyasını temin edebileceğim bir yer tavsiyesine ihtiyacım var.  :) 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hayırlı olsun aracınız.

Tüm sorunlarınızı aşağıdaki güvendiğimiz servise yönlendirebilirsiniz.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/254633-osman-ve-fatih-maslakta-no-name-servis/

Diskler titremeye başlamışsa muhtemelen et kalınlığını kaybetmiştir artık. Disk ve balata değişimi gayet uygun olacaktır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Kadir Pulat

frene basıldığında ki titreme disk eğriliğinden kaynaklanıyordur uğultunun sebebi ise muhtemelen bilyedendir sağlam bir usta bu konuda size yardımcı olacaktır

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...