İçeriğe Yönlendir

Son 1 Yılda Çift Renk Ruhsata İşletenler Yardım

Burak Beykurt

Recommended Posts

Burak Beykurt

Selam herkese,

Aracımın tavanını siyah kaplattım.Ruhsata işletip çevirmelerde polisle bu konu hakkında dialoga girmek istemiyorum.

İnternetten araştırdım yapılması gerekenleri.2012 yılında ek-1 doldurma artık kaldırılmış.Tam net bir bilgiye ulaşamadım.

Ek-1'e gerek yok ise TÜV'e giderken yanımızda ne evraklar olması gerekiyor?(Fatura, kimlik,Ruhsat foto vs)

Son 2 yılda bu işlemi yapan arkadaş bana net olarak yazabilir mi şunu şunu alıyorsun önce şuraya sonra buraya vs gibi.Eksik bir şey yüzünden tekrar vakit kaybetmek istemiyorum.Malum çalışan insanız izin zor alıyoruz :(

Yorum bağlantısı
Öner Gündoğdu

Geçenlerde buna benzer bir başlıkta okumuştum. Aklıma takıldı bu konu. Megane cupe sunroof lu aracı olan arkadasıma sordum bu konuyu. O da tavanı sonradan kaplatmıstı. Gecen ay girdiği muayenede hiçbir sorun çıkmadığını söyledi. Araç ruhsatta tek renk geçiyor. (Araç lansman rengi değişik bir yeşil tavan folyo kaplı)

Yorum bağlantısı

Göksel abi işletti yardımcı olacaktır.

Benim kaba taslak bildiğim ise :

Tüv den tespit için randevu alınıyor. Ruhsat kimlik vs olması yeterli. Ayrıca o renk işleminin yapıldığına dair bir reklamcı veya kaplama işi yapan bir yerden bir fatura kestirmek gerekiyor. Meblağ 100 TL falan belirleyin sadece KDV sini firmaya verin 18 TL olarak fatura keser zaten. O fatura ile birlikte tespit ettirildikten sonra iş sadece trafik şubeye kalıyor.

Şubede ek1 alınıp dolduruluyor. Bir yaprak değişiyor ruhsatta. Onun ücreti de verilip yenileniyor

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Ozan'ın dediklerine ek olarak 1 yaprak değil, çift yaprak değişiyor. Ayrıca, sigorta poliçesinin ve ruhsatın fotokopisi gerekiyor

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Muhammet Ergün

ruhsatın çift yaprağı ne kadar tutar.

malum tüp için bir yaprağın değişmesi gerekiyor.

ek-1 i iş takipcilerinden mi alıyoruz.

Yorum bağlantısı
Burak Beykurt

Bugun TÜV'ü aradım.Ek-1 kalktı biz burdan online işliyoruz emniyet sistemden görüp ruhsatınızı basıyor dedi.Tespit için ruhsatınızı alın gelin dedi.Sigortanız da yapılı olsun tabi dedi 

Yorum bağlantısı
Murat Dere

178,5 TL. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammet Ergün

178,5 ruhsat

181.72 vize

35 sızdırmazlık

40 egzos

=435 tl+ çift renk fatura

düz hesap 500 tl

Yorum bağlantısı

178,5 TL. ;)

Murat Bey ilginç. Siz de mi çift renk yaptırdınız? Örnek fotoları görebilirsek çok iyi olur.

Yorum bağlantısı

Hayırlı cumalar...

6 deyince gidiyorsun da 8 diyince niye gelmiyorsun :D

Günaydın hayırlı sabahlar,

Mübarek üç aylarımızda hoş geldi sefa geldi, hayırlara vesile olsun inşallah.....

Günaydın :)

Günaydın, hayırlı haftalar :)

Selamünaleyküm

Günaydın, hayırlı sabahlar, hayırlı cumalar, kolay gelsin herkese...

Hala anlamadım. Et gençleştirseydi 10 yaşında görünürdüm dedim. Burda senin zoruna giden ne oldu bebişim kırıldaysan yapıştırayım :D

Çift renk konusunda aklınıza takılanları burada sorabilirsiniz. :yes:

Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Ya pert araçlar hakkında? Onu nerede sorabiliriz :p

Yorum bağlantısı
Burak Beykurt

Mahelleyi toplayıp gelmenin forumcası :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Mahelleyi toplayıp gelmenin forumcası :D

Burak yanlış anlaşılmasın. Murat Bey yakın zamanda bir tecrübe yaşadı. Koltuk renginden, jant boyasına kadar detaylı bilgi sahibi oldu. Bilgiler çok taze. Diğer arkadaşlar da belli zamanlarda bu konuda farklı sorular sormuşlardı. Bir çırpıda herkesin bilgilenmesine yönelik bir eylemdir.

Yorum bağlantısı
Burak Beykurt
(düzenlendi)

Burak yanlış anlaşılmasın. Murat Bey yakın zamanda bir tecrübe yaşadı. Koltuk renginden, jant boyasına kadar detaylı bilgi sahibi oldu. Bilgiler çok taze. Diğer arkadaşlar da belli zamanlarda bu konuda farklı sorular sormuşlardı. Bir çırpıda herkesin bilgilenmesine yönelik bir eylemdir.

Yok ben şaka yapayım dedim :) Güzel olmuş çünkü tek mesajda birçok kişiyi konuya dahil etmek :) Toplanıp gelmişsiniz :)

tarihinde Burak Beykurt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Murat Bey ilginç. Siz de mi çift renk yaptırdınız? Örnek fotoları görebilirsek çok iyi olur.

Olm bak, seni yönetime bildiririm. Attırırım seni forumdan... Diyemedim ya la! Ya arkadaş, Mükremin Abi burdayken ben bunları diyemiyorum yaa... :crazy:

178,5 ruhsat

181.72 vize

35 sızdırmazlık

40 egzos

=435 tl+ çift renk fatura

düz hesap 500 tl

Sızdırmazlık raporu şart değil ama sistemin sızdırmaması şart. ;) Bende rapor yoktu. Hafif kusur. ;) Ağır kusur olana kadar yok rapor mapor! :D

Yorum bağlantısı
Muhammet Ergün

Olm bak, seni yönetime bildiririm. Attırırım seni forumdan... Diyemedim ya la! Ya arkadaş, Mükremin Abi burdayken ben bunları diyemiyorum yaa... :crazy:

Sızdırmazlık raporu şart değil ama sistemin sızdırmaması şart. ;) Bende rapor yoktu. Hafif kusur. ;) Ağır kusur olana kadar yok rapor mapor! :D

ilk defa işlettireceğim ben bundadamı almaya gerek yok.

zaten sistem sızdırsa haberim olurdu.

bende bahar nezlesi var hemen hapşırmaya başlarım. yani burun çok hassas. :fiuw:

Yorum bağlantısı
Murat Dere

ilk defa işlettireceğim ben bundadamı almaya gerek yok.

zaten sistem sızdırsa haberim olurdu.

bende bahar nezlesi var hemen hapşırmaya başlarım. yani burun çok hassas. :fiuw:

Ruhsata işlidir zaten. Bu işlemler esnasında alınmıştır sızdırmazlık. Rapor olarak, kağıt olarak olmasına gerek yok. Hafifi kusur diye geçer. Ama sızdırıyorsa iş uzar. ;)

Yorum bağlantısı
Muhammet Ergün

Ruhsata işlidir zaten. Bu işlemler esnasında alınmıştır sızdırmazlık. Rapor olarak, kağıt olarak olmasına gerek yok. Hafifi kusur diye geçer. Ama sızdırıyorsa iş uzar. ;)

ruhsata işli değil  hocam ilk defa  işlettireceğim.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

ruhsata işli değil  hocam ilk defa  işlettireceğim.

O zaman zaten sızdırmazlık raporu alacaksın. :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...