İçeriğe Yönlendir

Focus 1 I Temizlerken Şağ Yolcu Tarafı Su Almış

Salih Seyman

Recommended Posts

Salih Seyman

mrb arkadaşlar

Bugün yeni aldığım aracımı (f1-2003 1.8 tdci) temizlerken sağ ön yolcu zemin tarafının ıslak olduğunu gördüm.

Temizlikten vazgeçip sorunu bulmaya çalıştım ama bulamadım.Yani kontrol ettiğim kısımlarda sorun yoktu.

-Silgeç altındaki boşluktan çamurluklara giden giderleri kntrol ettim temiz ve açık.

-Polen filtresinin üzerinde ve altında bi ıslaklık nem ve su belirtisi yok.

-İçerde torpidoyu söküp klima giriş çıkış hortumlarını pek bulamasamda göğüslüğün üstünden arkasına kadar bi ıslaklık nem bulamadım.Yani bakabildiğim kadar vano hortum ve petekten sızma tıkanma falanda göremedim. Zaten araç su eksiltmio bu şıkkıda eledim.

-Büyük ihtimal sadece zeminde olan su ıslak ayakkabı yada bir şişenin dökülmesi sonucu olduğu kanatine vardım.

Son olarak ıslak yerleri makine ile çekip, fön makinası ile kuruttum.

Sizce bakmadığım eksik bıraktığım bulamadığım bi sorun mu var..

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Polen filtresi değişimi sonrası, ön camın altındaki sağ taraftaki plastik kapak yerine doğru oturtulmamış. Ve su almış. Şu anda polen ve çevresi kuru olabilir ama yağmurda yine su alacaktır. Başka suçlu aramayın direkt oraya odaklanın...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Salih Seyman

plastik kapak benimde dikkatimi çekti lastikler biraz yıprandığı için çam tarafında biraz boşluk var ama ordan su girse bile filitrenin üstünde o kapağın kanalı var oradan çamurluğa meyilli akması lazım yani öyle gözüküyor

Sadece tabanda olduğu için o bölümdeki araç altı tahliye deliklerine de baktım bi oynama açıklık yok.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ön cama denk gelen silecek altındaki platriği yerine oturrutun oradan su alıyor

halıdaki su yağlı gibi değil dimi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Salih Seyman

yağlı değil çağlar abi antifiriz falanda yok tmm olmadı camla plastik arasına biraz sıcak silikonda basayım mı otursun temelli

Yorum bağlantısı
Salih Seyman

tmm elimden geldiği kadar oturtup ayarladım su döküp denedim şimdilik bi sıkıntı yok inş. olmaz

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...