İçeriğe Yönlendir

Frene Basınca Direksiyon Titremesi

Güven Kaya
Çözüme git Mehmet Ozyurek tarafından,

Recommended Posts

Güven Kaya

arkadaşlar 80 90 ve üzeri hızlarda frene basınca direksiyonda titreme oluyor ? ön lastiğin biri sıfır diğeri az kullanılmış ikinci el acaba ondan mı ?

Yorum bağlantısı
Atıl Geçer

bence fren disklerine bir bakmak lazım..lastikte olsa o hızlara gelinceye kadar çoktan titrer.diskler değişim istiyor..

Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Balata bölümüne sıcakken su tuttuysanız diskler gitmiş olabilir. Taşlanmaya müsaitse taşlatın. Aynı sorunu bende yaşamıştım disklerdendi.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Diskler değişecek. Tornaya verip incelttiren de var. Ekonomik oluyor ama herkes tavsiye etmez. Diskler değişirse balatalar yeni değişmiş bileolsa birlikte yenilenecek.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

böyle kullandığımızda sorun olmaz değil mi

Frenlemedeki güvensizlik ve tedirginlik 100 liralık disk için değecek şey değil.
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

böyle kullandığımızda sorun olmaz değil mi 

Fren mesafeniz çok uzuyor. İhtiyaç anında sizi yüzüstü bırakabilir.

Diskler ve imkan var ise mutlaka balata da değişmeli. Yamulan diske alışan balata düz diske takıldğında yine sorun yaratıyor.

Yorum bağlantısı
Nevzat YÜKSEL

Yağını suyunu kontrol etmeyi alışkanlık haline getirirseniz ve her 7000de bir bakım yaparsanız sizden kralı yok. Gerisi hikayedir fazla kulak asmayın.

Ha bir de ışıklarda beklemedeyken özellikle ayağınız debriyajda kalmasın(manuel ise) zira debriyajınızın ömrü yüzde 50ye kadar düşebilir, Şehir içi kullanımlarda dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri debriyaj.

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

Abi yanlış anlama ama bence o arabayı satıver sen yaptığın kazadan sonra açtığın konulara baktım da araba bence içine sinmeyecek bence bir daha  :(

Yorum bağlantısı
Güven Kaya

Abi yanlış anlama ama bence o arabayı satıver sen yaptığın kazadan sonra açtığın konulara baktım da araba bence içine sinmeyecek bence bir daha  :(

aslında bende düşündüm ama araba değişen parca listesine bakınca ciddi bir sıkıntı yok ustada satma dedi 

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Mehmet Ozyurek

Disk yeni ise tornalanabilir. Tabi yamukluğun çapına göre usta karar verir.

6 ayı geçti ise trw alın. Değiştirin. Tabi balatalar da değişir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...