İçeriğe Yönlendir

Yol Arkadaşım 4

Hasan Basri Bayraktar

Recommended Posts

Hasan Basri Bayraktar

2025 km yol...bunun 1600 km si şehir dişi... Alinan yakit 93 litre. Uzun yolda 4 yetişkin ful bagaj...ortalama 4 .6...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

2025 km yol...bunun 1600 km si şehir dişi... Alinan yakit 93 litre. Uzun yolda 4 yetişkin ful bagaj...ortalama 4 .6...

Hocam filtrede tıkanıklık vardır , sorunun nedeni odur :D 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Gök

Koklamak diye buna denir işte :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)

Ankaraya gittim geldim...şehir içinde 100 km den fazla gezdim ..gidiş tek dönüş ful...955 km yol gitmişim...41 litre yakit la doldu...170 TL ...ortalama 4.4...yolda hiç sakinmadan gaz bastim...

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Servet ...araba 1320 kg..112 beygir ,270 tork var...kalkarken ağır ama 90 km den 170 km ye tırmanması çok çok iyi...direksiyon hissiz...ama motor sesi ve lastik sesi yok denecek kadar az...dar mı biraz evet...bagaj da eh işte ...ama kullanışlı...yakıt ...megan 6 ileri ve 105 beygirdi...en iyi değerim sakınarak giderek 4,6 idi...bunda hiç sakınmadan gaz basarak 4,4...demekki az sakınsam 80 i geçmesem 4 ü altına inecek..

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

İşte güzel bir örnek; yakıt 4 tl. 10 litre yakan icin sıkıntı. Alırsın az yakan bir araç, olur mazotun litresi 2 tl :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Mondeoyla şehir içi 8,1 ve 9,3 gibi değerlere geziyordum...Şehir dışı ise çok çok sakınarak 5 litre...arabamı evet mondeo araba...benim gibi yılda 20 bin yapan adamlar için biraz külfetli...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)

Evet...Dün Samsundan Adana ya uzun bir yolculuk yaptim...4 yetişkin bir çocuk . klima sürekli acik .ful bagaj...741 km yol gitmişim 36 litre yakmisim...

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Hasan Basri Bayraktar

Adana.Mersin.Hatay...oradan Dolaş dolaş ve Samsun...2320 km yol gitmişim...104 litre mazot yaktı...Adanadan yola çıkarken motor arıza lambam yandı...gittim servise 1 nolu enjektör arızalı dedi...hiç bi şey olmaz abi yapıştır git dedi servis elemanı...4 yetişkin bir çocuk ve tıka basa bagajla...klima açık Samsuna geldim... 1 gün kaldım ...buradaki servise gittim abi ...hiç bir şey olmaz git gel dediler Rize ye gittim geldim...gidiş 3,3  geliş 4,1 ortalamayla... dün servise uğradım yazısını yazıyoruz abi dediler bu gün haber geldi..servise gittim ...dedim sıfırlayın hata kodunu...sıfırladılar...o ara genel merkez aradı 1829 lira olan enjektör  ve diğer eleman değişimi ve işçiliğini biz karşılayacağız dediler...bizim enjektör b u km de kesinlikle bozulamaz biz karşılayacağız tüm masrafları dediler...teşekkür ettim eve geldim...laylon maylon pejoyu sevdim bee...Şimdi de yakıt resimlerimi atayım...

c1023441273eb1504fe97e0c33201030.jpg0629e4172287e320d11417541a427427.jpg0692b87ab4c7ef8b954808b68ccb8a8b.jpg006a751c03ef1dda1a0859cd0af88b66.jpg
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Adana.Mersin.Hatay...oradan Dolaş dolaş ve Samsun...2320 km yol gitmişim...104 litre mazot yaktı...Adanadan yola çıkarken motor arıza lambam yandı...gittim servise 1 nolu enjektör arızalı dedi...hiç bi şey olmaz abi yapıştır git dedi servis elemanı...4 yetişkin bir çocuk ve tıka basa bagajla...klima açık Samsuna geldim... 1 gün kaldım ...buradaki servise gittim abi ...hiç bir şey olmaz git gel dediler Rize ye gittim geldim...gidiş 3,3 geliş 4,1 ortalamayla... dün servise uğradım yazısını yazıyoruz abi dediler bu gün haber geldi..servise gittim ...dedim sıfırlayın hata kodunu...sıfırladılar...o ara genel merkez aradı 1829 lira olan enjektör ve diğer eleman değişimi ve işçiliğini biz karşılayacağız dediler...bizim enjektör b u km de kesinlikle bozulamaz biz karşılayacağız tüm masrafları dediler...teşekkür ettim eve geldim...laylon maylon pejoyu sevdim bee...Şimdi de yakıt resimlerimi atayım...

Sevmiş görünme hocam. Mondeo demek hasan Basri Bayraktar demek unutma.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Aynen öyle Bülent...mondeo = Hasan Bayraktar.. ;)

Dönüş illaki mondeo olacak...ama bu aralar böyle iyi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Günümüzün şartların her şey yakıt oldu maalesef. İnsanlarımız binlerce lira veriyorlar ama gözlerini yol bilgisayarındaki yakıt tüketimi rakamından ayıramıyorlar. Bence bu işte biraz tezatlık var. Biz millet olarak aracı aslında zevk için kullanıyoruzda almasını bilmiyoruz...104 / 2320 = 4,48 litre ortalama yapar.Bu motorun zaten standart yakıt tüketimi değilmi bu rakam ? yol bilgisayarındaki rakamlar insanı motive ediyor sadece :)

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Günümüzün şartların her şey yakıt oldu maalesef. İnsanlarımız binlerce lira veriyorlar ama gözlerini yol bilgisayarındaki yakıt tüketimi rakamından ayıramıyorlar. Bence bu işte biraz tezatlık var. Biz millet olarak aracı aslında zevk için kullanıyoruzda almasını bilmiyoruz...104 / 2320 = 4,48 litre ortalama yapar.Bu motorun zaten standart yakıt tüketimi değilmi bu rakam ? yol bilgisayarındaki rakamlar insanı motive ediyor sadece :)

5 kişi...klima sürekli açık ve limitlerde kullanılan bir araç...bu km nin 400 ü şehir içi...ful bagajı saymıyorum...1,6 ve dizel otomatik bir araçla bu değerlerle gezen bir fordum hiç olmadı...

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

5 kişi...klima sürekli açık ve limitlerde kullanılan bir araç...bu km nin 400 ü şehir içi...ful bagajı saymıyorum...1,6 ve dizel otomatik bir araçla bu değerlerle gezen bir fordum hiç olmadı...

Motor aynı değilmi Basri hocam. Olmadı diyorsanız demekki Pejo yakıt konusunda Forddan daha başarılı araç üretiyor. Aynı şekilde renodada böyle düşük değerler veriyordunuzki buda fransızların yakıt konusunda daha iyi olduğu anlamı çıkıyor sanırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Renoda yakitta basariliydi...ama şu kesin ki pejo yakitta çok iyi...reno 6 ileri manueldi...bu araç 6 ileri yari otomatik...reno 105 hp.bu araç 112 hp...kilo hemen hemen ayni...

Sefa...senin tespitinde çok doğru...araçtan ne beklediginiz önemli... ...araç benim için tamamen bir makine...parayla alir ve satariz...

Daha iyilerine sahip oldum...yine alirim... Su an elimde olan benim ihtiyaclarimi karsiliyor....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Ünal

Renoda yakitta basariliydi...ama şu kesin ki pejo yakitta çok iyi...reno 6 ileri manueldi...bu araç 6 ileri yari otomatik...reno 105 hp.bu araç 112 hp...kilo hemen hemen ayni...

Sefa...senin tespitinde çok doğru...araçtan ne beklediginiz önemli... ...araç benim için tamamen bir makine...parayla alir ve satariz...

Daha iyilerine sahip oldum...yine alirim... Su an elimde olan benim ihtiyaclarimi karsiliyor....

Önemli olanda ihtiyaçların karşılanması değil mi zaten hasan hocam birde keyif alıyorsan kullanırken aracı tadından yenmez ama ben artık fransız araçların  kendilerini çok geliştirdiğini düşünüyorum yakıt bir tarafa kalite anlamında da gelişim gösterdiler özellikle PSA grubu...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Hasan Basri Bayraktar

308 le yollarımızı ayırdık...Edirne ye satıldı...yılbaşından sonraya şubata kadar araç almayı düşünmüyorum...biraz benzinli Corolla kullanayım ...

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Hayırlısı olsun abi.

teşekkür ederim...8 ay 10 gün kullandım...18 bin km yol yaptım...ataklığı ve yakıtına bayıldım...daha alırmıyım...yok...daha pejo almam...ne alırım...hiç bi fikrim yok...ama mondeo almam...onu biliyorum...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

ilk mesajda yokuşlar sıkıntı demişsiniz hocam ilk kalkış mı yoksa rampa yukarı gaza basmak mı sıkıntı ?

ilk kalkışta ileri gitme de sıkıntı yok...ama geri geri..araba gitmiyor...sanki debriyaj sıyırıyor gibi cansız...ileri giderken gaz bassanda 3000 devir olmadan 2 ye almıyor..sen alsan gitmiyor...yada unuttun müdahele etmeyi 2 den 1 e kendi alıyor ama ara gazı veriyor...alışması zaman istiyor...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...