İçeriğe Yönlendir

2015 Model Yeni Kasa Mondeo

Burak Tosun

Recommended Posts

Emre Ünal2

Ben de tercihimi mondeo dan yana kullanırdım. Sadece gidip bir test sürüşü yapmanızı tavsiye ederim. Araçlar uzun yıllar ülkemizde yatırım aracı olarak kabul görmüş olsa da son yıllarda bu durum aksine işliyor. VW satış stratejisi nedeniyle sanırım 2.elde rağbet görüyor. Ancak superb nin piyasaya aynı motorla girmesiyle birlikte ve oluşan farkındalık sayesinde bir kaç yıl içinde bu durum da tersine döneceğe benziyor. Ben bu durumda alacak olsaydım yine söylüyorum tercihim mondeo dan yana olur, zevkler ve renkler meselesi.

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

Pardon, engelli raporuyla indirimli ve sıfır alacağınızı atlamışım.

Mantıklı olan, hazır B8 yeni çıkmışken onu almak. 5-6 sene sonra kasa değişmeden hemen önce satarsınız, zararınız olmaz.

Fakat bu tercih mondeonun kötü olduğu manasına gelmez. İkinci elde tutulma kalite ile doğru orantılı değil. Bu ülke serçelerin torosların çok tutulduğu günleri de gördü.

Görmeye devam ediyor :) Arkadaş 93 şahini 10 bin tl ye sattı 3 günde  :unsure2:

Yorum bağlantısı
Ertuğrul Büber

5 yıl sonra yeni mondeo ile passat ikinci eli arasında bariz bir fark olacağını düşünmüyorum.Tasarımı,içi hoşuma gideni alırdım.Bence mondeonun tek dezavantajı ağırlığından dolayı passata göre biraz fazla yakar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

5 yıl sonra yeni mondeo ile passat ikinci eli arasında bariz bir fark olacağını düşünmüyorum.Tasarımı,içi hoşuma gideni alırdım.Bence mondeonun tek dezavantajı ağırlığından dolayı passata göre biraz fazla yakar.

Bende Ertuğrul bey gibi dusunenlerdenim. Kesinlikle mondeonun ikinci elde fazla dusmeyecek.
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Zaten arabayı bugün aldığınızda benden yada bir başka arkadaşımdan binlerce lira ucuza alacaksınız, bu 5 yıllık süreçte yanlış bilmiyorsam MTV ödemeyeceksiniz gibi büyük avantajları var.

5 sene sonra 5 bin lira ucuza satsanız ne olur ki siz 5 sene boyunca rahatca o aracı kullandıysanız. 

5 sene boyunca sorunsuzca bineceğim, güvenle bana ve aileme hizmet verecek bir araç arıyorum deseniz sanırım daha yerinde olur bence.  

Gerisi zevkinize ve beklentilerinize kalmış bence..

Yorum bağlantısı
Burak Tosun

Zaten arabayı bugün aldığınızda benden yada bir başka arkadaşımdan binlerce lira ucuza alacaksınız, bu 5 yıllık süreçte yanlış bilmiyorsam MTV ödemeyeceksiniz gibi büyük avantajları var.

5 sene sonra 5 bin lira ucuza satsanız ne olur ki siz 5 sene boyunca rahatca o aracı kullandıysanız.

5 sene boyunca sorunsuzca bineceğim, güvenle bana ve aileme hizmet verecek bir araç arıyorum deseniz sanırım daha yerinde olur bence.

Gerisi zevkinize ve beklentilerinize kalmış bence..

Peki kasa degistirme ihtimali,

Aldık yeni kasa diye 2 sene sona buda yeni kasa derlerse içim ürperiyor ya yeni mondeo ooo derlerse:)

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Aldık yeni kasa diye 2 sene sona buda yeni kasa derlerse içim ürperiyor ya yeni mondeo ooo derlerse:)

Diger markalarda yapiyor degisimleri. 

Mondeo 2007'de mk4 kasa cikartti 2011 de makyajladi. Normal bu sure bence. Kasa degistirince sizdeki cop olmuyor sonucta. 

Yorum bağlantısı
Ertuğrul Büber

Bu kasadan bariz güzel bir tasarım uzun yıllar zor gelir.5 yıl içerisinde kasa değişii zor ancak makyaj yapılır.Passat 3 yılda kasa değiştirdi.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bencede değişmez, 2 sene içinde olsa olsa makyaj yer o kadar, o kadar bekleyebilirmisiniz, sizin bileceğiniz iş :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

2006-2008 fiesta comfort baya iyi araç :-D :-D :-D

Şüphesiz  :biggrin:   mk6.5 la zaten fiesta benim için bitmiştir, klasik oldu bizdekiler  :tongue:

Yorum bağlantısı
Tolga Ar
(düzenlendi)

Bu kasadan bariz güzel bir tasarım uzun yıllar zor gelir.5 yıl içerisinde kasa değişii zor ancak makyaj yapılır.Passat 3 yılda kasa değiştirdi.

Ertuğrul bey bilmediğimden soruyorum passat hangi kasayı 3 yılda değiştirdi ben 5 yılda düzenli şekilde kasa değişiyor diye biliyorum tarihinde Tolga Ar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serhan Kaya

Mondeo bu konuda gayet iyi. Kasa değişim aralığı hep diğerlerinden uzun olmuştur. İstisnalar kaideyi bozmaz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...