İçeriğe Yönlendir

Her Gün Kaza Her Gün Ölüm Görüyorum

Güven Kaya

Recommended Posts

Güven Kaya

Bilen vardır belki İhlas haber ajansında muhabirim kocaeli de genelde adli olaylara bakıyorum bu aralar özellikle çok kazaya gidiyorum bir yandan işimi yapıyorum bir yandan da o insanların çaresizliklerini görüyorum gerçekten trafikte güvenli sürüş yapalım arkadaşlar çok insan hiç olup gidiyor :( 

• Beğen 21
Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Abi işin gerçekten zor sizler gerçekten özel insanlarsınız gözümde her bünyenin kaldıramayacağı şeylere şahit oluyorsunuz ve görüyorsunuz.Birde özel insan olarak nitelendirdiğim Nam-ı Diyar cesetçi Şahin abimiz var.İşiniz zor.Allah kolaylık versin.

Yorum bağlantısı
Nevzat YÜKSEL

Birde bana sor abi sigorta eksperliğinde eksper yardımcısı olarak çalışıyorum

Günlük ortalama 30 tane ağır hasarlı arabayı inceliyoruz ortalık kan revan en kötüsü de emniyet kemerleri daha fabrikadan çıktığı gibi.

Hangi kafa kendini hayatını bu kadar ucuz görür bilmiyorum.

Arabayı çalıştırmadan önce o kemeri takmak o kadar zor değil ya.

Hem de hayat kurtardığını bile bile

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Andaç 'a ilk öğrettiğim şeylerden biriydi emniyet kemeri şimdi ön arka farketmez kimin arabası olduğu farketmez takıyor. Ama iş sadece emniyet kemeri ile bitmiyor. Dün Ankara'dan gelirken Bolu dağında hem çok şiddetli yağmur hem de yoğun sis var dı. 50 km hız bile riskliyken 130 140 la giden insancıklar vardı. Farları yakmamış bir dünya kamyon vardı yolda. Görmenle dibine girmem bir oluyor. O süratle yer ıslak durma mesafesi ve sonucu düşünmek bile korkunç.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Ben artık arkada da takıyorum görenler şaşırıyor...

Mondeo ile takla attığımızda Özkan'ın burnu bile kanamadan arabadan çıkmasını sağlayan önce Allah sonra arka koltukta taktığı emniyet kemeriydi.

Şehirler arası yolda çıktığımda arka koltuktakilere kemer taktırmadan hareket etmiyorum.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Allah rahmet eylesin.

Bütün gün İstanbul trafik te yim bazen gördüğüm olaylar akşama kadar aklımdan çıkmıyor.

Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

2006 da gördüğüm bi kazadan sonra 1 hafta araç kullanamamıştım. Her gün buna şahit olmak ne kadar zordur kim bilir.

Kemer konusunda çok katıyım, 3 4 sokak aşağıdaki markete gitmek için dahi takar/taktırırım zamanında arkada otururken ağzım fena yandı.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Onur Doğan

Araç kameralarina yansıyan kaza görüntüleri birebir kemerin ne kadar önemli olduğunun en güzel kanıtı.. 40 km hızla giden aracın ön camindan uçan gördükten sonra takmamak elde değil

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Güven bey emniyet kemeri gibi hayati önem taşıyan bir olayı akıllarda kalıcı bir şekilde vurgulayarak hepimize hatırlatmanızdan dolayı teşekkür ediyorum, ben de otoyollarında Elelktronik teknik elemanıyım ve görev alanım yaklaşık 300 km, 23 senedir de bu görevdeyim ve sayısız kaza ve ceset gördüm emniyet kemeri ve sürat konusunda kesinlikle sizlere ve arkadaşlarıma katılıyorum.

Lütfen emniyet kemeri takmadan yola çıkmayalım ve sürat yapmayalım, Allah hepimizi kazalardan belalardan korusun.....

Yorum bağlantısı
Ömer Çayırtepe
(düzenlendi)

Çoğumuz araç kullanırken diğer araçların hata yapma ihtimalini aklına getirmiyor. Kendisi hata yapmadığı sürece kaza yapmayacağını sanıyorlar. 

tarihinde Ömer Çayırtepe tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Çoğumuz araç kullanırken diğer araçların hata yapma ihtimalini aklına getirmiyor. Kendisi hata yapmadığı sürece kaza yapmayacağını sanıyorlar.

+1

Kaza olduktan sonra da kimin haklı olduğunun bir önemi yoktur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Nevzat YÜKSEL

Ben de aynen arka koltuk bile farketmez takıyorum anında tuhaf olan kemeri taktıktan sonraki milletin saçma saçma bakışları.

Bu arada otobüs hasarlarına da bakıyoruz bu nedenle size bir tavsiye.

Şehirlerarası otobüslerde asla ama asla cam kenarına oturmayın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

hafta sonu bin km yaptım, oğlum koltuğunda arkaya dönük, eşim ve annem kemerleri bağlı arka koltukta. yanımda kuzen vardı 22 yaşında "kemer sıkıyor abi" diyerek takmak istemedi ama "otobüsle git o zaman" deyince takmak zorunda kaldı :) gençlerin gözü çok kara malesef... bir kuzenimde kasksız ceketsiz motorsiklet sürüyor :(

Yorum bağlantısı

Kemerin sıkması 80 lerde kaldı bence. İri bir insanım. Kemerim takılı vaziyette bile torpido dan eşya bile alabiliyorum. Arkama dönebiliyor, eğilip yerden bişeyler alabiliyorum. Kemer sizinle beraber hareket ediyor. Ne sıkması yahu?

Yorum bağlantısı
Cüneyt Demir

Arka koltukta takmadigim kemer yüzünden takla atan connect in camından fırladım.belimden üç kırık ve yüze yakın dikiş ile üç ay yatakta kaldım.

Geçen hafta bir arkadaşim da benzer bir kazada belini kırdı.şimdi hastanede.

Allah cumlemizi korusun ve akıl nasip etsin.

Ben artık alışkanlık ettim.100 metre bile gitsem istemsizce takmışım.

Yorum bağlantısı
Nurullah Mayuk

Şu forumda emniyet kemeriyle ilgili yazılanları cizilenleri okuyunca resmen utanıyorum çekiniyorum kendimden . Daha yaşım genç belki önümde uzun yıllar var yada yok ama araç üstünde su emniyet kemerini alışkanlık haline getirmem lazim .

Ama isin doğrusu herşey burada yazılanları okuduktan sonra insanin içinde olan sıkıntıyla kalıyor , arabaya bitince unutuyo insan herşeyi . Bu hic bi şekilde hakli çıkarmaz ama senelerden beri ne ailemde ne cevremde emniyet kemeri alışkanlığı olan bi insan yok . Sanki insanin beyninde emniyet kemeri haybeden biseymis gibi kazınmış .

Bir musibet bin nasihatten iyidir sözünü yaşamadan emniyet kemerini alışkanlık haline getirmem lazim ..

Yorum bağlantısı
Nevzat YÜKSEL

cam kenarında oturanların alanı daha dar oluyor beni sıkıyor bu nedenle koridordan alıyorum özellikle

yalnız cam kenarına oturmamadan kastım bu değildi.Gördüğüm hasarlı otobüslerde genellikle cam kenarındakiler en ön kısımda ve en arka kısımda oturanlar ölüyor.

bu nedenle en güvenli yer orta kısımlar ve iç kısımlar.

Arka koltukta takmadigim kemer yüzünden takla atan connect in camından fırladım.belimden üç kırık ve yüze yakın dikiş ile üç ay yatakta kaldım.

Geçen hafta bir arkadaşim da benzer bir kazada belini kırdı.şimdi hastanede.

Allah cumlemizi korusun ve akıl nasip etsin.

Ben artık alışkanlık ettim.100 metre bile gitsem istemsizce takmışım.

Bende de artık istemsiz bir hareket oldu :D kontağı takıp araba ısınana kadar emniyeti takıyorum basıyorum.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

bende ötüyor diye taka taka alışanlardanım :) arkada bile olsam oturunca direk takıyorum farkında bile olmadan.

Yorum bağlantısı
Tunahan şahin

+1

Kaza olduktan sonra da kimin haklı olduğunun bir önemi yoktur.

bu cevap işte çok doğru. cana zarar geldikten sonra neye yarar. 8 de 8 haklı olsan

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...