İçeriğe Yönlendir

2011 Focus Start Stop

Mustafa Boz

Recommended Posts

Mustafa Boz

2011 titanium dizel 2010 kasa focus aracimda start stop anahtarsiz calistirmada arac çalışana kadar basılı tutuyorum az önce arkadaşımın 2011 benzinli focusunda bir defa basınca kendiliğinden çalıştı acaba benim aracimda neden basili tutmak gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Aküden kaynaklı olmasın? Benim 2011 dizel focusumda da uzun süre tutmuyorum.

Yorum bağlantısı
Nevzat YÜKSEL

2011 sonunda üretilen tüm focuslar debriyaja basıp tek tuşla çalışabiliyor debriyajsız sadece kontak açıyor..sizinki eski dizayn belki :D yine uydurdum hadi bakim tutcak mı

Yorum bağlantısı
Mustafa Boz

Ben standart olarak hepsinde basılı tutuluyor zannediyordum o yüzden herhangi bir kontrol yaptirmadim

Aküden kaynaklı olabilir, aküye baktırdınız mı. aracımız aynı model, kaç km'de ve bu güne dekki bakımlarda hiç Tunap, Würth ya da Berner dizel enjektör temizleyici kullandınız mı?

Akü kontrolü yaptirmadim şu an debriyaja basılı olsa dahi bir kere basinca araç yarım Maraş alıyor calismiyor çalışana kadar basılı tutuyorum bunu normal zannediyordum ben açıkçası aracın 112 bin km de 98 bin km den beri bende bakımları düzenli olarak yapılıyor aldığından buyana bu şekilde çalıştırıyor um en son 105 bin bakımında enjektör temizleyici kullanıldı markasını hatırlamıyorum ama kullanmadan öncede çalışma sistemi aynı idi

Yorum bağlantısı
Ahmet Özge

degişik bir durum benimkide 2011 dizel tit. çalışa kadar basılı tutuluyor. benimkini aynısı 2010 model abimde de var o da aynı. belki yazımsal birseydir.

Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Benim focus da bir defa bastığında kontağın birinci kademesi oluyor, debriyaja basıp tekrar basınca motoru çalıştırıyor. İlk defa debriyaja basıp düğmeye basarsam direk çalışıyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Boz

degişik bir durum benimkide 2011 dizel tit. çalışa kadar basılı tutuluyor. benimkini aynısı 2010 model abimde de var o da aynı. belki yazımsal birseydir.

bizim araçlarından tek seferde çalışması için ne yapabiliriz acaba tek basıp çalışması daha hoş :) başkası bindiği zaman ne kadar tarif etsemde biraz fazla basıyorlar Mars motoru zarar görecek
Yorum bağlantısı
Ömer Lütfi Şahin

Bende de 2012 tit. Fiesta var. debriyajdayken dugmeye basıp cekmemle arac yarim marş alıyor. Calismiyor. Motorun calismasi icin dugmeye biraz daha uzun bamak gerekiyor. Arkadasimda vw var onda dugmeye basmayi gectim sanki dokunmasi yetiyor [emoji6]

Yorum bağlantısı
Hasan Ekci

2010-2011 modeldeki aslında kontağın düğmeye dönmüş hali. Kontakla marş nasılsa power düğmesindede aynen çalışana kadar basmak gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Çalışana kadar basılı tutuyorum, Renault grubunda bir kez dokunmak yeterli oluyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Boz

Çalışana kadar basılı tutuyorum, Renault grubunda bir kez dokunmak yeterli oluyor.

2010-2011 modeldeki aslında kontağın düğmeye dönmüş hali. Kontakla marş nasılsa power düğmesindede aynen çalışana kadar basmak gerekiyor.

Tek sefer basınca çalışanlarda varmış işte bu farklılık neye göre acaba

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mustafa Boz

Konunun üstünden zaman geçti ama şimdi çalışana kadar basılı tuttuğumuz power tuşu herhangi bir yazılımla vs tek sefer calisacak şekilde yaptırabilirmiyiz açaba?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...