İçeriğe Yönlendir

Motor Titreme Ve Ses

Serdal Durgan

Recommended Posts

Serdal Durgan

iyi çalışmalar arkadaşlar son 1 aydır daha fazla belli olacak şekilde motor rölantide çalışırken aşırı titreme oluyo ve içeriye yoğun bir tıkırtı sesi geliyo. ama sadece rölantideyken. hafif gaz verdiğimde hiçbir problem yok. ford servise götürdüm çalışması normal bir problem yok dediler. başka bi ustaya baktırdım. motoru söküp pistonlara bakmam lazım dedi koşarak uzaklaştım :) bugün detaylı olarak tekrar kendim inceledim. motor kapağının altında bulunan sünger tabaka parçalanmış. tekrar sünger yerleştirdim. tıkırtı sesi gitti gibi. motora kulağımı dayadığımda  hava filtresinin oradan daha fazla ses geldiğini farkettim. hava filtresini söktüm bir problem yoktu.  rölantide ciddi anlamda sarsılma yapıyor motor. sizce bir çözümü varmıdır?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Enjektör pulları belli bir süre sonra tıkırdama yapıyor, ayrıca motor plastik kapağının altına o süngeri koyan Ford mühendisini de yakalamak isterim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdal Durgan

Enjektör pulları belli bir süre sonra tıkırdama yapıyor, ayrıca motor plastik kapağının altına o süngeri koyan Ford mühendisini de yakalamak isterim.

hüseyin bey motor bloğunun arkasına kalın ses yalıtım süngeri ile biraz destek yaptım. tıkırdama sesi tamamen bitti. seside düzeldi. motoru biraz daha az hareketli hale getirebileceğimiz bir yöntem varmıdır? yada motoru tutan vida v.s

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

hüseyin bey motor bloğunun arkasına kalın ses yalıtım süngeri ile biraz destek yaptım. tıkırdama sesi tamamen bitti. seside düzeldi. motoru biraz daha az hareketli hale getirebileceğimiz bir yöntem varmıdır? yada motoru tutan vida v.s

Maalesef, bu proce iyi bir fantezi olarak kalır sadece. :)

Ayrıca motor sallanmazsa siz sallanırsınız, dolayısı ile arabanın her gün bir tarafı bozulur.

Bu arada motor bloğunun arkası derken?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

enjektörler temizlenecek bence. yakıt sıkıntısı da olabilir. würth felan geçirebilir. kurum tarzı şeyler de olabilir.

km niz kaç?

Motor siz yüklendikçe şekil değiştirmelidir. Sabitlerseniz bir yerleri kırarsınız. O desteği acilen sabah sökün.

Yorum bağlantısı
Serdal Durgan

Maalesef, bu proce iyi bir fantezi olarak kalır sadece. :)

Ayrıca motor sallanmazsa siz sallanırsınız, dolayısı ile arabanın her gün bir tarafı bozulur.

Bu arada motor bloğunun arkası derken?

kapağın alt tarafında bulunan boşluk. yarına resim atıcam. sabitleme dediğimde en azından titreşim sarsıntı emici bir uygulama :) 

enjektörler temizlenecek bence. yakıt sıkıntısı da olabilir. würth felan geçirebilir. kurum tarzı şeyler de olabilir.

km niz kaç?

Motor siz yüklendikçe şekil değiştirmelidir. Sabitlerseniz bir yerleri kırarsınız. O desteği acilen sabah sökün.

135.000 km. zaten 90000 den beri bor katkılı enjektör temizleyici kullanıyorum. destek dediğimde bildiğiniz sünger çok sıkı birşey değil yani. yine titriyor ancak sarsıntıyı ve sesi engelliyor. asıl sıkıntı şurada aslında, ford servis normal dedi ancak ciddi anlamda motor çalışması eskisi gibi değil. bakmamız lazım baskı balata falan sökülecek sökülüncede mecbur değişecek bişey bulursak yaparız diyolar. şans işi gibi resmen. güven vermediler bana. o kadar masrafada girmek istemiyorum açıkcası. birde son olarak önden bakıldığında motor kapağının sağ üst tarafında motordan bağımsız sigorta kutusu mevcut . o kutunun üzerindede aşınma fark ettim. yani motorun sarsıntısı son zamanlarda bariz değişmiş ki o aşınmayı oluşturmuş. sabah onunda resmini atıcam. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...