İçeriğe Yönlendir

Smh Garaj Citröen C3 Mk1 (Act Ev Sahipliğinde)

Semih İzgi

Recommended Posts

Semih İzgi
(düzenlendi)

Selamlar,

Hanıma aldığımız 2.el C3'ümüz temiz bir araç olmasına rağmen son derece bakımsız bir boyaya sahipti.  Hem pisliğini temizlemek hemde yaza hazırlamak için sırasıyla;

Yıkama
Kil
İpa Alkol temizliği
Tekrar yıkama ve durulama
Far zımpara + restorasyon
Meguiars Ultimate C.
Autoglym SRP
Autoglym EGP

Uygulandı.  Tabi uygulamalar esnasında düzgün bir pasta atmak için düzgün bir Cut (sert) ped'in şart olduğunu öğrenmiş oldum. Autoclub' personellerinden Ahmet bey'in ödünç vediği ped ile çok daha düz bir yüzey elde ettik. (3m marka sert pasta da denedi bölgesel olarak  UC den daha agresif ve daha güzel sonuç verdi)

Aracı yıkayan ACT Gaziantep (zirve) ekibi yapacağım restorasyona ev sahipliği ederek esnaflığın ve iyi hizmetin hala mevcut olduğunu gösterdi.  Kar amacı gütmeden, her türlü yardımı ve ikramı esirgemeden 10 yıllık müşteriymişim gibi davrandıkları için kendilerine çok teşekkür ederim. 

Aracın bir tarafı Ahmet bey tarafından uygulamaya alındı ve son derece başarılı sonuç aldık. 

İşte fotoğraflar.

QMEmDvR.jpg

gs09o7d.jpg
rmoT02V.jpg
KOphmfQ.jpg
8tTuo2O.jpg
E1KnabI.jpg
PkmnJ71.jpg
XYPS4qU.jpg
tAn2wEn.jpg
sTmwPP8.jpg
uPZBXlb.jpg
Cd2TC48.jpg
EZv8IPB.jpg
2bvOExy.jpg
OiMI0LY.jpg
VEWgp8S.jpg
IdMODDg.jpg
0Eo1Qzl.jpg
IX9Iimj.jpg
6ZK0ArM.jpg

Vakit ayırdığınız için teşekkürler.

tarihinde Semih İzgi tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Anıl Akgül

Semih ellerin dert görmesin ..

Doğruyu söylemek gerekirse arabanın boya durumu çok fenaymış..

Şimdi bayağı adam olmuş ..

Keşke ilk başta farklı bir pasta ve yün pedle girseydin ..

Bu kadar yorulmazdın :)

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Semih ellerin dert görmesin ..

Doğruyu söylemek gerekirse arabanın boya durumu çok fenaymış..

Şimdi bayağı adam olmuş ..

Keşke ilk başta farklı bir pasta ve yün pedle girseydin ..

Bu kadar yorulmazdın :)

Çok sağol abicim.  Orta ped + UC yi yetersiz buldum.  Belki sadece peddendir bilmiyorum ama bana güzel bir cutting ped ile ihtiyaç varsa kullanımı kolay UC'den agresif pasta tavsiye et.  :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Anıl Akgül
(düzenlendi)

O çiziklere cutting pedi UC ile de yapsan maksimum sonuç bu olurdu .. 

Biraz daha agresif bir pasta ve yün pedle girebilirdin ama bu durumda tekrar polisaj yapma bir süre ...

Yapacağın zaman tekrar haberleşiriz .. 

Şimdi söylesem tekrar girişirsin :) Yazık verniğe ..

tarihinde Anıl Akgül tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

O çiziklere cutting pedi UC ile de yapsan maksimum sonuç bu olurdu .. 

Biraz daha agresif bir pasta ve yün pedle girebilirdin ama bu durumda tekrar polisaj yapma bir süre ...

Yapacağın zaman tekrar haberleşiriz .. 

Şimdi söylesem tekrar girişirsin :) Yazık verniğe ..

Bu araç için değil, bu araç zaten bundan sonra pasta yemeyecek, en fazla hare giderici + boya koruma vb ürünler.  Pasta 1 kere atılır felsefesinden yanayım :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Fotoğraflar bende görünüyor. Aynı sıkıntıyı yaşayan başka üyemiz var mı? başka yere yüklerim fotoğrafları.

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Ben resimleri göremedim  :unsure2:

Semih,Fotoğrafları göremiyorum  :unsure2:

Ben de göremiyorum.

Başka siteye attım. Kontrol edermisiniz?

Yorum bağlantısı
Mahmut Şahin

bu dünyada rahat ediyim istiyorsan bayan olarak gelecen bu aleme. arabanı alsınlar, yıkasınlar, parlatsınlar, bakımlarını zamanında halletsinler ohhhhhh sen sadece bin keyfini sür. güzel iş vallaa... (sözüm sadece senin hanıma değil Semih hepimizin eşi araba konusunda sanırım birbirlerine benzerler) bir de maşallah diyeyim yapılan uygulamaya da gönlün kalmasın.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Maşallah :nazar:

Kuş yanıklarına çözüm yok di mi :(

Yok abi. Araç eski sahibinde açıkta yattığı için kusurlar astara kadar inmiş. Yapacak hiçbirşey yok.  Zaten boya okadar zarar görmüş ve yıpranmıştı ki anlatamam. Efsane bir restorasyon oldu. 

bu dünyada rahat ediyim istiyorsan bayan olarak gelecen bu aleme. arabanı alsınlar, yıkasınlar, parlatsınlar, bakımlarını zamanında halletsinler ohhhhhh sen sadece bin keyfini sür. güzel iş vallaa... (sözüm sadece senin hanıma değil Semih hepimizin eşi araba konusunda sanırım birbirlerine benzerler) bir de maşallah diyeyim yapılan uygulamaya da gönlün kalmasın.

Vallahi öyle Mahmut abi :)   Teşekkür ederim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...