İçeriğe Yönlendir

Ford Fiesta 1.6 Trend X Powershift Hakkında Görüşleriniz

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Merhaba 

Uzun süredir bol bol kiralık ford fiesta kullandım. Bu araba içi genel olarak çok memnunum. Fakat bu otomobili Powershift ve Trend X paketle hiç kullanma şansım olmadı . 

Trend X almaktaki amacım, cruse kontrol olayını sahip olmak istemem. Merak ettiğim şey ise Cruse kontrol klitli iken Powershift şanzımanın inişli çıkışlı yollarda kendi kendine Downshift veya Upshift yapabiliyormu. 

Diğer sorum ise aracın yıllık maliyetine 

Trafik sigortası 

Kasko fiyatları 

MTV ve diğer vergileri ne kadar tutuyor. 

Koç ailem indirim ile 44000 tl fiyat veriyorlar. Malesef dahada üstüne çıkamam. Bir Ecoboost 1.0 alacak bütce sahip değilim. Ayrıca titanium donanaım 1.0 ecoboost satın alsanız dahi X paket olmadığı için Cruise control yok. 

İlginiz için şimdididen teşekurler 

Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

trend x değil ama titanium x paket sahibiyim. :blush:  powershift şanzımanı severek kullanıyorum.   :good1:

an itibariyle pek yokuşlu yollarda kullanmıyorum ama arada sırada uzun yolculuk yaptığımda, birkaç saniye gecikmeli de olsa kendini ayarlayıp toparlıyor, haliyle motor bağırıp devir yükseltiyor. ben de o durumlarda arabanın kendi kararını fazla beklemeden S moduna alıp manuel hallediyorum. henüz manuel değiştirmeyi D modunda sabitleyemedim. (D de ekranda kaçıncı vites olduğu görünüp kayboluyor, S de vites sürekli görünüyor.)

ya da ben deneyim sahibi ve becerikli değilim.  :p   yıllardır otomatik kullananlar daha iyi yardımcı olacaklardır.  ;)

Ocak 2014 için:

Trafik sigortası : axa sigorta  278 tl

Kasko fiyatları : axa sigorta  882 tl

MTV : yıllık  859 tl

Ocak 2015 için:

Trafik sigortası : sompo-japan  550 tl *

Kasko fiyatları : axa sigorta  727 tl

MTV : yıllık  945 tl

1 yaş bakım masrafı :  358 tl 

* : (kardeşe vermiştim, ufak bi kaza yaptı, o yüzden biraz yüksek.)  :p 

umarım istediğine tez zamanda kavuşursun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Hocam gözüm korktu, Arabayı kredi ile almasam batmazdı rakamlar, Ama şimdi kara kara düşünüyom. 

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Otomatik vites ne kadar gelişmiş olursa olsun verdiği kararları beyne yüklenmiş 7-8 yazılım ve 8-10 sensör ile karar verip uygulamaktadır.Bir insan beyninin yol durumana göre karar alması belki 1 saniye bile sürmezken otomatik şanzımanın algılayıp en doğru kararı vermesi 1 saniyeden çok fazla en az 4-5 saniye sürmekte hatta bazı durumlarda kafası karışıp bocalayıp salakça işlerde yaparak süreyi uzatabilmektedir. Hani bir laf vardır ya " geçinmek için gönlün varsa karşındakini olduğu gibi kabul et". 20 seneye yakındır çok çeşitli otomatik vites araç kullanan biri olarak acizane tavsiyem şanzımana çok fazla müdahelede bulunmazsanız birlikte daha uzun mutlu ve sorunsuz olarak yol alırsınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferhat Karaca
(düzenlendi)

Simdiden hayirli olsun. Ayni araci ayni indirimler ile Ocak ayinda 42.5 a aldim.

Sanzuman olarak cok cok ustune asilmaz iseniz Sizi üzecegini düsünmüyorum. 5 ayda 9000km oldu, arac fiyat performans olarak muadilleri arasinda güzel.

Kazasiz belasiz sürüsler dilerim.

tarihinde Ferhat Karaca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Focus3 ile powershift şanzıman kullanıyorum..

sanırım bazı güncellemeler yapmışlar daha önce titreme vs. gibi problemler yaşayan arkadaşlar olmuş..

gerçekten şanzımanı çok çok beğendim..Allah nazarlardan korusun ben çok memnunum..

Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

yukarıda bahsettiğim motor devir olayları sadece yokuşlarda oluyor, onun haricinde düz yolda yağ gibi kayıyor.

Fatih abi, normalde arabayı sürerken D konumunda sürerim, D konumundayken ne vitesi manuel değiştireyim derim ne de S ye alırım. adı üstünde zaten, bırak araba kendi halletsin.  :D

yani tavsiyenize uyuyormuşum demek ki.  ;)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...