İçeriğe Yönlendir

Rca Çıkışı Çapları Farklı Mı?

İbrahim Halil Geloğlu
Çözüme git İbrahim Halil Geloğlu tarafından,

Recommended Posts

İbrahim Halil Geloğlu

Bir arkadaşımdan anfi aldım. Rca kablosunu anfiye rahatlıkla baglayabiliyorum. Ama teyp çıkışındaki RCA ya takamıyorum. 4 tane çıkış var tek tek denedim. Acaba çap farkı mı var. Yoksa baya zorlamam mı gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

RCA çıkışlarının boyları standarttır, ya kablonuzda bir sıkıntı var ya da teybinizde. Fotoğraflamanız mümkün mü?

Yorum bağlantısı

standarddır değişmez.80 lerdede aynıydı,halada aynı.Kablon orijinal ise sıkıntı olmaz.Çin yan sanayi ise bu dediğin normal.

Rca ucundaki şase bölümü yapısından dolayı zorlama yapabilir.Kesik kesik olan ise sıkıntı yapmaz.Bütün halde ise kullanılan metal yapısına göre zorlayabilir.

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
İbrahim Halil Geloğlu

Tamam Oktay abi Rca çıkışındaki plastik özelliğini taş gibi olmuş tornavidayı ısıtıp biraz genişlettim şimdi oturdu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Halil Geloğlu

Amfi rem tetikliyici için  mavi otomatik anten kablosunu baglıyorum İnşallah doğrudur.

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Kontak bağlantılarınızı doğru yaptıysanız (sarı kablodan sürekli elektrik, kırmızı kablodan kontak açıkken elektrik gelecek, siyahtan da şase yapacak şekilde) mavi kabloyu (rem-remote-power antenna gibi ibareler yazılı olabilir) anfinize bağladığınızda teybinizle eşzamanlı açılıp kapanmasını sağlayacaktır. Aman diyeyim anfiyi direk olarak aküye bağlayıp bırakmayın.

Yorum bağlantısı
İbrahim Halil Geloğlu

Kontak bağlantılarınızı doğru yaptıysanız (sarı kablodan sürekli elektrik, kırmızı kablodan kontak açıkken elektrik gelecek, siyahtan da şase yapacak şekilde) mavi kabloyu (rem-remote-power antenna gibi ibareler yazılı olabilir) anfinize bağladığınızda teybinizle eşzamanlı açılıp kapanmasını sağlayacaktır. Aman diyeyim anfiyi direk olarak aküye bağlayıp bırakmayın.

Açıklamalarınız için teşekkür ederim. Tesisat önceden vardı ben sadece baglantı yaptım. Sadece dikkat ettiğim konu sizin dediğiniz gibi amfinin teyip ile beraber açılıp  ve kapanması mavi kablo doğru imiş. Subwoferum eksik onuda alırsam tesisat tamam inşallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Hayırlı olsun, eski araçlardan böyle ses performansı almak insana garip bir mutluluk veriyor, bende geçen hafta fordumla kaza yaptıktan sonra bizim vosvosa yaptım benzer bir işlem, sesi duydukça gülesim geliyor :D

Yorum bağlantısı
İbrahim Halil Geloğlu

Bende hayatımda ilk defa ses sistemi merakı başladı. Ucuz yollu kendi imkanlarım ile ses almak sizin dediğiniz gibi keyif verici. Bu arada Sarp bey sizede geçmiş olsun. ALLAH kimseye kaza bela vermesin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...