İçeriğe Yönlendir

Focus 2 18" Jant Uyar Mı?

Erdal Aydın

Recommended Posts

Erdal Aydın

Merhaba arkadaşlar

Hafta sonu yeni lastik almayı düşünüyordum. Dün bi arkadaşımla konuşurken lastik alacağımı söyledim. O da bende 18" takım halde var depoda boş duruyor al kullan dedi. Öyle diyince biraz heves ettim ama tereddütlerim var. Şöyle ki

Focus 2 ye uyar mı bu ebad? Gerçi kapı içinde lastik basınç etiketinde 18" lastik bilgisi de var ama ben bir de kullanıcı tecrübelerinden faydalanmak isterim.

18" jant dizel focusu yorar mı?

Çekişini etkiler mi?

Davlumbaza surter mi?

Yakıtı muhakkak arttıracak ama bu artış oranı ne olur?

Spor yay takmak gerekir mi?

Son olarak görsellik var. Jantları arabanın yanına koyup foto çektik.olumlu olumsuz yorumlarinizi esirgemeyin.

Yalnız foto ekleyemedim yardımcı olursanız onu da eklerim.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Forumda 18 st jantlı arkadaşlarımız var, heveslendiriyorlar kınıyorum onları :D

Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

Abi bu jantlar ST janti değil ST olsa hiç düşünmezdim☺

Düşünsene bedavaya ST jant ☺

84af049d462d3869cfeed6b409583d46.jpg

Yorum bağlantısı
Mükremin Aktuğ
(düzenlendi)

İmzama bi bak

son resimlere  =)

tarihinde Mükremin Aktuğ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

Lastikler 225/40 18 opel astra H kasadan sökülmüş astranin jantları focusa oluyor diye biliyorum

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Astrada bildiğim kadarı 5x108 bijon kullanıyor peugeot larda aynı ama bildiğim birebir uymuyor içerde bilezik vs takılıyor.

tarihinde Samet Daz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

Astrada bildiğim kadarı 5x108 bijon kullanıyor peugeot larda aynı ama bildiğim birebir uymuyor içerde bilezik vs takılıyor.

Arkadaşım da bunu söyledi, astraya takarken içine bilezik gibi bişey takmış lastikci. Sökerken de o bilezikleri almış. Benim de ihtiyacım olacak mı onlara

Yorum bağlantısı

Astraya takarken bilezik takıldı ise büyük ihtimal focus içinde olucaktır. olamayadabilir. belki direk focusa uyumludur. denemek lazım ama her halükarda aracınıza olucaktır. bi bilezikle hallolur.

Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

Peki arkadaşlar bu bilezik yada flans, ne kadar sağlıklı bunu uygulamak? Herhangi bi tehlike arz eder mi? Yoksa en iyisi orijinal 16 lara yeni 1 takım lastik alıp kafayı rahat tutmak mı?

Yorum bağlantısı
Taner Kültüroğlu

bence yakışmış böyle para çıkmadan bu görsellik kaçmaz

siz kullanmayacaksanız ben talip olabilirim benim 16'' lastikleride size veririm :biggrin:

Yorum bağlantısı

Samet ve Hakan arkadaşımızın dedikleri ddoğru bende katılıyorum. Jantları birde araç üstünde görün derim. Çekişe konfora ve yakıta mutlaka etkisi oluyor ama öyle çok büyük kayıplar yaşamazsınız .Çekişteki düşüklük sizi çok  rahatsız ederse chip tuning uygulaması ile eskisinden daha iyi hale gelir hiç  merak etmeyin. :) Yay için  tek diyebilecğim mutlaka gerekecek yoksa araç leylek gibi duruyor.jant ve lastik değişiminden sonra araca yayda takıldımı yol tutuşu zaten güzel olan focusun tadına doyulmuyor inanın. :good1:

Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

Samet ve Hakan arkadaşımızın dedikleri ddoğru bende katılıyorum. Jantları birde araç üstünde görün derim. Çekişe konfora ve yakıta mutlaka etkisi oluyor ama öyle çok büyük kayıplar yaşamazsınız .Çekişteki düşüklük sizi çok  rahatsız ederse chip tuning uygulaması ile eskisinden daha iyi hale gelir hiç  merak etmeyin. :) Yay için  tek diyebilecğim mutlaka gerekecek yoksa araç leylek gibi duruyor.jant ve lastik değişiminden sonra araca yayda takıldımı yol tutuşu zaten güzel olan focusun tadına doyulmuyor inanın. :good1:

Ya bu benim ilk arabam ve focus hiç aklımda yokken karambole geldi de aldım. Aslında golf 5 almayı düşünüyordum ama dediğim gibi bişeyler oldu, bir de tanıdık olunca focus almış oldum. Kaldı ki alırken 1 sene sonra falan satıp belki bi ev alırım diyordum. Durum bundan ibaretti aslında arabayı alıp binene kadar ve bu foruma üye olana kadar. Aldıktan sonra da masraf ve görsellik anlamında bişey yapmam diyordum sadece lastik alıp bitirecektim olayı. Siz acayip gaza getirdiniz beni, işin içine yay ve chip falan girdi. Arabaya da bağlandım zaten. Haydi hayırlısı  :rolleyes:

Yorum bağlantısı

Ya bu benim ilk arabam ve focus hiç aklımda yokken karambole geldi de aldım. Aslında golf 5 almayı düşünüyordum ama dediğim gibi bişeyler oldu, bir de tanıdık olunca focus almış oldum. Kaldı ki alırken 1 sene sonra falan satıp belki bi ev alırım diyordum. Durum bundan ibaretti aslında arabayı alıp binene kadar ve bu foruma üye olana kadar. Aldıktan sonra da masraf ve görsellik anlamında bişey yapmam diyordum sadece lastik alıp bitirecektim olayı. Siz acayip gaza getirdiniz beni, işin içine yay ve chip falan girdi. Arabaya da bağlandım zaten. Haydi hayırlısı  :rolleyes:

St virüsü bu forumda salgın halinde  var genelde focus olan arkadaşlarda oluyor bendede var  malesef kurtuluşu yok.Geçmiş olsun :D

Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

St virüsü bu forumda salgın halinde var genelde focus olan arkadaşlarda oluyor bendede var malesef kurtuluşu yok.Geçmiş olsun :D

Peki şimdi ben bu lastik chip ve yay işine girisirsem bunların hangisiyle başlamalıyım?

Malum kirada oturuyorum ve arabanın borcu da devam ediyor hepsini aynı anda yapamam. Bu uygulamalar aralarında 2 3 ay kadar bi zaman olur her ay belli bir miktar bütçe ayirabilirim arabaya.

Yorum bağlantısı

Peki şimdi ben bu lastik chip ve yay işine girisirsem bunların hangisiyle başlamalıyım?

Malum kirada oturuyorum ve arabanın borcu da devam ediyor hepsini aynı anda yapamam. Bu uygulamalar aralarında 2 3 ay kadar bi zaman olur her ay belli bir miktar bütçe ayirabilirim arabaya.

Önce lastik ve yaydan başlayabilirsin.Sonra hastalığın ilerki evrelerinde chip tuning ,marşpiyer,difüzör,çift egzoz,st spolier diye devam eder. :biggrin: Son evrelerine doğru  st ön ve arka tampon da  olur.Kurtuluş malesef yok . :biggrin: Tabi arada bazı baş gösteren semptomlarıda unutmayalım. Titanium-x stop,bi-xenon far gibi :yes:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...