İçeriğe Yönlendir

Harici Navigasyon + Tablet Tavsiye

Olgaç Öcek

Recommended Posts

Olgaç Öcek

evet arkadaşlar muhtemelen üründe problem var.

Aynı üründe sorun yaşamayan birilerini buldum çünkü. Bahsettiğim gibi gps sinyali kopma durumları yokmuş.

Ürünü iade ettim bakalım. İade bedeli yatırılınca başka bir site üzerinden sipariş geçebilirim yada varsa başka bir navigasyon ürünü tavsiyeniz değerlendirebilirim arkadaşlar?

tşkler.

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Ben hala daha tercihimi tabletten yana kullanıyorum :)

Keşke aldığınız ürün problemli olmasaydı, soğumamış olsaydınız çok da hoşuma giden bir üründü..

Yorum bağlantısı
Olgaç Öcek

Kafama yatan bir ürün olmassa belki aynısını birdaha sipariş geçerim.

Bozuk olan ürünü tekrar gönderecekleri ihtmalini veya şansını düşünmek istemiyorum tabi :D  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Hayırlı olsun, bu kez problemsiz ve ihtiyacınızı karşılayan bir şey olur inşallah..

Yorum bağlantısı
Olgaç Öcek

Arkadaşlar selamlar ,

Yeni ürün dün geldi ve şok yaşadım resmen.

Önceki tablet + navigasyon ürününü boşuna göndermişim çünkü arızalı filan değilmiş.

Yeni ürün elime ulaştığında Hyundai Getz üzerinde ilk denemesini yaptım. Dedim ki ohh bee işte navigasyon budur.

Eve ulaştım bir heyecanla istediğim yere monte ettim ve şok sonuç :biggrin:  :biggrin: :biggrin:  

GPS Sinyali aranıyor. Uydu bulamıyor.

Çıldırdım resmen , sinirden öldüm. Nasıl oluyor anlam veremedim. Acaba arabadaki bluetooth filan mı engelliyor diye kapattım arabadaki bluetooth u vs. yi. Sonuç yine aynı. :shok:

Tam yeni aldığım piranha marka ürünü fırlatıp sinirden atacaktım ki aklıma geldi.

Bende HGS etiketi var ve oda geçişlerde okumuyor. Biliyorsunuz sanırım Tit X modellerde camın özelliğinde güneş ışınlarını kesici bir özellik var. Bu sebepten HGS etiketi geçişlerde okumuyor ve okuması için belli bir yere yapıştırmamız öneriliyordu. Aynanın hemen sol veya sağ tarafındaki belli bir yere koyulması lazım.

Birde oraya koyayım istedim navigasyonu ve koydum çatttttttttt diye uydular fişek gibi patladı. Sinyal geldi. 7-9-10 tane uyduyu çok rahatlıkla bulabildi.

Yuhhh be dedim önceki ürünü bozuk diye boşuna göndermişim. Ama kesinlikle bu alet daha iyi ve bildiğimiz navigasyon ürünü sonuçta + TV kanallarını seyretme özelliği süper bence. Kesinlikle herkese tavsiye ediyorum.

Sonuç :  Tit X aracı olanlar navigasyon aletini ön camın heryerinde kullanamıyorlar.

Duyanlara duymayanlara iletirsiniz

Saygılar. ;)  :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Vay canına.. Hgs nin bazı lüks araçların camından yansıtma yapamadığını biliyordum da bizim Fordlarda bu özelliğin olduğunu bilmiyordum. Bir şey daha öğrenmiş olduk. :good1: Size de yeni cihazınız hayırlı olsun :)

Yorum bağlantısı
ibrahim turhal

http://www.gold.com.tr/navitech-rx-a780t-7inc-ips-navigasyon-cihazi_u

Mükemmel bir cihaz bende bundan alacağım ıps ekran olması da ekstra avantaj güneş ışığından ekran etkilenmez mükemmel netlikte görüntü verir

hem tv hem navi hem video oynatıyor hem tablet .

Bu tv özelliği nasıl oluyor? Yani Tv güzel yayın veriyor mu acaba? Net mi yoksa karıncalı falan mı? 

Yorum bağlantısı
Murat Kavuk

Bu doğru olamaz. Ben cama yapıştırma tomtom navigasyonu gayet rahat kullanıyordum. Şimdi aracın orjinal navigasyonunu taktım. Anten olarak da ekranın arkasında kalan boşluğa, hoparlör kapağının altına gps anteni koydum. O da hiç sorunsuz çalışıyor.

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Evet titanyum x modellerde atermik cam gps sinyalini kesinlikle etkiliyor. Bendeki navigasyon arabanın dışında uydulara daha çabuk bağlanıyor.

Yorum bağlantısı
Olgaç Öcek

Bu doğru olamaz. Ben cama yapıştırma tomtom navigasyonu gayet rahat kullanıyordum. Şimdi aracın orjinal navigasyonunu taktım. Anten olarak da ekranın arkasında kalan boşluğa, hoparlör kapağının altına gps anteni koydum. O da hiç sorunsuz çalışıyor.

Kesinlikle doğru :good1:

kafayı yedirtti hatta bana bu gerçek.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Benimde başıma buna benzer bir olay geldi. Arabadaki yol kamerası hava karardığında gece moduna geçiyor ve önündeki kızıl ötesi ışıklar aktif oluyor. Navigasyonda hemen altında duruyordu. Kızıl ötesi ışıklar navigasyonun uydulara bağlanmasını engellemişti sık sık kopuyordu gece yolculuğu mahfolmuştu.  Sonradan kameradan olduğunu anladım kamerayı kapatırkapatmaz sinyaller çoğalmıştı.

Yorum bağlantısı
Olgaç Öcek

Şimdi ise benim merak ettiğim ; İlgili navigasyon aletinin daha iyi uydu bulması amaçlı ne yapılabilir.

Radyo antenininden yararlanmak mümkünmü mesela?

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Harici anten bağlantısına bir anten bağlanabilir. Kutu içeriğinde çıkıyordu eskiden ama şimdikilerde çıkmıyor sanırım.. Oto aksesuarcılarda bulunabilir tahminimce..

Yorum bağlantısı
Bedri Baki

Selam arkadaşlar.

Bütçem Max 400 TL.

navigasyon + tablet şeklinde kullanabileceğim ürünlere bakıyorum. 3g li olması filan şart değil.

Kafamdaki en büyük soru işareti bu ürünü nereye monte edeceğim.

Bir arkadaş civic ine taktırmış.Onda gayet güzel olmuş. Ama bizim araçların konsolu biraz garip. http://www.hepsiburada.com/navitech-neotab-nav75-andorid-7-navigasyon-cihazi-p-OTDELNAV75

Kullanan arkadaşlardan yorum alabilirsem sevinirim.

Ben bu ürünü uzun zamandır kullanıyorum, sıkıntı yaşamadım. Sadece bir kere kendi hatamdan dolayı navigasyon programını sildim. Servise gönderdim, ücretsiz tekrar yükleyip geri gönderdiler. Problemsiz kullanıyorum. Tek dikkat etmeniz gereken ilk kullanırken uyduya çok geç bağlanıyor. Sabit bir yerde durup uyduya bağlanmasını beklerseniz, diğer kullanımlarda anında bağlanıyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...