İçeriğe Yönlendir

2013 Fiesta Ses Sistemi

Mehmet Can Yıldırım

Recommended Posts

Mehmet Can Yıldırım

Merhaba , aracım 2013 Fiesta fabrika çıkışlı Sony müzik paketli. Gayet tatminkâr bir sesi var ama ben daha çok bas istiyorum o Yüzden aracıma bas bağlatmaya karar verdim. Malum bagaj küçük olduğundan slim kasalara yöneldim. 3 adet subwoofer buldum ama nedir ne değildir bilmiyorum Wattlar RMS değerleri ne Olmalı bilgim yok. Amfi bağlanması gerek bu vesileyle mevcut hoparlörleri bu amfiyle beslesek olur mu? Buna uygun şekilde amfi modelleri ne Olmalı subwoofera uygun ? Eğer mevcut hoparlörleri beslemek uygun değilse mono amfi Lazım bunu biliyorum. Besleyebilirsek kaç kanallı amfi gerek? Araçta 4 hoparlör 2 Twitter mevcut. Beğendiğim subwooferlar da bunlar . Çok boğmayan mevcut hoparlörle uyum içinde Çalışacak hangisidir Önerilerinizi ve bilgilerinizi bekliyorum teşekkürler

Cadence CVL-10SW

Orijinal Kabini ile Birlikte

25 cm

Slim (İnce Model) Subwoofer

500 watts

250 watts RMS

Sony XS-GTX121LS

Orijinal Kabini ile Birlikte

30 cm

Slim (İnce Model) Subwoofer

1000 watt

300 watt RMS

Cadence CVL- 12 SW 30cm Slim 'İnce' Subwoofer Orijinal Kabinli

500 watts

250 watts RMS

30cm

Yorum bağlantısı
Alper Keskin

Tonlama konusunda önerdiğiniz ürünlerin en iyisini ancak dinleyen birisi size söyleyebilir.Fakat aşağı yukarı aynı sayılırlar bu ürünler.Almışken kaliteli markalara yönelin.Mümkünse garantili ve teknik desteği olan ürünleri tercih edin.Türkiyede distribütörü olan ve servis hizmeti veren markalara bakın.Önerdiğiniz ürünler için size 300 watt rms civarı güç veren mono amplifikatör gerekiyor.Kapı hoparlörleri amplifikatör ile beslenmeye uygun değiller.Zaten teypten bass kısılınca hoparlörler daha yüksek sesleri dahi daha az bozulma ile vermeye başlayacağından ekstra ses ihtiyacınızı gidermiş olacaksınız. Gösterdiğiniz ürünlerden Sony önerilebilir (Hiçbirini dinlemedim.Maka kalitesini göz önünde bulundurarak tavsiye veriyorum sadece)

Yorum bağlantısı
burak can umur
(düzenlendi)

tatminkar bir cevap olurmu bilmem benim içinde  orjinal sistemde bas yetersiz  geldiği için amfi ve subwoofer eklemeyi kafaya koymuştum  kısa bir araştırmadan sonra belki daha iyi uyum sağlar diye aşağıdaki sony marka subwoofer ve amfi aldım açıkçası subwoofer ince yapılı olmasından dolayı kullanışlı geldi gümbür gümbür bir ses istemiyordum bass vursun yeterdi benim için ve şuan da durum tam istediğim gibi araca biniyorum içerisi harika tatmin etti beni araçtan inip kapıları kapatınca ses çok fazla dışarıyı etkilemiyor . fazla açınca  titreme yapıyor cam ayna ama genelde 10 ve 15 arası yeterli geliyor heryeri titretip zangır zangır gezmeye gerek duymadım ben  . kısacası memnunum arka kapıları amfiye baglayabılırdım ama  gerek duymadım tatmin etmezse yaparım dedim ama gerek kalmadı bagajın 5 te 1 ini anca kaplıyor amfi ve subwoofer .

http://www.hepsiburada.com/sony-xsgtx121ls-orijinal-kutulu-ultra-slim-30-cm-1000w-subwoofer-p-OTSONYXSGTX121LS

http://www.hepsiburada.com/sony-xm-n1004-4-3-2-kanal-1000-watt-stereo-amplifikator-p-OTSONYXMN1004

Ayrıca kırklareli çevresinde yaşıyorsanız 2. seçeneğinizi dinleyip test etme ve görüntü açısından fikir edinmeniz için görüşebiliriz

tarihinde burak can umur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Efe Özer
(düzenlendi)

Amac tonlama ve ses kalıtesı ıse jl audıo ve ya audısonun baslarına bakın tabıkı aynı marka guclude bır amfı.Deck cevırıcınınde kalıtelı olması sart.Alt yapı rca vs bu ıs sıze 1500 den asagı kurtarmaz.Amac arabayı sallamaksa cadence sony vs tercıh edılebılır ama muzık dınlemekse dedıgım markalar.

tarihinde Efe Özer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Can Yıldırım

Sony alıcam gibi gözüküyor. Şimdi Alper bey orjinal hoparlörü bekleyemezsiniz diyor,Burak bey ise tam tersini söylüyor burası Kafamı karıştırdı. Ben ses seviyesi 25 lerde falan dinliyorum genelde (Max 30) . 10 15 seviyelerde sesi az alırım gibi geliyor ?. Volume 30 a dayandığında bas nasıl tepki verir çok mu boğuk boğuk çıkar hoparlörlerden gelen sesi bastırır mı ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Can Yıldırım

Deck çeviricisi önerisi alabilir miyim? Amacım arabayı sallamak değil güzel bas dinlemek , hoparlörler çok güzel ses veriyor zaten

Yorum bağlantısı
Efe Özer

Deck çeviricisi önerisi alabilir miyim? Amacım arabayı sallamak değil güzel bas dinlemek , hoparlörler çok güzel ses veriyor zaten

Amac guzel bas dınlemekse kalıtelı urunler secmekte fatyda vardır.Ikıncı el bulabılırsınız.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-oto-ses-sistemleri-aksesuar-audison-connnection-sl-i2-dek-cevirici-214861208/detay

Yorum bağlantısı
Barış Çetin

Audison deck çeviriciler gayet başarılı sub konusuna gelicek olursak RE Audio nun 20-25 cm sub larına bakmanızı öneririm ki orjinal hoparlörler sub ın altında ezilmesin

Yorum bağlantısı
Alper Keskin

Orjinal hoparlörlere ampli bağlanır.Ancak hoparlörler amplifikatöre uygun olmadığı için kısa sürede yanabilir.Kontrollü kullanmak gerek... Genelde fabrikasyon hoparlörler ana ünitenin gücü ile beslenmeye yetecek kadar güç üreten tiptedirler. Ana üniteniz zaten sony olduğu için haricen ampli masrafına girmeye gerek yok.

Yorum bağlantısı
Mehmet Can Yıldırım

Öneriler için teşekkürler

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...