İçeriğe Yönlendir

Arac Isınınca Stop Edıyor

Erdem Siner
Çözüme git Erdem Siner tarafından,

Recommended Posts

Erdem Siner

merhabalar 

2008 fiesta aracım 130km hız ile giderken birden bire stop etti yeniden marsa bastm calıstı fakat yıne stop ettı ustaya goturdum bılgısayara baglık krank mılı sensörü arızası dedı degıstırdık sensoru duzeldı arac 4 saat kadar sorunsuz kullandm fakat yenıden stop etmeye basladı tamıre goturdum sorunu bulamadılar makıneye bagladık yıne olmadı sorun ne olabılır sızce ...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Oring'ler kontrol edildi mi? Fiesta'ların kronik hastalığıdır. Hava yapıyor olabilir sistem.

Yorum bağlantısı
Erdem Siner

egr valfi bitmiş dediler az önce hber geldi ama egr valfi araca stop ettırırmı ...

Yorum bağlantısı
Nevzat YÜKSEL

Valla kardeşim 2 hafta önce bizzat başıma geldi krank sensör arızası.. garajdan çıkmak için arabayı çalıştırdım tam manevra yapacağım sıra motor durdu akü bitene kadar da bastım çalışmadı sanayiye çekip baktırınca sensör değişti ve düzeldi..yeni sensör arızası genellikle connektörlerin uçlarına su deyip oksitlenince olurmuş..yenisini takmadan önce ustam gireceği yuvayı pas sökücü ile iyice fırçalayıp temizlemişti..bir de buna dikkat edin zira sensörün konnektörlerinde temazsızlık olunca tekrar stop ettirir.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

egr valfi bitmiş dediler az önce hber geldi ama egr valfi araca stop ettırırmı ...

Valf iptal edilse bile çalışır araç?

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Erdem Siner

sorun çözüldü triger kasnagı arızasından dolayıymış ... 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

sorun çözüldü triger kasnagı arızasından dolayıymış ... 

Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...