İçeriğe Yönlendir

Yağ Değişimi Servis Uyarısı

Özgür Bostan

Recommended Posts

Özgür Bostan

Arkadaşlar arabam daha 13.000 km de yağ değişimi servis uyarısı geliyor ekrana.15.000 km de bakım yaptıracağımı söylediler ama 13.000 km de uyarı veriyor.Şuan işlerim dolayısıyla gidemiyorum biazdaha bu şekilde böyle kullansam sorun olurmu.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

KM'den bağımsız olarak yıla göre de uyarıyı verir. 1 sene ya da 15bin km'de bir yağ uyarısı ile karşılaşırsınız. En yakın sürede bir haftasonu için randevu alın. Motor aracın kanı gibidir. Kötü kan, kötü vücuttur...

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Arkadaşlar arabam daha 13.000 km de yağ değişimi servis uyarısı geliyor ekrana.15.000 km de bakım yaptıracağımı söylediler ama 13.000 km de uyarı veriyor.Şuan işlerim dolayısıyla gidemiyorum biazdaha bu şekilde böyle kullansam sorun olurmu.

. Aracın üretim tarihi itibari ile bir yıl ya da 15 bin km de bu uyarıyı verebilir. 15 bini beklemeyin hele de bir yıl dolmuşsa.

Yorum bağlantısı
Ömer Lütfi Şahin

Araclar avrupa standartlarinda uretildiginden (yurtdisinda bakimlar 10binde yapiliyor) 10bin kmden sonra servis uyarisi veriyor. Eger arkadaslarin dedigi gibi bir yil dolmadiysa 15000kmyi bekleyebilirsiniz sorun olmaz. Uyariyi silmek için yarı kontakta debriyaj ve frene ayni anda belli bir sure basmaniz yetrli diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...