İçeriğe Yönlendir

1.6 Fiesta Tdci Sport Ilk Çalışırken Mazot Atması Ve Carbon Clean

Murat Menzilcioğlu

Recommended Posts

Murat Menzilcioğlu

Merhaba Arkadaşlar,

2007 model Fiesta 1.6 Tdci aracımda ilk çalıştırma esnasında çok fazla miktarda siyah dumanla birlikte acaip bir mazot kokusu oluyor. birde ilk çalıştırma ve stop etme sırasında motorda sallantı oluyor. Bunların sebebleri hakkında bana bilgi verecek ardaşlar varsa çok sevinirim.

birde araca carbon clean yaptırmayı düşünüyorum daha önce yaptıran var mı? varsa 140bin üstü araçlarda sıkıntı olur mu?

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Merhaba Arkadaşlar,

2007 model Fiesta 1.6 Tdci aracımda ilk çalıştırma esnasında çok fazla miktarda siyah dumanla birlikte acaip bir mazot kokusu oluyor. birde ilk çalıştırma ve stop etme sırasında motorda sallantı oluyor. Bunların sebebleri hakkında bana bilgi verecek ardaşlar varsa çok sevinirim.

birde araca carbon clean yaptırmayı düşünüyorum daha önce yaptıran var mı? varsa 140bin üstü araçlarda sıkıntı olur mu?

Abi naber ya..

Yukarda arkadaşların dediği gibi enjektörlerde sorun var bencede. 

İlk zamanlarda da bir problem vardı ozaman değiştirdin mi tamir mi edilmişti 

Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

fiestacılar basıyo yavaştan burayı :D enjektör gibi gözüküyo denildiği gibi ama titreşim konusuyla alakalımıdır ki ilk çalışmada ve stop ederken 

Yorum bağlantısı
Murat Menzilcioğlu

Abi naber ya..

Yukarda arkadaşların dediği gibi enjektörlerde sorun var bencede. 

İlk zamanlarda da bir problem vardı ozaman değiştirdin mi tamir mi edilmişti 

İyiyim Sami Sen nasılsın?

ilk aldığımda enjektörleri temizletmiştim epeyde para vermiştim temizliğine.

enjektör pllarında olabilirmi acaba sorun cuma günü servise göstercem bandırmada da anlıyolarmı burdaki elemanlar emin de değilim.

Bursada bildiğiniz güvenilir servis var mı?

motor kulagı gidiktir  ;)

Motor kulağı?

Kötü bişey mi acaba anlamadım ..

turbo hortumları da olabilir, basit olandan başlayın. Sarsıntılı oluşu akışmetre vb de olabilir 

Turbo hortumu geçen yaz delinmişti değişti titreme ondan da olabilir düşünmemiştim hiç bunu.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...