İçeriğe Yönlendir

Kör Nokta Uyarı Sistemi Ekleme

İnan Çınar

Recommended Posts

İnan Çınar

Merhaba  nette gezinirken c-max için kör nokta ikazlı ayna gördüm. bu ayna alınırsa extradan başka parça ihtiyacı olmadan yazılımla aktif etmek yeter mi acaba? gauge menüde gösterge üzerinde kör nokta uyarı sisteminin ışığı yanıyor. bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Kör nokta uyarıcı aynalarda aracın arka tarafında ve yanlarında sensörler var. Bu sensörler vasıtası ile kör nokta uyarıcı devreye giriyor. Tek başına ayna almak yetmiyor maalesef

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Çok faydalı bir uygulama olur. Ancak bildiğim kadarı ile bu sisteme sahip otomobiller tampon-çamurluk birleşim noktasında bir sensör daha bulunduruyor. O sensöründe açısı park sensörleri kadar geniş değildir diye tahmin ediyorum.

Bakalım yapabilecek babayiğit var mı forumumuzda :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Ulupınar

muhtemelen gerekli parçalar 

aktif etmek için modül 

çapraz trafik sistemi  [arka çamurlukların içerisinde )  sensörleri tesisat şanşlı iseniz belki tesisat olabilir sadece aynaların yeteceğini düşünmüyorum. 

Çünkü başka bir forumda bir abimiz aracı için araştırma yapmıştı fakat sonuçlandıramadı :)

Yorum bağlantısı
Murat Kavuk

Aslında zor bir iş değil de biraz pahalı. Resimde kırmızı ok ile gösterdiğim BIS modüllerinden size iki tane lazım. Bu modüller radar görevini görüyorlar ve can-bus üzerinden sağdaki ve soldaki kapı modüllerine bilgi gönderiyorlar. Kapı modülleri de aynanın üzerindeki ledleri yakıyor gerektiğinde. Sıkıntı BIS modüllerin fiyatı. Tanesi 2000 liranın üzerinde. Daha buna montaj parçaları, ayna ve tesisat da gerekcek..

Wnv9ON.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

:biggrin: Kafayı çıkartıp, bakmak daha kolay.

Anam babam usulü değil mi abi   :D

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Astarı yüzünü geçecek sanırım. Youtube de biri Kia nin eski bir aracına takmış. O kadar maliyetinin olmayacağını düşünmüştüm. Aracımı almadan kullandığım test aracında vardı ve cok hoşuma gitmişti.

Yorum bağlantısı
Harun Ayan

kullandığım araçta var bazen uyuz oluyorum ayna bir anda aşağı iniyor tam geri bakamıyorum elle yukarı alıyorum.bana göre çok gerekli bir özellik değil.

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Park sensörü mantığı, ufak oynama ile olur zaten

Otomatik parka ait arka sağ ve sol yandaki sensorlerden elektrik alıp Aynadaki lamba ya versek sensör uyarı verdiğinde Aynadaki ikaz lambası yansa mesela? Çok mu saçmaladim[emoji4]
Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu

Servet abi mantık güzel ama park sensörünün mesafesi kısa kalır sanki.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Otomatik parka ait arka sağ ve sol yandaki sensorlerden elektrik alıp Aynadaki lamba ya versek sensör uyarı verdiğinde Aynadaki ikaz lambası yansa mesela? Çok mu saçmaladim[emoji4]

Yoo, ufak bir iki işlem yapılacak :)

Servet abi mantık güzel ama park sensörünün mesafesi kısa kalır sanki.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...