İçeriğe Yönlendir

Bu Cihaz Ile Polisaj Yapılır Mı?

Cüneyt Demir

Recommended Posts

Cüneyt Demir
Arkadaşlar bu cihaz ile pasta cila yapabilir miyim.

Uygun ped olur mu veya uydurulur mu?

Bosch Pex 270 a zımpara makinesi normalde.

Dönme hızı da düğmeye baskınıza göre ayarlanıyor.

gwHAzOr.jpg

n3wW7Kb.jpg

aCCZmok.jpg

Yorum bağlantısı
Cüneyt Demir

Devir yüksek gelir boyayı yakabilir.

Yumuşak bir ped uydursak düşük devirde falan.Hiç mi oluru yok abi.  :unsure2:

Yorum bağlantısı

Bildiğim kadarıyla bu dairesel dönüş yapmıyor,sadece titreşim sağlıyor, hem yakabilir hem de gerekli uygulamayı yapmanı sağlamaz diye düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

maceraya gerek yok ki...

olmaz bence...

Neden macera olsun ki.. Belki de işe yarar bir alet elinde ki. Tekrar masraf etmeye gerek kalmaz belki de.

http://www.ensarshop.com/bosch-pex-270-a-elektrikli-270-watt-125-mm-eksantrik-zimpara-makinasi

Detayları yazıyor. Polisaj yapılabiliyormuş..

Polisaj ve yuvarlatma işlerinde,zımparalama parlatır.

Zımpara ve polisaj işleri için kompakt ve güçlü (270 Watt) çözüm:Dönmeli eksantrik harekete dayanan Bosch-PEX prensibi,yüksek zımparalama performansında en ince zımparlamayı ve polisajda en iyi sonuçları sağlar.

Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek

Neden macera olsun ki.. Belki de işe yarar bir alet elinde ki. Tekrar masraf etmeye gerek kalmaz belki de.

http://www.ensarshop.com/bosch-pex-270-a-elektrikli-270-watt-125-mm-eksantrik-zimpara-makinasi

Detayları yazıyor. Polisaj yapılabiliyormuş..

Polisaj ve yuvarlatma işlerinde,zımparalama parlatır.

Zımpara ve polisaj işleri için kompakt ve güçlü (270 Watt) çözüm:Dönmeli eksantrik harekete dayanan Bosch-PEX prensibi,yüksek zımparalama performansında en ince zımparlamayı ve polisajda en iyi sonuçları sağlar.

titreşim zımpara yüzeyi toz halinde kaldırmıyor mu ? alttaki temiz yüzeyi meydana çıkarmak için...

ben mi yanlış biliyorum ?

ayrıca web sitesindeki foto, macun çekilmiş yüzeyi temizleme için :)

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

O polisaj bu polisaj değil, ahşap masaya uygulama yapmaya da polisaj denilebilir . Bu makine araç boyasında polisaj amacıyla kullanıma uygun değil.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

O polisaj bu polisaj değil, ahşap masaya uygulama yapmaya da polisaj denilebilir . Bu makine araç boyasında polisaj amacıyla kullanıma uygun değil.

İşte böyle işi bilen birilerinden yorumlar bekliyoruz. :)

Yorum bağlantısı
Cüneyt Demir

Yorum yapan herkese teşekkür ederim.sanırım pasta cila projesi bir süre duracak.

Yorum bağlantısı
Cüneyt Demir
(düzenlendi)

Köksal abi 150 tl ile nasıl bir cihaz alabilirim?

Tavsiyeniz olur mu?

Örneğin şu ürün http://www.n11.com/oto-polisaj-makinesi-cila-makinesi-oto-parlatici-8015-P31130310iş görür mü?

Teşekkürler.

tarihinde Cüneyt Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek

yazmayacaktım amma yazayım,

pasta cila işleri herkesin yapacağı bir işlem değil,

yanlış uygulama neticesinde boyayı yakan çok kişi biliyorum...

onun için işi ehline bırakmak gerek...

Yorum bağlantısı
Cüneyt Demir

yazmayacaktım amma yazayım,

pasta cila işleri herkesin yapacağı bir işlem değil,

yanlış uygulama neticesinde boyayı yakan çok kişi biliyorum...

onun için işi ehline bırakmak gerek...

Zaten vazgeçecek gibiyiz.Maliyet olarak dışarda yapılan fiyata geliyor.

Yorum bağlantısı

Tavsiyeniz olur mu?

Örneğin şu ürün http://www.n11.com/oto-polisaj-makinesi-cila-makinesi-oto-parlatici-8015-P31130310iş görür mü?

Teşekkürler.

Bu ürünü bende kullanıyordum , gayet güzel , sonuçta profesyonel değilsin.Ama pasta yapma, araç üzerindeki cilayı bozar aracı matlaştırırsın.sadece amatör olarak cila için bu makine yeterli . aynı ürün çok daha uygun fiyatlara da var. 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

Tavsiyeniz olur mu?

Teşekkürler.

Bu da iş görmez pastayı yedilecek güçü çıkarması mümkün değil. uygun fiyatlı olarak einhell po1100, max extra, cat power, koçtaştan performane power gibi markalara bakabilirsin, koçtaşta 130 tl ye bu aralar olması lazım. Bauhauslar makita marka polisaj makinesini günlük 20 tl ye kiralıyor. Detailturkey de alıp da 1 kez kullanıp satanlar da oluyor, sıfırdan farkı fiyatı hesabı ;)

Fiyat olarak bakarsan işe ilk kurulumu dışarda yaptırmaktan maliyetli olur. Ben şu an 4.ve 5.polisaj makinelerimi kullanıyorum, ufak ufak model yükseltirsin istersen.

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cüneyt Demir

Bu da iş görmez pastayı yedilecek güçü çıkarması mümkün değil. uygun fiyatlı olarak einhell po1100, max extra, cat power, koçtaştan performane power gibi markalara bakabilirsin, koçtaşta 130 tl ye bu aralar olması lazım. Bauhauslar makita marka polisaj makinesini günlük 20 tl ye kiralıyor. Detailturkey de alıp da 1 kez kullanıp satanlar da oluyor, sıfırdan farkı fiyatı hesabı ;)

Fiyat olarak bakarsan işe ilk kurulumu dışarda yaptırmaktan maliyetli olur. Ben şu an 4.ve 5.polisaj makinelerimi kullanıyorum, ufak ufak model yükseltirsin istersen.

Teşekkürler abi.İki arkadaş olduğumuz için masrafları bölüşürüz hem de temiz yaparız diye düşündük.Anlaşılan üçüncü arkadaş bulmak lazım. :D

Koçtaş falan buralara 20 yıl sonra ancak gelir abi. :(

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek
(düzenlendi)

Abi n11de örnek verilen ürün performance power değil mi? 

Şu ürün var koçtaşta performance powerın: http://www.koctas.com.tr/zimpara-ve-polisaj/performance-power-polisaj-makinesi-s1mgw180-1200-w-/4785-8753/

Birde bu var ancak dikey olduğundan tavsiye edilmiyordu : http://www.koctas.com.tr/zimpara-ve-polisaj/performance-power-polisaj-makinesi-1010-w/5527-10045/

tarihinde Yasin Mümin Şimşek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cüneyt Demir
Yasin Şimşek

Onu paylaştım bende abi.İlkten başka ürünü kopyalamışım ondan düzenledim mesajı tekrardan  :)

Köksal abi şu ürün için düşüncelerini söylerse benim açımdan da faydalı olucak bende yavaştan bu işe girmeyi düşünüyorum  :flowers:

Yorum bağlantısı
Cüneyt Demir

Onu paylaştım bende abi.İlkten başka ürünü kopyalamışım ondan düzenledim mesajı tekrardan  :)

Köksal abi şu ürün için düşüncelerini söylerse benim açımdan da faydalı olucak bende yavaştan bu işe girmeyi düşünüyorum  :flowers:

http://www.koctas.com.tr/zimpara-ve-polisaj/performance-power-polisaj-makinesi-s1mgw180-1200-w-/4785-8753/?cm_vc=koctas.com.tr:pr_product

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

130 TL lik olan uygundur. Bi de kendinden tablalı 10-15 TL lük sünger pedler başlangıç için iyidir ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...