İçeriğe Yönlendir

Eski Plakama Mtv Borcu

Mehmet Yığılı

Recommended Posts

Mehmet Yığılı

Merhaba,

2 ay önce sıfır aldığım aracın plakasını değiştirdim ve temmuz mtv borcu olarak hem eski plakam hem yenisi çıkıyor. Telefonlar da tabi ki meşgul (vergi dairesi + trafik).

Daha önce başına gelen ve nasıl çözüm bulacağımı bilen var mı? (Mümkünse vergi dairesine gitmeden...)

Yorum bağlantısı

Vergi dairelerinde iadeli taahhütlü posta ile dilekçe yazıp başvuru yapabiliyorsunuz.Ben önceki arabamın mtvsini düşürtmek için bu yolu izlemiştim ve tutarları düşürmüşlerdi.

Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek

Vergi dairelerinde iadeli taahhütlü posta ile dilekçe yazıp başvuru yapabiliyorsunuz.Ben önceki arabamın mtvsini düşürtmek için bu yolu izlemiştim ve tutarları düşürmüşlerdi.

bir önceki aracınız neydi ? mtv'si kasko bedelini %5 aşıyor muydu?

Yorum bağlantısı
Mehmet Yığılı

Az önce kağıthane emniyet'e ulaşabildim, iki plakayı da sistemde incelediler. Eski plaka için böyle bir plaka görünmüyor zaten sistemde dediler, vergi dairesine de kayıtlı değil internet yanıltıcı olabiliyor dediler. Ama pek güven verici bir açıklama olmadı açıkçası, e-devlet'e bakıyorum ve 1 ay önce baktığımda tek bir araç için mtv borcu çıkarken (temmuzda ödenecek şeklinde), şimdi eski plakam da çıkıyor. Gitmek zorunda kalacağım gibi en sonunda...

Yorum bağlantısı
Alparslan Coban

benzer bir olayı geçen hafta yaşadık bir arkadaşıma satışını 6 ay önce verdiği arabadan internette vergi borcu çıkıyodu e devlette de gözküyordu üstelik satış tarihi sonrasına ait mtv neyse vergi dairesine gittik düzelttiler sorun çıkmadı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yığılı

benzer bir olayı geçen hafta yaşadık bir arkadaşıma satışını 6 ay önce verdiği arabadan internette vergi borcu çıkıyodu e devlette de gözküyordu üstelik satış tarihi sonrasına ait mtv neyse vergi dairesine gittik düzelttiler sorun çıkmadı

Vergi dairesine gideceğiz yani.... Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Mehmet Yığılı

Bu arada bugün vergi dairesini aradım, sistemsel bir şeydir, düzelir dediler bakalım göreceğiz..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...