İçeriğe Yönlendir

Bu Cihaz Işe Yarar Mı?

Serkan Aktay

Recommended Posts

Serkan Aktay

Sizinki işlemci olarak daha iyi görünüyor. Bunda fazladan radar için bir şeyler var. Sizin cihazdaki navigasyon çalışıyor mu? Bir de androidini kullanırken telefonu taşınabilir mobil ağ yapıp mı kullanıyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Sizinki işlemci olarak daha iyi görünüyor. Bunda fazladan radar için bir şeyler var. Sizin cihazdaki navigasyon çalışıyor mu? Bir de androidini kullanırken telefonu taşınabilir mobil ağ yapıp mı kullanıyorsunuz?

O radar için kullanılan şeyin hapis cezası var Türkiye'de..

"Radarları tespit eden radar dedektörü olarak adlandırılan bu tip cihazların kullanımı ile ilgili Karayolları Trafik Kanunu'nda iki ayrı madde bulunuyor. Madde 51/5-a'ya göre hız sınırlarını tespite yarayan cihazların yerlerini belirleyen veya sürücüyü ikaz eden cihazları imal veya ithal etmek yasak. Bu yasağa uymayanlar 2 bin 203 lira ile 3 bin 673 lira arasında para ve 6-8 ay arasında hapois cezasına çarptırılıyor. Madde 51/5-b'de ise bu cihazları araçlarda bulundurmanın cezası düzenleniyor. Buna göre araçlarında radar tespit cihazı bulunduran sürücüler bin 462 TL ile 2 bin 203 TL arasında değişen para cezaısna ve 4-6 ay arasında hapis cezasına çarptırılıyor. Ayrıca sürücülere 15 ceza puanı kesiliyor."

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Açıkçası androide ihtiyacım olmadı ama bir iki kere evden wi-fi ağını yakaladı kullandım sıkıntısızdı.

Telefonu denemedim ama android tablet gibi düşün.

Navigasyonu kullanıyorum. IGO yüklü.

En çok da bluetooth işimi görüyor.

Tabi ön ve arka kameranın kayıt özelliği çok çok iyi.

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

O radar için kullanılan şeyin hapis cezası var Türkiye'de..

"Radarları tespit eden radar dedektörü olarak adlandırılan bu tip cihazların kullanımı ile ilgili Karayolları Trafik Kanunu'nda iki ayrı madde bulunuyor. Madde 51/5-a'ya göre hız sınırlarını tespite yarayan cihazların yerlerini belirleyen veya sürücüyü ikaz eden cihazları imal veya ithal etmek yasak. Bu yasağa uymayanlar 2 bin 203 lira ile 3 bin 673 lira arasında para ve 6-8 ay arasında hapois cezasına çarptırılıyor. Madde 51/5-b'de ise bu cihazları araçlarda bulundurmanın cezası düzenleniyor. Buna göre araçlarında radar tespit cihazı bulunduran sürücüler bin 462 TL ile 2 bin 203 TL arasında değişen para cezaısna ve 4-6 ay arasında hapis cezasına çarptırılıyor. Ayrıca sürücülere 15 ceza puanı kesiliyor."

Bu cihaz daha çok araç içi kameraya benzediği için ilgimi çekti. Pek anlayacaklarını sanmıyorum  :)

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel
(düzenlendi)

Bu cihaz daha çok araç içi kameraya benzediği için ilgimi çekti. Pek anlayacaklarını sanmıyorum  :)

:) gözle kontrol yapılmıyor artık iş modernleşti radar cihazı önünden geçen araçta radar tespit cihazı olduğu ikazını veriyor..hiç bulaşmayın bence..

bugünün şartlarında anlaşılmayan radar tespit cihazı olsun 5000 TL'ye elinizi öpene satarsınız..Mercedesciler BMW'cilerin belini kırmış radar cezaları.. :)

tarihinde Volkan Dinçel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

radar tespit cihazını tespit eden cihaz henüz yokmuş ülkemizde. Çok sağlam kaynaklardan öğrendim  :)  eğer öyle bir cihaz gelirse bizde radar tespit cihazını tespit eden cihazı tespit eden cihaz alırız  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

radar tespit cihazını tespit eden cihaz henüz yokmuş ülkemizde. Çok sağlam kaynaklardan öğrendim  :)  eğer öyle bir cihaz gelirse bizde radar tespit cihazını tespit eden cihazı tespit eden cihaz alırız  :biggrin:

radar tespit cihazları aktif ve pasif cihazlar olarak 2'ye ayrılır..

pasif cihazlar radarın yerini tespit etmeye yararken aktif cihazlar radar tarafından hızınızın ölçülmesini engeller..Bir tanıdığım Valentine marka kullanıyordu bildiğim en iyi cihazlardan birisi ancak fiyatı tuzlu..

radar kullanan polis forumdaşımız varsa daha iyi açıklar genelde radarlar pasif halde tutulur ve bir araç yaklaşmaya başlayınca aktif hale getirilir..Aracın hızında bir düşme tespit edilirse muhtemelen de aracınızda radar tespit cihazı araması yaparlar...

Zaten yollarda sellektör sistemi gelişmiş saolsun karşı şerit başlıyor radar varsa sellektöre..Çok riskli kullanımı yine de siz bilirsiniz..

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

O tespit edilen radarın ölçümü bozan cihaz olsa gerek. Geçen buradaki trafikçi arkadaşla konuştuk onlarda istiyorlar   :biggrin:  Bende bir tane var ama çokda verimli değil. Eğer bu cihaz sinyal göndermeyip sinyali alıyorsa sanırım tespit edilemez gibi geldi bana. 

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

O tespit edilen radarın ölçümü bozan cihaz olsa gerek. Geçen buradaki trafikçi arkadaşla konuştuk onlarda istiyorlar   :biggrin:  Bende bir tane var ama çokda verimli değil. Eğer bu cihaz sinyal göndermeyip sinyali alıyorsa sanırım tespit edilemez gibi geldi bana. 

pasif cihaz elektronik olarak tespit edilemez doğrudur ama hızınızı düşürürseniz polislerin şüphelenip araçta arama yapması muhtemelen..

çok istiyorsanız dediğim gibi Valentine alın 3-4 km.den belirliyor..

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Cam koyu renk karartmalı görevi görüyor.

murat bey kullandığınız cihaz aracın üzerindeki ayna gibi kararıyomu

Aslında hiç tespit edilmeyen radar tespit cihazı var. Hem de bedava.

TRAFİK KURALLARINA UYMAK.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Karaoğlu

Aktif pasif farketmez radar tespit cihazı özellikli bir cihazı ebay, aliexpres Vs. Sipariş ettiğinizde cihaz daha elinize geçmeden hapis cezası almanız işten bile değil. Yaşanmış örnekleri var. Postaneye gelen sipariş, gümrük memurları tarafından muayene edildiğinde kutu üzerinde yada açılıp bakılırsa içerisinde radar dedektör gibi herhangi bir ibareyle karşılaşılırsa ya da bu gibi birşey olduğundan şüphe duyulursa konunun uzmanı olan ve radar kalibrasyonlarını yapan emniyet görevlilerine resmi yazıyla söz konusu cihaz götürülür gerçekten böyle bir özelliğinin olduğu rapor edilirse. Cihaz teslim edilmez sipariş eden teslim alınır. Bu da böyle biline.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...