İçeriğe Yönlendir

Ka - Eksik Parça yardım

Barış Şeker

Recommended Posts

Barış Şeker

ra3Vg-t_20150702_235217.jpg

Arkadaslar forumun yeni uyesiyim.yardim ederseniz sevinirim.Bu parcayi nereden bulabilirim.adini koyamadigim icin netten arastiramadim.saygilar...

Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

sarı boya mı, plastik olduğunu varsayarsak, siyah plastik mi

genel resim, detaylı bilgi, araçtaki konumu gibi veriler olmadığı sürece (üzülerek söylüyorum ki) sanırım kimseden yardım gelemez

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış Şeker
(düzenlendi)

Busol arka taraftaki mevcut parca.ama sagdaki yok o parcanin adi nedir?nereden bulabilirim.Simdiden tesekkurler...

tarihinde Barış Şeker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Barış Şeker
(düzenlendi)
H43n59L.jpg tarihinde Barış Şeker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Salih Temel
(düzenlendi)

arka koltuğun üst kımsında değil mi burası ben oraya emniyet kemeri tokasını takıyorum orada duruyor  :D   ;)

bu parça nasıl bulunur bilemedim adı ne olur acaba  :unsure2:  :unsure2:  :unsure2:

tarihinde Salih Temel tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

O parça benim fiestadada kayboldu ve bulamadım emniyet kemeri durmuyor şimdi oraya taktığımda.  :(

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Emniyet kemeri boşta sallanmasın diye tokanın ucunun takıldığı plastik parça, isim olarak nedir hiç duymadım ama parçacılara veya çıkmacılara anlatılınca onlar bilirler kesinlikle...

Yorum bağlantısı
Barış Şeker

Arkadaslar ford ka collection aracimin hidroliginden yag kaciriyor.sifir orjinal komple direksiyon kutusunu nereden bulabilirim?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Arkadaslar ford ka collection aracimin hidroliginden yag kaciriyor.sifir orjinal komple direksiyon kutusunu nereden bulabilirim?

Yetkili servis harici bir de Merkez Oto'ya sorun derim. Revizyona yönelmenizi öneririm.

Yorum bağlantısı
Barış Şeker

Merkez otoya sordum.Yokmus ellerinde.Otasana olsa buyuk ihtimal bizdede oldu dediler.Sanirim revizyona gidecem.Ama sonradan sorun yasamak istemiyorum.revizyon tavsiye edermisiniz.Burada bir yerle gorustum sokme takma tamir 400tl istediler.Fiyat nasil sizce?

Revizyondan sonra uzun sure kullanabilirmiyim? Direksiyonda herhangi sikinti olusur mu?

Yardim edin dostlar...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Merkez otoya sordum.Yokmus ellerinde.Otasana olsa buyuk ihtimal bizdede oldu dediler.Sanirim revizyona gidecem.Ama sonradan sorun yasamak istemiyorum.revizyon tavsiye edermisiniz.Burada bir yerle gorustum sokme takma tamir 400tl istediler.Fiyat nasil sizce?

Revizyondan sonra uzun sure kullanabilirmiyim? Direksiyonda herhangi sikinti olusur mu?

Yardim edin dostlar...

Fiyat normal. Garanti veriyor mu yapan yer revizyon sonrası?

Yorum bağlantısı
Barış Şeker

Evet bir sene garanti veriyor.revizyon sonrasi sorun yasiyan arkadaslar var mi?

Suan az da olsa yag kacagi var.Calistigim icin cuma gunune kaldi.araci kullanmiyorum.Otaparkta.Yag kacaginin diger aksamlara bir zarari var mi?Araci kullqnmadigim sure kacak devam eder mi?Saygilar...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hidrolik direkt olarak dinamoya akıyor. Bu yüzden dinamo da gitmeden acil yaptırmanızı öneririm.

Yorum bağlantısı
Nurullah Mayuk

Evet bir sene garanti veriyor.revizyon sonrasi sorun yasiyan arkadaslar var mi?

Suan az da olsa yag kacagi var.Calistigim icin cuma gunune kaldi.araci kullanmiyorum.Otaparkta.Yag kacaginin diger aksamlara bir zarari var mi?Araci kullqnmadigim sure kacak devam eder mi?Saygilar...

Sıfırdan komple bulmak malesef imkânsız , üzerindeki bu şekilde fazla kullanılmadıysa ve sağlıklı bi şekilde revize edilecek durumdaysa en mantıklı yol bu gorunuyor .

Fiyat gayet uygun , bize bu olay çok pahalıya patlamıştı .

Bizim aracin ustundeki revize edilecek durumda değilmiş , yada bize usta öyle söyledi . Tanıdık vasıtasıyla gitmiştik ama astari yüzünden pahalıya çıktı . Çıkma alındı saglam diye , arızalı cikti . Sökülüp açıldı revize edilmek için , oda iade edildi , yeni çıkma alındı . Direk revize edildi , monte edildi sağlıklı olmadı , bazı kısımlarıni sıfır ama yan sanayi parçalarla yeniledik yinede kusursuz bi halde diyemem .

Çok zahmetli bi süreçti , maddi anlamdada zaman anlamında da çok zarara uğradık . Komple mafsali simidi zarti zurti baştan assa sifirlayip 2000 lira gibi bi rakama patladı ama hala ufak tefek şikayetlerimiz var.

Tavsiyem mümkün mertebe ustundeki iyi durumundaysa revize yoluna gidin. Mümkünse sifirda olsa yan sanayi parça kullanmayın. Ömrü ve işlevi çok kısa ve kısıtlı .

En önemlisi ise ustanizi iyi seçin , yoksa her anlamda zararda olursunuz ..

Sanı abinin dediği gibi bide dinamo olayı var , bu problemi biran önce çözüm yoluna gitmeniz tavsiyemdir. Hayırlı geceler :)

Yorum bağlantısı
Barış Şeker

Suan tek altarnetif revizyon gozukuyor.Cuma gunu bosum.Ortalama 4 saat suruyormus.Goturup araci usta ellere teslim edecem.Yapicak birsey yok.Artik hayirlisiyla...

Cevaplar icin tesekkur ederim...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...